Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 10. 06:5276526.

    Én még a hétnaposra is emlékezem 15 évig nem volt ügyelet, és gyakran jöttek, hívtak vasárnap is beteghez. Sőt nehezen szoktak át ,hogy ügyeletre kell menni.Szerencsére szerettem a munkámat, betegeimet, és még most sem tudok leszokni arról, hogy akár kéretlenül is egészségügyi tanácsokkal kotnyleskedjek .Még idősebb fiam iskolása korában is volt 8 napos tanítás.


    Mostanában Szakonyi novellákat olvastam, Csányi Vilmos új összegyűjtött írásait kaptam meg születésnapomra. Nagyon érdekes , de fárasztó.  Félig olvastam el a Trianonról szóló könyvet, amely szintén nagyon érdekes, de az is nehéz olvasmány.


    Péntekre megbeszéltük a tetőtéri ablaktisztítást, de olyan nagy felhők voltak, hogy lemondtam. Aztán gyönyörűen kisütött a nap, elvégeztem egyedül 1 szoba kivételével,mert oda már nagyon sütött a nap.  ,

    előzmény:
    klára13 (76524)
    2019-11-09  15:13
  2. 2019. november 10. 06:3776525.

    Jankám ! Tegnapi válaszom elszállt. Nincs objektív ember , talán még a tudósok között sem . A véleményeket nem tudjuk személyes tapasztalat alapján kialakítani a legtöbb esetben .Valószínűleg Nálatok is van Európa elleni megnyilvánulás, de Te sem tudsz minden arab írással, arab nyelven írt újságot végigolvasni.


    A hülye fb bejegyzésekre ne reagálj érzelmileg sem . A hit , vallás személyes dolog, éppen ezért minden vallásnál vannak túlzó irányzatok és vannak viták a követők között is. Egyiptomban voltam ott , ahol lemészárolták a keresztény turistákat, de a kairói piacon utánunk szaladt egy férfi " magyar lányok várjatok ".1 évig tanult Budapesten . Elkísért bennünket a találkozóhelyünkre , szerencsére , mert nem találtunk volna oda.


    Ne védekezz, tiltsd el a Téged megbántókat, de ne vonj le olyan következtetést, hogy  Európa teljesen menekültellenes.


     


     

    előzmény:
    csinomjank (76523)
    2019-11-09  13:54
  3. 2019. november 9. 15:1376524.

       Nagyon sok kenyérkeresethez nem társul a munka szeretete, ez már így van. Mindenki hálás a sorsnak, ha munkája egyben kedvtelése is. Különösen a művészek körében fordul ez elő - és a sok tévedés is, hogy művészetük lehet kenyérkeresetük. Néhány ilyen portré van előttem, hogy valakik megszállottan festik képeiket, amik a kutyának sem kellenek. Nincs ki eltartsa a rengeteg művészt, akik egyetemükről kikerülnek. 
     S vannak munkák, amelyeket lehetetlen kedvelni, de el kell végezni kenyérkeresetként.
     Olvasom, hogy nagy sikere van a négynapos munkahétnek. Eredményesebb az ötnaposnál. És mi bizony emlékszünk a hatnaposra is, szüleink munkahetére. De szombaton 13 óráig tartott a munkaidő. Ez is valami volt. Persze az iskola is hatnapos is, ha jól emlékszem.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76522)
    2019-11-09  06:27
  4. 2019. november 9. 13:5476523.

     Termeszetesen , nem  hiszem  , hogy barmilyen ujsagironak ajnaroznia kellene barkit . Az ujsagironak objektivnek kellene maradnia  es tartozkodnia barmifele elfogult , degradalo kijelentesektol .


    Ez  nem mindig sikerult  a magyar baloldali medianak sem , ha a  Kozel -Kelet a tema . 


    Ez teny . Neha irok hsz . ast , ha egy-egy cikkuk elszakadt a valosagtol nagyon . De kezdek belefaradni . Az embereknek meg van az elore  fozott , keszre sutott velemenyuk  . Vegighallgatnak , bologatnak  igen -igen ertik -de mi a fenenek jart a lanyom egyetemre , hisz az araboknal a nok nem dolgozhatnak .Ha megkerdezem , hogy megis honnan veszik ezt  , akkor az a valasz " ez koztudott dolog ,mindenki tudja - az araboknal a nok nem dolgozhatnak "  meg hasonlok  - hogy az araboknal nincsenek keresztenyek - es ha megirom , hogy pl . egy konzervativ arab orszagban ,ahol a keresztenysegnek semmi hagyomanya nincs  akkora katolikus templomot epitetettk  , hogy 5 ezer ember is elfer benne ,akkor  egyszeruen azt mondjak , hogy ok ezt nem hiszik . Meg , hogy millio szamra vannak kereszteny arabok   -   azt se  hiszik el  stb .


    ______________


      Az  fb - n mostanaban egy videot kuldozgetnek nekem , hogy magyarazzam meg . Egy hapsi - szamomra lathatoan nem arab -arabul recital valamit es kozben egy kendos no fejet uti . Undorito az egesz . Szoveg mellette -a csodalatos arab kultura meg az iszlam . Mi a fenenek kuldenek nekem ilyesmit ? En talan kuldok a kereszteny ismeroseimnek  szelsoseges kereszteny csoportok tenykedeseirol ?  Szoval vegul kiderult - se nem arab , hanem valami kurd   -  se nem iszlam - hanem valami varazslo   .  A magyar ismeroseimnek mindegy .Ok azonnal , gondolkodas nelkul  velem hozzak kapcsolatba ezt  az egeszet / es lelkileg borzaszto faraszto az egesz .


    Nem olvastam meg Europat  degradalo , demonizalo cikket  miota itt vagyok .

    előzmény:
    szizsuzsóka (76521)
    2019-11-09  06:04
  5. 2019. november 9. 06:2776522.

    Klárám ! A kötelességérzet és a munka szeretete nem egy húron pendül. Bele lehet nevelni a gyerekbe, elsősorban példamutatással.No és a szülők válása után ez az anyai hatás különösen érvényesülhet. 


    Azt hogy nem igazán szeretett úszni, ő nyilatkozta. De szerette az anyukáját, és igyekezett megfelelni az elvárásainak.


    Nálam a kertészkedés ilyen . Nem hobbi, hanem a tevékenység szükségessége generálta. Eleinte, anyagilag jó segítség volt, később az unokák kontrollált zöldség és gyümölcsfogyasztása volt a cél. Most mára szabadban való fizikai tevékenység, és a megfelelő lakókörnyezet a cél. Hiszen amit ketten fogyasztunk , azt símán megvehetem .Egészsége s tevékenység , de nincs közben flow .........

    előzmény:
    klára13 (76519)
    2019-11-08  17:39
  6. 2019. november 9. 06:0476521.

    Jankám !Állandóan csak dicsérni az a kormánymédia feladata.Lehet, hogy degradál a HVG is, de ha ott olvasol újságot, ők sem mindig csak ajnározzák Európát Vannak természeti körülmények, szokások, amelyek más  népeknek szokatlanok. Most ment osztálytársnőm, -aki Finnországba ment férjhez . Lappföldre sógornőjéhez . Már előre fázik,mert ott már mínusz 20 fok van -Nem kell védened választott V, mert az ott élő embereket senki nem bántja . Nem tudom ,milyen foci vb-ról beszélsz, mert nem érdekel a foci. Piros apró kiütésekkel leszek tele már a hallatára is .

    előzmény:
    csinomjank (76512)
    2019-11-06  20:48
  7. 2019. november 8. 17:5076520.

      Ó, szegénykém! Magdikám, az ütő agyonütötte az ujjadat? Remélem, megdádáztad?!  
      A két hosszú meccsnél tudok egy rövidebb módszert: egy zsák macska szabadon engedése!
      Mit olvasol e pillanatban?
     


     

    előzmény:
    Kusza (76518)
    2019-11-07  09:57
  8. 2019. november 8. 17:3976519.

      Ezt nem értem, Zsuzsóka! Milyen nevelési módszerekkel lehet elérni az általad vázolt állapotot? Hogyan lehet kötelességérzetből végezni ezt a hatalmas munkát? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76516)
    2019-11-07  06:12
  9. 2019. november 7. 09:5776518.

    Engem, ha nagyon megakarnának büntetni, két fotbal meccset végig nézetnének velem. Annak ellenére, hogy a férjem focista volt, később pedig játékvezető. Egyszer a népstadionba jött az Uruguay csapat, egy barátságos mérkőzést játszottak. A nagybácsikámékkal és a férjemmel elmentünk. Tudták, hogy nem rajongok a fociért, késő este volt a mérkőzés. Hoztak nekem plédet párnát, amire ráüljek. Még az előtte való műsort élveztem is, de azt hittem sosem lesz vége a meccsnek.1-1 lett az eredmény.


    Mind a három gyerekem versenyszerűen teniszezett. Annak örültem, bejárták a csapattal az egész országot. Az én tenisz múltamon viszont csak nevetnek. A háború után az iskolánkba jöttek toborozni gyerekeket. Mert ugye a a tenisz a régi rendszerben nem a munkásosztály sportja volt. Bizonyítani akarták, hogy most már a szegény szülők gyereke is részt vehet ebben a sportban. Jelentkeztem én is, de csak egyszer mentem el. Ugyanis mikor a szerválást próbáltam, a labda feldobásánál az ujjam is ott hagytam, jól bedagadt utána a hüvelykujjam.

  10. 2019. november 7. 07:3576517.

     en sem rajongok  fociert - par hete azonban a kisfiam keresere kimentunk egy meccsre - egy csilivili uj stadionba ,melyet egy iraki -brit  epiteszno tervezett - szegeny mar nem erhette meg a stadion elkeszultet - meghalt par eve ...


    tuleltem a meccset -  nem ajultam el az unalomtol ... es eszembe jutott , hogy utoljara talan 4 -5 evesen voltam ilyen meccsen -apu kivitt valami koratavaszi merkozesekre  -  sutott a nap -de meg hideg volt -kabatban voltunk -es en nagyon boldog voltam , hogy apukammal lehetek ...ennyi maradt meg bennem ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (76515)
    2019-11-07  06:04
  11. 2019. november 7. 06:1276516.

    Gyarmati Andrea sokszor nyaralt ott , ahol a házunk volt. Szülei laktak is  anyukámnál. Anyukája nagyon szigorú és következetes volt, hamar véget vetett a vízben hancúrozásnak, és elküldte Ausztriába nyárra nyelvet tanulni. Sikerült lányából kinevelni a víz szeretetét, csak a kötelességszerű munkát látta meg az úszásban. Valószínűleg ez is oka volt annak, hogy nem jutott fel a dobogó felső csúcsára


    Nagyon jó, hogy nem egyforma a véleményünk, és az is , hogy ezt kinyilváníthatjuk.Jobban hatunk egymásra ,mint a belénk sulykolt rajongások. 

    előzmény:
    klára13 (76508)
    2019-11-06  16:57
  12. 2019. november 7. 06:0476515.

    Jankám ! Fociról semmit nem tudok, mert utálom. Meccsre régen sem jártam , még sosem néztem végig egy meccset tévében sem . Nem tudom, hol lesz és milyen világbajnokság.No és nálunk ez a kóros felfokozott fociőrület 


    Mióta a versenysportok így kivetkőzték eredeti céljukat és értelmüket , semmilyen verseny nem érdekel .Egyik unokám aktívan sportol többfélét. Focizott, cselgáncsozott, viízipólózott. Mindegyikben ügyes volt. Szerencsére ő okos, kicsit hiperaktív fickó, jót tett neki a sport , levezette a mozgásigényét. Gyermekeim is fociztak a kertben . Ilyenkor leeresztettük a redőnyöket. Sokat bicikliztek, úsztak a Balatonban, hét végeken bejártuk a hegyeket , szánkóztunk síztünk.A mozgás a szabad levegőn nagyon hasznos. Legidősebb unokám lelkesen teniszezik, nem versenyszerűen, személyi edzővel, aki jól megmozgatja . Rajon Federerért, , több versenyére kiment Németországba.

    előzmény:
    csinomjank (76512)
    2019-11-06  20:48
  13. 2019. november 7. 05:0176514.

    Nekem errol az jutott eszembe , hogy Erdelyben jarvan  ra kellett jonnom , hogy nem hasznaljak a  bogracs  szot . Helyette  az üst  szo  van forgalomban . Az a regebbi szavunk . A bogracs oszman-torok eredetu .

    előzmény:
    klára13 (76513)
    2019-11-06  21:34
  14. 2019. november 6. 21:3476513.

      Valamikor régesrégen betértem egy edényboltba, hogy nagy fazekat vásárolnék. "Ó, az van!" mondták lelkesen, és 40-50 literes fazekakat mutattak. Aztán tisztáztuk a helyzetet, és egy 20 literes szuper fazékkal távoztam. Még együtt volt a család, és sok jó töltött káposzta és kocsonya főtt benne!
       Régi szép idők!

    előzmény:
    Sheriff-2 (76510)
    2019-11-06  18:14
  15. 2019. november 6. 20:4876512.

     A kozel -keleti ugyekben a hvg is sokszor ir degradalo hangnemben .


     Ez a cikk is  . Nem csak Katarban az egesz obolben ilyen meleg van nyaron -es ez nem ujdonsag . Igy eltek evszazadok ota itt . A hazaik termeskovekbol lettek rakva - melynek falai olykor az egy metert is elertek szelessegben . Szerencsere a sivatagjaik legtobbje koves igy konnyen talaltak epitoanyagot .


     


     Hogy az utcakat hutik egyes helyeken az sem ujdonsag . Egy ismerosom  kb 25 eve volt Las Vegasban es azt meselte , hogy ott is hutottek mar az utcakat akkor . Sokat nem er  - epeszu ember nem kivankozik az utcara ilyenkor . A gyerekeket kivittuk egy felorara naplemente elott regen  - ha itt toltottuk a nyarat . Utana  be a huvos lakasba . A nap gyorsabban lemegy itt , mint otthon . Utana az estek sem kellemesebbek  a varosban -ez is igaz . De ,hogy egesz evben meleg lenne az tulzas . Vannak esos idoszakok . Kb . tiz nap atlagban . De pl. mikor az Azsiai  Olimpiat rendeztek 2006 -ban egyfolytaban szakadt az eso decemberben .  December es februar vege kozt  akar hat fokra is lemegy neha a homerseklet .Kell a dzseki - csipos szelek fujnak -  a piknikelok is a parkban olyan berliner kendohoz hasonlo valamiben uldogelnek   .


     En mar nem tudom kovetni  a  foci vb koruli dolgokat . Atraktak  telre  -nem ?  


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (76506)
    2019-11-06  14:15
  16. 2019. november 6. 18:2176511.

    A tél itt 9-hónap, utána pedig 3-hónap útjavítás következik. Legjobb változatosan étkezni.


    🍉 🍈 🍋 🍍 🍌 🍎 🍇 🍒 🥝 🍓 🍅


     

    előzmény:
    klára13 (76509)
    2019-11-06  17:49
  17. 2019. november 6. 18:1476510.


    Nagyon sok disznóvágáson vettem részt az első gyerekkoromban, de kivétel nélkül mindíg élőt vágtak.


    (Vicc vóóóóóót.)


    Nagy lakodalmakban ahol 300-vendég volt, ott főzhették volna a töltött káposztát ilyen nagy üstökben is, el is fértek volna az udvaron....


    Kép a nagy edényekről.....Authentic Chicken Paprikash (Paprikás Csirke) - The Daring Gourmet

    előzmény:
    klára13 (76509)
    2019-11-06  17:49
  18. 2019. november 6. 17:4976509.

      Időközönként kapok vidékről információt, hogy bio-disznó vágnak.Többi húsuk is háztáji, és ízletes.
     " A bio jelentése, különböző szóösszetételek előtagjaként; "élő"-t  jelent! 
      Ezek szerint úgy általában döglött disznót vágnak!


      Beköszöntött a tél? Hosszú lesz...

    előzmény:
    Sheriff-2 (76505)
    2019-11-06  11:20
  19. 2019. november 6. 16:5776508.

      Zsuzsika, nagyon kellett véleményem kiegészítése. Köszönöm. Valóban, jó néhányan a civil életben is nagyot alkotnak. Gondolok például Gyarmati Andreára, aki kitűnő gyermekorvos, mindig szívesen olvasom tanácsait. 
      Azt gondolom, nem baj az, hogy különbözőképpen gondolkodunk, szólunk. Így tanulunk egymástól életünk végéig. 
      Elmondanád kis keksz süteményed receptjét? Gondolom, nem hizlal, hiszen mindig erre törekszel. Rögtön porhanyós, vagy bizonyos idő után, mint a mézes?
      Ünneplésetek jól sikerült? Zita születésnapja volt? Kérlek, meséld el!


     

    előzmény:
    Zsumi45 (76499)
    2019-11-06  09:29
  20. 2019. november 6. 14:2476507.

    Igazad van Zsuzsikám ! Én elég felvilágosultnak tartom magam, nincsenek előítéleteim vallások, rasszok , másként gondolkodók irányában . De rájöttem, hogy nem vagyok előítéletmentes. Kér dologtól áll fel a hajam, a tisztességtelenségtől , és ha hülyének néznek . Tudom, hogy a médiumok manipulálnak bennünket, kritikusan olvasom , nézem őket. Csak az bosszant, ha ezt úgy csinálják, mintha mindenki debilis lenne. Azt is tudom, hogy a lakosság jelentős részének erre van szüksége, de én rákosi alatt nőttem fel , és allergiás vagyok az ehhez hasonló megnyilvánulásokra.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (76499)
    2019-11-06  09:29
  21. 2019. november 6. 14:1576506.

    Jankám !



    Keresési találatok: Katar 50 fok

     


    Tech: Katarban már olyan forróság van, hogy az utcákat is ... - hvg.hu

    https://hvg.hu/tudomany/20191017_katar_doha_hoseg_legkon di2019. okt. 17. ... Egyre vadabb megoldásokhoz kénytelen nyúlni Katar az országban tomboló, nem ritkán 50 Celsius-fokos hőség mi


    Pedig a HVG  elég felvilágosult lap

    előzmény:
    csinomjank (76497)
    2019-11-06  08:26
  22. 2019. november 6. 11:2076505.

    Bolond gondolatok.


    A disznó-vágás kiment a divatból, pedig disznók vannak mindenhol.

  23. 2019. november 6. 10:5876504.

    Sokmindent lehet olvasni/hallani a világ akármelyik részéről. Általánosságban beszélve Európát fejlett résznek ismerik, de mégis vannak elmaradott részek, méghozzá mondhatjuk a közepén......


                Igy élnek a cigányok kárpátalján! - YouTube

  24. 2019. november 6. 10:4576503.

    Ezt a csirkét nagyon gyorsan el lehet készíteni, mert a szószt lehet készen venni.


                  Amazon.com : Sunbird Bourbon Chicken Seasoning Mix, 1.25 Ounce Packets (Pack of 6) : Grocery & Gourmet Food

    előzmény:
    Sheriff-2 (76502)
    2019-11-06  10:37
  25. 2019. november 6. 10:3776502.

    Az biztos hogy nem vagyunk egyformák..... Elméletileg az elmélet és gyakorlat között nincs különbség, de gyakorlatilag van.


    Nálunk jelenleg esik a hó, valahogy 8-10 cm. körűl "jósolnak". Nem is bánom, mert tegnap kint dolgoztam vagy 5 óra hosszat, plusz 2 C-fok volt. Ma éjszakára minusz 9 lesz, holnap pedig minusz 13.


    Tegnap este nem tudtam eldönteni mit főzzek ma, ezért kicsontozott lebőrözött csirke combtövet vettem, mert a feleségem szokott csinálni belőle ázsiai ízesítésű csirkét amit nagyon szeretek, de az kicsit édeskés, lehet hogy pörkölt lesz belőle.


    Ez az ázsiai.Bourbon Chicken - Dinner at the Zoo


                           Easy Bourbon Chicken - Dinner, then Dessert

Címlap

top