Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. november 19. 16:4976601.

      Zsuzsóka, gyönyörűek a kardigánok. 
      Tehát a halszálka riaszt el a halételektől. 
      Volt egy sebész barátunk - Isten nyugosztalja, nagyon jó ember volt - egyszer felsorolta, hogy miért nem eszik vagy 6-8féle ételt. Halat nem, mert mentette meg ember életét, hogy kiszedte a szálkát torkából. Csirkét nem, mert egyszer egy ember belének fodrába úgy beleágyazódott egy kicsike csirkecsont, hogy éppen időben volt még az operáció. Aztán talán gyümölcsmagról beszélt még és félrenyelésről, de a többire nem emlékszem, csak arra, hogy döbbenetes s nevetséges mennyi veszélynek vagyunk kitéve étkezéskor.
       Gábornak volt még egy érdekes szokása: volt egy nagy hordója, és bármilyen italt kapott ajándékba, hálaként, lett légyen az drága viski vagy üveg bor, mindet összeöntötte abba a hordóba! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76594)
    2019-11-19  06:59
  2. 2019. november 19. 16:4676600.

    Janka ! Nagyon jó ez a vizsgálat, de nem pótolja az embert, a gyógyítót.Nálunk bevezették az E recepte, amit bárhol ki lehet váltani. Én csak a családnak írhatok fel támogatással gyógyszert, de azt papíron kell. 


    Én főzök rendületlenül. Sokkal olcsóbb és jobb, mint a hozatott. Van időm is bőven . Amikor dolgoztam is főztem. Fiam is vitt a munkahelyére. Munkatársai megkérdezték, nem főznék-e nekik is. No még csak az hiányzott volna 7 tagú család, és munka mellett.

    előzmény:
    csinomjank (76597)
    2019-11-19  08:55
  3. 2019. november 19. 16:4076599.

    Még mindig van maradék fonalam a rekamié aljában  . A szebb pulóverek elkeltek a családban . Van még olyan gépi kötésű.amiket nem fényképeztem le, mert nem az én munkám . Most magamnak kötök sötétkék kardigánt. Ez az abszolút optimizmus !


    Ma főztem 2,5 kiló húsból, 1 csülökből és 2 körömből pörköltet. Férjem aprította a húst. Kicsit sós lett, ezét a levét kissé hígított, és most majd pár szelet tarját megpárolok benne. Adagokban lefagyasztom .Mi sem eszünk egyszerre sok húst, és így jobb ízű lesz és egy piszokkal elkészül .A köröm , csülök szerepe a szaft kocsonyássá tétele. Tudok a gyerekeknek is csomagolni, így kevés munkával lehet "otthon" ebédjük, nem kell hét végén elmenni ebédelni. 


     

    előzmény:
    Zsumi45 (76598)
    2019-11-19  09:28
  4. 2019. november 19. 09:2876598.

    Zsuzsám, gyönyörűek a munkáid! Reméljük a megajándékozottak örülnek és használni fogják.


    Én már csak lyukas zoknit, harisnyát stoppolok- otthoni viseletre, nadrág alá. Az ízületi gyulladásom óta vár az összehorgolásra egy ágyterítő, a kockák készen vannak. Remélem lendít rajtam, hogy eszembe jutott- már biztos meg tudnám csinálni!  


    Tündim fiatal kolleganői sorra anyukák lettek, mindegyiknek kötött kis garnitúrákat. Vejem és Dóri férje is kapott téli sapkát. A lányok már ritkán veszik elő, pedig vállkendőt, kötött pelerint is kaptak.


    A Református Parókián volt nemrég karácsonyi ruhagyűjtés, Vejem két fordulóval vitte el az általam és a gyerekek által összeszedett ép, jó ruhaneműket. A cipősdoboz akcióra pár éve én is viszek mesekönyveket, tanszereket- ami belefér...A mentők alapítványába utalni szoktam- mióta férjemmel, anyukámmal többször igénybe vettük őket. Azóta, hogy nincs adó kötelezettség, az 1 % helyett.   ( Unokaöcsém és lányai gyakran vállalnak mentőorvosi ügyeletet, így hallok a nehézségeikről.)


    A főzőcskéről. Nekem ez lelki szükséglet. Ez a kísérleti laboratóriumom!


    Egyre kevesebb húst eszem-nem valami filozófia, inkább "lustaság" miatt. Mióta megdőlt a koleszterin hiedelem, merek enni heti 1-2 tojást, feltétként a zöldségek mellé. A zöldségeket is takarékosan készítem, egy tisztítással mára leves, holnapra egy prézlis-sajtos-tojásos tepsis. Persze a heti 1 erős húsleves szintén kitart napokig- mártással a bennefőttek. Egy-egy csomag mirelit rántott csirkemell, rántott sajt hetekre beosztható. Kiváló találmány ez a csörgőóra! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76593)
    2019-11-19  06:50
  5. 2019. november 19. 08:5576597.

    En mar alig varom a hetveget , hogy  ne kelljen foznom ! Kimenni ritkabban megyunk ki enni -  de hozatunk valahonnan . Regebben volt belole bonyodalom , hogy megtalaljanak - hiszen  meg cimunk sem volt sok evig - de ma mar minden jol szervezett . Akkora valtozas ! Ha kinezek az ablakon ,akkor biztos latok egy -egy motoros futart aki valakinek hozza a rendelest .


     Most ujabban egy francia szupermarket is fenn van  es online be lehet vasarolni . Hetente egyszer szemelyesen vasarolok be . A tobbi napokon  varialom az online lehetosegeket . Most mar gyogyszertar is van fenn . Csak be kell szkenelni a receptet  es kuldik  is a gyogyszert . Sot azt igerik az illetekesek , hogy hamarosan online  vizsgalatok is lesznek . Csatlakozhatunk egy szkennerhez majd  es csinalhatunk egy ultrahangot  .

    előzmény:
    szizsuzsóka (76593)
    2019-11-19  06:50
  6. 2019. november 19. 08:4876596.

    Nahat meg nem voltam egyszer sem Michelin csillagos etterembe - pedig tartogatom a 100 dollart , hogy egyszer kiprobalok egyet otthon - es maris az arnyoldalaval szembesitik az embert ! 


    Te vegigettel mar egy menusort ?


     

    előzmény:
    klára13 (76591)
    2019-11-18  22:45
  7. 2019. november 19. 07:2276595.

    ...és még

    előzmény:
    szizsuzsóka (76594)
    2019-11-19  06:59
  8. 2019. november 19. 06:5976594.

    Majdnem teljesen kész a nagytakarítás , már karácsonyra. December elejétől sütni kezdek Elálló sütiket, , amit unokáknak is csomagolhatok, ha elmennek ünnepek után. Kaptam két hala, egyik megy a szomszédba, másikat férjem kapja , én nem eszem halat, félek a szálkától. Majd ksi rántott halrudacskát is sütök. 


    Még a kertben sok falevél vár, bár már kétszer összesöpörtük. Lassan elkészül Anita csomagja is, 5-6 pulóver és 14 sapka - sál. A 3.4. kép a családban elkelt.

  9. 2019. november 19. 06:5076593.

    Klárám ! Ennyi bonyodalmat csinálni egy kis főzés helyett !!!!?????


    Mikor gyerekei kicsik voltak egy kolléga mesélte, hogy ők minden vasárnap étterembe mennek ebédelni, mert a feleségének is kell kis vasárnapi lazítás. Egyszer megpróbáltuk.  Szépen felöltöztek a gyerekek, mi is. Elmentünk . Vártunk a pincérre , a frissensültre, végük 2 óra elteltével értünk haza. No és több, mint kétszeresébe került, mintha otthon főztem volna. Elhatároztam, hogy inkább főzök. Egyszerűbb , kiadósabb és még nekem is kényelmesebb . 


    A nagy húst, amiről írtál és több részletben dolgoztam volna fel . Egy részéből szeleteket, az apró potyadékból pörköltet, pár testhez álló darabot pedig sütőben megsütöttem volna. Ezek egyidejű munkaként elvégezhetők és egy személyre legalább 15- 20 ebédre elég lett volna . Ha esik, ma mi is beugrunk, veszek húst és készítek nagy adag pörköltet. Még körmöt io teszek bele  ragasztónak . Jó süríti a szaftot. Sokkal jobb íze van , nem főzőm teljesen puhára, mert a nagyobb adag lehűléskor is puhul

    előzmény:
    klára13 (76588)
    2019-11-18  22:21
  10. 2019. november 19. 06:3676592.

    Kedvesem a hatvanasokat miért hanyagolod . Gyönyörű unokádról nesem küldesz képeket. Hiányolunk,.

    előzmény:
    nemkeso (76586)
    2019-11-18  15:27
  11. 2019. november 18. 22:4576591.

    Íme,a könyv.


    Az információ a VELVETből való.

    előzmény:
    klára13 (76590)
    2019-11-18  22:40
  12. 2019. november 18. 22:4076590.

      Sőt karácsonyi ajándékot is találtam számára:


     napokban jelent meg Kordos Szabolcs Restaurant, Hungary című könyve, a sorozat korábbi részeiből már számos alkalommal olvashattak szemelvényeket a Velveten.




    A TOVÁBBIAKBAN PEDIG KÉTHETI RENDSZERESSÉGGEL, VENDÉGSZERZŐKÉNT FOGJA PUBLIKÁLNI KÜLÖNLEGES, OLYKOR ELKÉPESZTŐ TÖRTÉNETEIT.




    A legújabb könyv a hazai fine-dining világ kulisszái mögé kalauzolja az olvasókat, felszolgálók, mixerek, séfek, étteremtulajdonosok vallanak erről az elegáns, de gyilkosan kemény világról. Mind névtelenül nyilatkoztak, hogy őszintén beszélhessenek a tapasztalataikról. 




    EGY EMBER HIÁNYZIK A MEGSZÓLALÓK KÖZÜL: GERENDAI KÁROLY.




    Az ország első Michelin-csillagos éttermének tulajdonosa, az egyetlen ember az országban, akinek immáron két csillagos vendéglője is van, kimaradt a könyvből. Mindez úgy történhetett meg, hogy többször kértem tőle interjút, ám Gerendai éppen Kínában épített éttermet, így csak a kötet megjelenése után tudtak találkozni.




    ARRÓL, HOGY MIÉRT NEM TUDJA ELHOZNI A SAJÁT SZÜLEIT AZ ÉTTERMEIBE, MENNYIBE KERÜL A MICHELIN-CSILLAG ÉS MIKÉNT LETT SORSFORDÍTÓ AZ ÉLETÉBEN EGY BORZALMAS VAKÁCIÓ.




    A Restaurant, Hungary a sorozat egy korábbi darabja, az Eszem-iszom, Hungary új borítóval ellátott kiadásával együtt került a polcokra. Az új könyv a fine-dining éttermek csillogó világáról, az Eszem-iszom, Hungary a vendéglátás sötétebb oldaláról szól. 

    előzmény:
    klára13 (76589)
    2019-11-18  22:25
  13. 2019. november 18. 22:2576589.

      Csakhogy nem fáj, Magdika.
      Találtam egy nagyon érdekes interjút, biztosan érdekli Tamást: 


    Gerendai Károly: „A Costes hivatalosan is Magyarország legjobb étterme volt, mégis veszteséges”
    előzmény:
    Kusza (76585)
    2019-11-18  15:18
  14. 2019. november 18. 22:2176588.

    Zsuzsóka, drága, már nagyon régóta nem mászom fára! Egyszer csak, egészen észrevétlen, kimaradt az életemből.
    Vagyis te a kora reggeli futár fogadására gondolsz? A jövő hetet már kifizettem, és hát ezt a hetet,hanem utána változtatok. Most annyit, hogy még ma leviszek egy darab madzagot karabinerrel, hogy az akasztóra rögzített kötélen hajítsa át a szatyrot a kapun. A tálak nem törékenyek, és amúgy sem fognak a földre leérni. Ha ez nem válik be, akkor a rendelésnél a hétfői kínálatból összeállítom az egész hetet - könnyű megtenni, és hétfőnként ha becsenget, kinyitom a kaput és belülre teszi az ételt.


    Most jöttem rá, hogy az ételégetéshez kellene s stopper! Ó, megy az anélkül is!

    előzmény:
    szizsuzsóka (76584)
    2019-11-18  14:56
  15. 2019. november 18. 15:3076587.

    Klárám, ne csüggedj, előzd meg!


    Tavaj már nem győztem kidobálni a kislábosaimat, mert kijöttem a konyhából-egyszerre kétfélét akartam csinálni- s ott felejtettem az ételt. Van a Zsuzsa által ajánlott percjelző órám, még akkor is felhúzom, ha "figyelem" a feltett ételt. Régimódi kötényem zsebében ketyeg a hasamon! A sütiknek nagyon fontos!


    Családom derültségére kiragasztottam egy cetlit a tűzhely fölé: "Maradj itt, Figyeld! Kavarj! " A köténnyel is "cikiznek", bizony a háziruháimat is féltem a pecsétektől.


    Egyre ritkábban főzök komplett ebédet, s a gyerekek sem tartanak igényt az eddigi szolgáltatásaimra. Csak akkor készítek nekik is, ha kedvencük kerül sorra. A sütiről is inkább lebeszélnek. A lehető legegyszerűbben oldom meg a saját ebédeimet.


     

    előzmény:
    klára13 (76583)
    2019-11-18  14:04
  16. 2019. november 18. 15:2776586.

    Sziasztok, Szepeim! /Errol biztosan ramismertek...;)/


    Csak boklasztam az nlc-n es veletlenul betevedtem. Remelem mindnyajan jol vagytok, amit szivbol kivanok. Elmentettem a topikot, majd benezek gyakran. 

    előzmény:
    Kusza (76585)
    2019-11-18  15:18
  17. 2019. november 18. 15:1876585.

    Megvolt az első kezelés, a lökéshullám kezelés a sarkamra. Hasra kellett feküdni, ugyanúgy mint a fizioterápiás kezelésen. Olyan kis mozdonyszerű hangot hallottam, és olyan kis kalapács ütések körbe jártak a sarkamon. Kicsit érzékeny volt, de nem fájt. Minden héten egyszer kell menni, 10 hétig.

  18. 2019. november 18. 14:5676584.

    Nekem is igazam lesz  !Ember az ilyen , mégpedig feledékeny !Javaslom, kérj családodtól karácsonyra egy "stoppert " . Olyan órát, amely figyelmeztet, ha nem felejted el felhúzni. Nekem van egy , nagyon hasznos !Unokáim kedvenc játéka volt, a fára mászás fontos kelléke . Mikkor felérte a fára beállították, mikor jelzett lejöttek a fáról

    előzmény:
    klára13 (76583)
    2019-11-18  14:04
  19. 2019. november 18. 14:0476583.

      Magdikám, kizárt, hogy elvihető dolognak nézné valaki a szatyrot.  Nem olyan helyen van, valakinek ki kellett figyelnie. Nagy élvezettel fogyasztotta el a mai milánói sertésbordát, hogy nem egy idegen eszi. Felét - két szelet rántotthús volt - a nagyon ízletes makaróni felével Zsuzsunak adtam. Mindig ketten esszük meg, testvériesen megosztva, ezért normális adagot rendelek, nem kicsit. Boldog, amikor meglátja a sárga zacskót. 
       Zsuzsikának igaza van, neked is, de sajnos semmi kedvem sincs főzőcskézni. Tegnapelőtt is szénné égettem a főni feltett száraztésztát. Hát ember az ilyen?!

    előzmény:
    Kusza (76582)
    2019-11-18  08:41
  20. 2019. november 18. 08:4176582.

    Klára az is jó, amit Zsuzsa ajánl, hogy kis adagokra oszd el, és úgy dolgozd fel. Könnyebben ki tudsz belőle egy egy adagot szedni.

    előzmény:
    klára13 (76580)
    2019-11-18  07:00
  21. 2019. november 18. 08:3176581.

    Klára jó korán kaptad az ebédet, és még az a jó, hogy megmentetted! Habár már azon én is gondolkodtam, azt hihették, hátha azért raktad oda, hogy elvigyék. 

    előzmény:
    klára13 (76580)
    2019-11-18  07:00
  22. 2019. november 18. 07:0076580.

      Köszönöm Magdikám, köszönöm Tamásnak. A körbepirítás nem jutott volna eszembe. Lehet, bekenem barbecue szósszal is,ha már van, és jó drága volt.
      Tudattalanom felébresztett 5.55-kor, s ebédem már a kampón lógott. Megmentettem. Most alszom tovább, mert még nem aludtam ki az altatómat. 


       Jó reggelt kívánok annak, aki elkezdi a napot. 

    előzmény:
    Kusza (76579)
    2019-11-17  22:23
  23. 2019. november 17. 22:2376579.

    Klára leírtam Tamásnak a gondodat, ezt írta:


    Fűszerezés, sózás, 200 fokos zsírozott tepsiben, sütőben körbepirítani mindenhol, aztán ujjnyi víz vagy húsleves, sok gerezd fokhagyma, lefóliázni és 100 fokon 4 órán át sütni, tesiben lefedve hagyni kihűlni


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (76576)
    2019-11-17  21:02
  24. 2019. november 17. 21:1776578.

    Ekkora darabot én biztosan nem hagynék egyben. Ha tepsi, akkor legalább 4-5 darabra szétvágnám, s úgy sütném meg, bár lapockát sosem sütök egyben.


    Én paprikást főznék belőle és utána adagonként lefagyasztanám. Célszerű máskor előre akkora adagokban fagyasztani, amit egyszerre kívánsz (kívántok) elfogyasztani.  

    előzmény:
    klára13 (76576)
    2019-11-17  21:02
  25. 2019. november 17. 21:0576577.
    előzmény:
    klára13 (76575)
    2019-11-17  20:22

Címlap

top