Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 6. 10:1876501.

    Bizony ! 


     Nagy az eloitelet a kozep /kelet europaiak irant ... a franciak csak ugy hivnak bennunket "les mongols "  a mongolok ...

  2. 2019. november 6. 09:3176500.

    A dezinformáció fordítva- rólunk  a külvilág felé- pont ennyire szelektív!

    előzmény:
    csinomjank (76497)
    2019-11-06  08:26
  3. 2019. november 6. 09:2976499.

    Klárám, kevesebb indulattal is keresgélhetnél. Sikerült megtalálnod amit szerettél volna? 


    Valóban nem mindenkiből lesz humán értelmiségi, még kevesebb emberből műszaki.... A kérdéses családból többen közvetlen munkatásaim voltak a gyárban....Némiképp árnyaltabban látom a hölgyet. Az általános iskolát elvégezte, első országos bajnokságát 11 évesen szerezte.  Nemrég egy helyi újságnak nyilatkozta, most is tanul, sportmenedzsernek készül, illetve egy ilyen cégnél teljes munkaidőben dolgozik. Természetesen más képességei voltak, vannak! 


    Nem hinném, hogy az élsportolók mind hozzád hasonlóan értékelnék utólag az életüket. Talán még Egerszegi Krisztina sem. Köztük sincs két egyforma ember. Főiskolát, egyetemet végeznek a sport mellett, után.

    előzmény:
    klára13 (76486)
    2019-11-05  23:01
  4. 2019. november 6. 09:0376498.

    Hűha! 


    Végig olvasva párbeszédeinket: Megdöbbentő mekkora a távolság .... nem csupán a földrajzi. A fórum pedig teljesen alkalmatlan a megismerésre. Élőben remélem kiderülne közöttünk több közös érték!


    Kifejlődött bennünk a leélt évek során a szelektív befogadás, az információk tetszés szerint szűrése. Talán még a szűk környezetből is, hát még az írott sajtó s egyéb források. Ettől még lehetünk "széles látókörűek". Ki mint él, úgy ítél? 


    Mondjuk a magunkét- aztán érteni is csak a magunkét értjük. Mondom én: Maradjunk földközelben," mit főztök ma?" 


    Magam sem vagyok kivétel, így kéretik nem megsértődni a mai "kinyilatkoztatásomért"!


     

  5. 2019. november 6. 08:2676497.

    Tudom , hogy egy felvilagosult no vagy . De a dezinformacio olyan merteku , hogy a legjobb indulatu embert is megtevesztheti .


    Hol irtak az 50 C  fokot ? Kerestem a magyar nyelvu hirekben de nem talaltam .


    Viszont szerencsere  az idojaras elorejelzesre ramentem  es vasarnapra vegre leesik a homerseklet 30  fok ala ! Jon az eso is - vegre felfrissul a levego ! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76493)
    2019-11-06  06:22
  6. 2019. november 6. 06:3276496.

    Magdikám ! A naspolya anyukám kedvenc őszi gyümölcse volt. Kaptam is belőle bőven idősebb betegeimtől. Sajnos és nem szeretem , de mindig örültem neki. A másik az egres volt, azt is anyukám szerette. No azt is hoztak .Per sze azt sem szeretem

    előzmény:
    Kusza (76485)
    2019-11-05  21:02
  7. 2019. november 6. 06:2976495.

    Mikor mi tinik voltunk , nem volta még ezek a könyvek , csak Cilikék, és romantikus szerelmes limonádék, vagy May Károly és Verne regények

    előzmény:
    csinomjank (76492)
    2019-11-06  06:11
  8. 2019. november 6. 06:2576494.

    Már a rómaia arisztokrácia jelmondata is az volt " panem et circenses "

    előzmény:
    klára13 (76486)
    2019-11-05  23:01
  9. 2019. november 6. 06:2276493.

    Jankám ! Te nagyon rosszul értetted , amit írtam . Én saját tapasztalatból tudom, melyen a sivatagi hőség,októberben voltam Egyiptomban . Abu Simbelben a sivatagban leolvadt az óraszíjam,. Szerencsére az óra , ami kedves ajándék volt fiaimtól , megmaradt .Mivel nem volt párás a levegő , jól tűrtük a forróságot.


    Nekem nem idegen a hazád és egyik déli ország sem , elfogadom őket szokásaikkal együtt. No a panelben én is szenvednék légkondi nélkül . Itt szerencsére nem szükséges, mert éjjel minden ablakot kitárunk , sikerül 21-22 fokra lehűteni a házat .


    Engem a buta manipulálás bosszant , nem dőlök be neki, és a  reklámokat is elutasítom.Különösen , ha túl tolakodóak 


    és agresszívak. A cikk, amiből az információt vettem, csak annyit írt, hogy most Nálatok 50 fok van . Ekkor gondoltam Rád.

    előzmény:
    csinomjank (76473)
    2019-11-05  07:12
  10. 2019. november 6. 06:1176492.

    Nahat klara !  En pottyos es csikos konyveket olvastam annyi idosen . Te honnan szereztel ilyen erotikus olvasmanyt ? 


     


     

    előzmény:
    klára13 (76478)
    2019-11-05  12:18
  11. 2019. november 6. 06:0776491.

    KLárám ! Félreértettél . Én nem férjemre gondoltam , amikor az ismeretlenre gondoltam, hanem magamra . Most már csak két ember van akiről gondoskodnom kell, mi ketten. Férjemre több gondot kell fordítanom, mert műtéte óta feledékenyebb , ingerlékenyebb lett. Az akkor bekövetkezett anyagcsere katasztrófa és agyi keringési zavar következménye ez. A másik én vagyok


    . Annyit sikerült elérnem, hogy már megválogatom olvasmányaimat, csak azt olvasom, amihez kedvem van . Elengedtem a szakmai fejlősét szolgáló cikkeket,lassan a pszichológiát is. Ötletszerűen veszek elő könyveket, amelyek többségét már olvastam .  Igyekszem a jelennek élni, mindennapos teendőimre koncentrálni .Szépen lassan megyünk lefelé a dombról együtt , csendesen ( néha vitatkozva  

    előzmény:
    klára13 (76479)
    2019-11-05  12:27
  12. 2019. november 6. 06:0576490.

    Igen , magyar az irono - magyar igenyeket elegit ki  -ezert van benne resz Budapestrol .


    Mar talan 18 eve , hogy en is valami hasonlo konyvet vettem magamnak karacsonyra . Azt valami olasz no irta es az afrikai eveirol szolt .Nagy szenvedes volt vegigolvasni .Annyira rosszul volt megirva . Es az valami dijnyertes konyv volt .


    Anyunak is vettem tavaly egy  lekturt -  egy magyar apolono Angliaban   - leirja elete tortenetet . Keptelen voltam tiz oldalnal tobbet  elolvasni -annyira modoros ,oszintetlen stilusu volt .


    Hat ,ugy latszik kifejlodott bennem az irodalmi sznobizmus . Egyes muveket keptelen vagyok elolvasni .


    Pedig , ha tudnek ,akkor penzt is kereshetnek vele . Sok amerikai kezdo iro  fizet azert , hogy olvasd el a konyvet  es  ertekeld . A nagylanyom baratnoje  is irt egy szellemtortenetet  es fizetett a lanyomnak  azert , hogy lektoralja ,mert abban is voltak kozel-keleti reszek . Kulonben a lany szoftver fejleszto -de kicsit belefaradt es kikapcsolodaskent irt egy regenyt . De jo amerikai modra nem an csak , hogy  kiirta ,ami a sziveben van - hanem  marketinges elemzesek utan rajott - hogy a kisertet historiakert  adnak  az emberek penzt  es jo ha vannak benne arabk is .

    előzmény:
    Kusza (76476)
    2019-11-05  12:00
  13. 2019. november 6. 00:0276489.

    klara - nem vedem az orszagot ahol elek -  csakis es egyes egyedul az igazsagot


    nincs otven fok -  24 C es 35 fok kozott van ilyenkor itt -ami teljesen megszokott


    nyaron mindig meleg van  - a vilag egyik legmelegebb helye -ez is igaz 


    de ez nem szokatlan -  annyi hazugsag megy klima ugyben , hogy nem igaz 


    -----------------


    kulonben meg itt van es volt legkondi  mar nagyon regota / van viz is boven - sotalanitjak a tengert /  nem kell idejonni megtanitani az arab noket irni olvasni ,mert  az atlag obolbeli lany egyetemre jar  -  erettsegi eredmenyeik rendre meghaladjak a fiuk eredmenyeit es tobb a diplomas no ,mint a ferfi -  nem adjak oket ferjhez kilenc evesen -  hanem  a tarsadalmi problema erre az , hogy sok a szingli  - el lehet valni - a vilagon itt az egyik legmagasabb  a valas aranya 


    ___________


     azert nepszeru az a bajai lyany -mert nagyon sokszor tudott ugy eluszni a medence egyik vegebol a masikba , hogy o lett az elso ...


     itt van mar nalunk - strandolos kepet rakott fel az fb -re 


    _________


     Orulok , hogy vannak magyar varosok ,ahol jol elnek az emberek . Olvastam  , hogy Budaors is benne van a  top tiz magyar varosban .Annak is orulok , hogy az emberek hallgatnak a jozan eszukre es olyanokat valasztanak meg ,akik jo vezetok  es nem hallgatnak a propaganda patkanyokra .


     


     

    előzmény:
    klára13 (76477)
    2019-11-05  12:06
  14. 2019. november 5. 23:4176488.

      Szia, aranyoskám!
      Egy brossurával le vagy maradva. Tíz éve kis híján felgyújtottam a házat a feng sui miatt. Köszönöm, ennyi elég volt.
      A hátfájással kapcsolatban az ezoterikusoknak sok ötletük van. 
      Nagyon fáj? Barátnőmnek így jelentkezett a hasnyálmirigy rákja.

    előzmény:
    Torrenti (76484)
    2019-11-05  20:42
  15. 2019. november 5. 23:3476487.

      Végignéztem az Egerszegiről készített videót, hogy okuljak, tanuljak, és talán árnyaltabbá válik véleményem. Ami meglepett, bár tudtam róla, de így összerakva még inkább kijött, hogy micsoda tömeghisztéria veszi körül az élsportot, ami nem is sport, mint már egyszer kifejtettem, és nem sportolók a szereplők, hanem mutatványosok. Őrült hisztéria, ami óriási pénzeket fial. Kell hozzá a média, amely csiholta és csiholja az egészet, és kellenek hozzá rabszolgák, akiket eltölt a hírnév utáni sóvárgás. 
      Egérke engedelmes, bájos kislányként hozta az óriási teljesítményeket, s ahogy felnőttkorához ért, véget ért számára a káprázat. Megszűnt szófogadó, nemgondolkodó lenni, és ezzel megváltozott viszonya az edzőjéhez is. A barcelonai olimpia győzelmei után abbahagyni akarta az úszást. Nem engedték. Szüleivel az élen rábeszélték a folytatásra. Ő pontosan tudta, hogy már kihozta  magából, amit lehetett, és ez be is igazolódott. És saját, felnőttként meghozott döntése volt, hogy egy számban elindul az atlantai olimpián, mert vesztesként nem hagyhatja el a pályát. Mert neki, négy olimpiai aranyéremmel, már vereség volt a második hely is, az ötödikről nem is beszélve. És  megszerezte az ötödik aranyat.
       Tanulságos videó volt nekem, bár véleményemet nem változtatta meg. Kár, hogy sok a szereplő. Valószínűleg általuk lehetett összeszedni a munkára a pénzt.

     

    előzmény:
    klára13 (76486)
    2019-11-05  23:01
  16. 2019. november 5. 23:0176486.

       Jól mondod, Zsuzsika, az élsport elsősorban üzlet. Valamicskét megsejthettünk éppen az úszósportról, hogy mi minden történik fű alatt. Amikor kiborult a bili. Gondolok itt a Gyárfás-ügyre. De megtörtént másutt is, hogy kilógott a lóláb. A labdarúgásra, a FIFA dolgaira utalok. Mindenütt korrupció korrupció hátán. Ahol pénz és hatalom van, ott előlépnek a bűnözői hajlamok. És nagy üzlet az élsport!     
      Igen, egyetértünk abban is, Zsuzsika, hogy fontosak a példaképek. Na de kik legyenek azok?  Risztov Éváról azt sem sikerült megtudnom, hogy az elemi iskolát elvégezte-e? Egy képet találtam úszóföldidről, Zsuzsika. Színházban fényképezték le, szünetben. Ez az "elegancia" sok mindenről beszél. Csak úszott, úszott, egyre csak úszott. Folyton úszott szegény. Vajon mi kell egy ilyen fényes pályafutáshoz? Ész, az nem, ebben egészen biztos vagyok. Talán hallatlan kitartóképesség a monoton, lélekölő, úszással töltött órákhoz.  Na és az embertelen kondiedzések elviseléséhez.  Kicsavarják a szerencsétlenek kezét, lábát! Bárcsak ne láttam volna Egerszegi Krisztina tornatermi edzését! (folyt. köv)
      

    előzmény:
    Zsumi45 (76481)
    2019-11-05  15:18
  17. 2019. november 5. 21:0276485.

    Klára arról nem volt szó, hogy kórházba kellene mennem a lábammal. Majd 12-ére kaptam időpontot az ortopédiára, nem tudom mit mond majd az orvos. 


    Most olvastam a naspolyáról, sok a vitamin benne.


    A gyümölcshúsnak magas a C-vitamin-, B- és E-vitamin-, vas-, kalcium-, kálium-, mangán- és cinktartalma, emellett rengeteg benne a pektin, ami segíti az anyagcserét, és szinten tartja a koleszterint. A naspolya magja is felhasználható, a belőle készült főzet vesekő hajtására alkalmas.


    Mikor fogyasztható?


    A szedésével gyakran megvárják az első fagyokat, hogy megcsípje a dér, úgy mint a csipkebogyónál, a somnál vagy a kökénynél. De általában október végén, november elején szüretelik.

    előzmény:
    klára13 (76482)
    2019-11-05  16:54
  18. 2019. november 5. 20:4276484.

    Sziasztok aranyoskáim:)


     


    Ma egy szuper cikket találtam, Talán ez az oka a hátfájásomnak...
    Holnap átrendezem kicsit a szobámat...


    Ajánlom nektek is itt:


    https://www.lakas-kultura.hu/hogyan-alkalmazd-a-feng-shui -t-a-haloszobaban/


     


    Csók

  19. 2019. november 5. 17:3976483.

      Nincs szerencsém.
      Napok óta örvendezek a híren, hogy New Yorkból kitiltották a hízott liba- és kacsamájat. Mégiscsak meneget előre az állatvédelem, vannak intézkedések az állatkínzás ellen. Sajnos, nem idehaza. Sőt! Most olvastam: "Megérkeztek a Nemzeti Húsgalamb Program alapjait szolgáló tenyészanyagok első példányai Görbeházára".
     .  Tenyészanyagok - ezek az érző, szenvedő állatok meghatározása. A szállítmány előtt büszkén és gyakorlottan fényképezkedik az agrárminiszter. Nagy tettet vitt véghez!
        Hamarosan lehet gyilkolni a békegalambokat. 

    előzmény:
    klára13 (76482)
    2019-11-05  16:54
  20. 2019. november 5. 16:5476482.

      Magdika, csak néztem fényképedet, s magamban mondtam: ki áll amott a szirttetőn, Hunyad magas falán? És nem először jártam így, aztán láttam, hogy nem is szirttető, csak majdnem.
      A naspolyából lekvár? Hiszen csupa mag! De finom lehet.
      Kicsi fám van, szinte bokor - tele jó nagy gyümölccsel. Zsófi kedvence.
      Tavaly meg sem kóstoltam, meghagytam neki mindet, de nemrég felhoztam két óriási szemet. Várom, hogy megpuhuljanak.
      Zsófikám azt mondja, addig kell a fán hagyni, amíg meg nem csípi a dér. Csakhogy már a múltkor láttam lehullott gyümölcsöt. Lehetséges, hogy menyem téved?
      Szépnek találom a gyümölcsöt, a fát is, virágát is.
      Megértem, hogy nem akarsz lábaddal kórházba menni. Élénken él emlékezetemben, hogy szegény nővéreddel hogyan bántak. És azóta nyilván romlott a helyzet.

    előzmény:
    Kusza (76480)
    2019-11-05  12:53
  21. 2019. november 5. 15:1876481.

    Szentté nem kell avatni, de példakép az élet minden területén kell. Példa a vásárhelyi Risztov Éva, aki maga elmondta számtalanszor, ha annak idején kislányként nem találkozik személyesen "Egérkével", nem hitt volna benne, hogy ő is sikeres úszó lehet. A határmenti kisvárosból, több mint 30 éve.


    olimpiai bajnok, háromszoros világbajnoki ezüstérmes, hétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes (hatszor 50 m-es medencében, egyszer nyílt vízben), egyszeres Európa-bajnoki bronzérmes, hatszoros rövid pályás Európa-bajnok, hétszeres ifjúsági Európa-bajnok, a felnőttek között ötvennyolcszoros országos bajnok magyar úszó. Felnőtt országos csúcstartó 1500 m gyorson 50 méteres medencében és 800 m gyorson 25 méteres medencében, volt rövid pályás Európa-csúcstartó 800 m gyorson. 11 évig tartotta 50 méteres medencében a 400 méteres gyorsúszás hazai rekordját, 2002-től 2013-ig. Olimpiai bajnoki címét a 2012-es londoni olimpián szerezte 10 km-es nyílt vízi úszásban."


    No és van fizetőképes kereslet a versenyek helyjegyeiért.

    előzmény:
    klára13 (76477)
    2019-11-05  12:06
  22. 2019. november 5. 12:5376480.

    Fájós lábbal is kimentem a telekre, na nem gyalog Gyuri kivitt autóval. Ott azért elég meredek a kert, de a bot segítségével csak felértem. Nagyon jól érzem utána magam, jó friss levegőn jót tesz a mozgás. De főleg a naspolya miatt mentünk. Szedtünk belőle, de hogy mit csinálok vele, nem tudom, még a tavalyelőtti lekvár is megvan. Majd lassan eszegetem, azt olvastam, hogy sok vitamin van benne. Meg is sajnáltam szegénykét, mert egy nő azt írta róla, nagyon csúnya gyümölcs.


    Azért szép az őszi táj is.

  23. 2019. november 5. 12:2776479.

      Zsuzsóka, e soraid óta kavarognak bennem a válaszok. Egyikük a lelkiismeretről szól, amely velünk együtt növekedik, öregszik, és ha nem vigyázunk, szörnyeteggé nő. 
       Ha rosszul éltél volna, akkor nem lenne fél évszázadosnál idősebb házasságod. Férjed pontosan érezte, hogy minden érte is van. Hiszen a család fontos része. Biztos vagyok benne, hogy az első perctől máig büszke rád.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76465)
    2019-11-03  06:15
  24. 2019. november 5. 12:1876478.

     Igen, Magdikám, kellenek az ilyen szórakoztató olvasmányok is. Nekem az első erotikus olvasmányom volt, amelyben egy gyönyörű, égőszemű arab herceg szeretett bele egy szintén gyönyörű és előkelő fehér lányba. Az erotika annyi volt, hogy az alvó lány lába feje kilógott a takaró alól, és a gyönyörű égőszemű arab herceg azt megcsókolta. Én, az olvasó, 14-15 éves lehettem.  
      FELEDHETETLEN!
     Arab táj is volt, tevék, sivatag, meg minden.

    előzmény:
    Kusza (76476)
    2019-11-05  12:00
  25. 2019. november 5. 12:0676477.

     Janka, látom, megszeretted ideiglenes hazádat. Véded. Örülök ennek. A jó közérzet fontos része, hogy kedveljük azt a tájat,amelyben élünk. Így vagyok én is Budaörssel. Jó szerintem ez a város, és hasonlóan vélekedik a felmérés szerint az itt élők 95 százaléka. Igaz, a választás vesztesei nagyon igyekeznek bemószerolni, tegnap este hallgattam vezetőjüket a helyi tévén, hát az kimerítette a gyalázás fogalmát. Kár igyekezni a kedélyek rombolását, igyekezni rossz közérzetet teremteni.
      Ugyanazt a cikket olvashattam Katarról, mint Zsuzsóka. Azt írta, hogy minden eddigi legforróbb nyár van, néha 50 fok fölé emelkedik a hőmérséklet.  Persze mindenütt eddig nem tapasztalt hőmérsékletek vannak. Írták, hogy most az olimpia előkészítésének tervei foglalkoztatják a rendezőket. Tervezik az utcák hűtését, és hogy a stadionok minden egyes széke alá klímát szerelnek. Ez a helyes, hogy olyan helyre csődítsék az embereket, ahol bőven van pénz mindenre. 
      Amúgy én változatlanul nem értem a magam kisszerű nézőpontjával, hogy miért kell szentté avatni azt, aki leggyorsabban tud elúszni a medence egyik végéből a másikig.

    előzmény:
    csinomjank (76473)
    2019-11-05  07:12

Címlap

top