Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2014. december 4. 04:5657401.

    Aranyos vagy Hus ! Te adod nekem a reggeli kávét , én az esti puszit !Most is szép álmokat kívánok. !


    Unokáimnak valóban nincs rám szüksége , hiszen három gyakorlatilag felnőtt . Van két ki kamasz, akik önmagukkal vannak elfoglalva, és egy kis Sutrinka, aki hasonlít rám . Egy nappal előbb született , mint én . De ők Budán laknak, , közelben él másik mamája. No de elfogadom, hiszen kevesebbet is tudok teljesíteni. No és az az elvem, hogy családom és vendégeim ne velem foglalkozzanak, érezzék jól magukat saját bőrükben !

    előzmény:
    hus (57395)
    2014-12-03  06:19
  2. 2014. december 4. 01:0357400.


        Annyi hülyeséget összeírtam, hogy elvettem kedveteket a topikolástól? (Benikém kisgyermekkori szava)


     


     



       

  3. 2014. december 3. 09:4157399.

      Hus, tudom, értem én, és látom a tévé jóvoltából, hogy a felhőkarcolók csodálatos műalkotások. És bár igazi méretükről nem lehet konkrét tapasztalatom, azért tisztában vagyok azzal, hogy a hatalmas méretek milyen felemelő hatással vannak az emberre. Hiszen már az egyház is ezt használta ki, kézenfekvő példánk rá a majd' ezeréves jáki templom. És ha mellé teszem élményemet a piramisokról, akkor talán egészen kicsikét kapisgálom a felhőkarcolók mibenlétét, persze, csak halványan. A filmekben mindig megcsodálom őket. Hiszen egyre különlegesebbek, nyilvánvaló, ami nem is titok, hogy hatalmas verseny folyik az építtetők között, az újnak mindig szebbnek, magasabbnak kell lennie az előzőeknél.
      De azt a szemléletet hozzák, ami tőlem távol áll: elszeparálják az embert a természettől. Mondjuk, azért a Central Park ezt gyengíti, nem véletlen, hogy annyira megbecsülik.
      Egy német világhíres építészről láttam filmet, aki a Távol-Keleten dolgozik, és olyan épületet tervezett, ahonnét a lakóknak ki sem kell jönniük életük során, mert minden van. Munkahelyek, kertek, bevásárlóközpontok és iskolák, tehát minden, ami az élethez kell. Madách fantáziájából azért ennyire nem tellett.
       Mindezzel együtt azt mondom, hogy maradjanak csak ott, ahova valók. Amely kultúrából kinőttek és ahol valóban hozzátartoznak az élethez.


      Különös, hogy a Távol-Keleti díszítőmotívumhoz nyúltak át a tervezők a dubai felhőkarcolóknál. Pedig hát kevés köze van az arab világhoz, legalább olyan idegen nekik, mint nekünk pl. az indián motívumok lennének a házakon. Persze, nincs új a Nap alatt, valahonnét ötletet kell meríteni. Nekem amúgy ez az egész nagy öbölbeli fejlődés felfújódó luftballonnak tetszik, amit mesterségesen dagasztanak és tartanak fenn. Nincs gyökere, ami a pillanatnyi gazdagságon és mindenféle mai emberi igyekezeten túl éltetné.

    előzmény:
    hus (57389)
    2014-12-02  20:15
  4. 2014. december 3. 09:0357398.

      Tehát a nagy földmunkák elkészültek a tél beállta előtt, és a továbbiakban a tető alatt folyik a munka? Persze ott sincs egyelőre meleg. 
       Már gondolkoztam a szennyvíz sorsán. Tehát maga tartály ülepíti, tisztítja, hogy aztán a földbe kikerüljön? Nálunk kiszívják a tartályokat, aztán elviszik a szennyvizet valami közös tisztítóhelyre. Tilos az elszivárogtatás, persze azt hiszem, a többségnél mégiscsak ez történik. Láttam egy filmet Toronto hulladék- és szennyvízkezeléséről. Ötven éve kezdtek komolyan foglalkozni vele, és mára a tökélyig fejlesztették. Bámultam, mint borjú az új kapura. Micsoda gondosság, micsoda csúcstechnológiák!

    előzmény:
    hus (57389)
    2014-12-02  20:15
  5. 2014. december 3. 08:5157397.

       Hus, öröm olvasni empátiával mélyen átitatott, kedves soraidat.

    előzmény:
    hus (57395)
    2014-12-03  06:19
  6. 2014. december 3. 08:4957396.

        Legyen kellemes, szép napunk!


        Zsuzsóka, nagyszerű, hogy szemed ilyen szépen javul, már kötés nélkül lehetsz. Biztos, hogy útra kell kelned ebben a helyzetben a kontroll miatt? Hiszen magad is látod, hogy jól van a szemed és szépen javul, ráadásul szakember vagy, ha nem is szemész. Persze ez csak az én gondolatmenetem, ami inkább praktikus, mint szakszerű.
        Kertedet megkímélte a jég, kívül vagytok azon a területben, ahol a nagy pusztulás történt?
        Olyan nagyon furcsa, hogy tőlünk néhány kilométerre jégvilág van, itt pedig semmi sem történt. A még kint tartott muskátli is vígan zöldell, és egyetlen levelet sem bántott  a kertben a fagy. Különös.
        Szóval "vakon" kötsz? Ez a jelző nem a szem állapotára vonatkozik,  hanem mint a gépírók munkájára, tudására jellemző. Mutasd majd meg a pulóvert, jó? Volt nekem is hasonló tudású kedves ismerősöm, ő kötött nekem, én varrtam neki. Mindegyikünk jól járt, de az ő munkáját én az enyémnél értékesebbnek tartottam. Szintén imádom a  kézi kötésű vastag pulóvereket. 
        Jó olvasni és látni, hogy férjeddel milyen remekül kiegészítitek egymást. Persze van olyan gyanúm, hogy te szívesen noszogatod őt, de ő nem törekszik arra, hogy lefékezzen tégedet. Rád bízza élettempódat, amit, mint írtad, úgyis okosan befolyásol az élet.

    előzmény:
    szizsuzsóka (57393)
    2014-12-03  05:38
  7. hus
    hus
    2014. december 3. 06:1957395.


    "Nehéz megszokni, hogy senkinek nincs szüksége már rám.  "


    Ne irj ilyet, nem lehet igaz. Van egy idoszak, amikor a gyerekek, unokak csinaljak a dolgukat, jon a karacsony, munka, iskola befelezese, keszulodes a karacsonyra, nem egy jo honap ez a dolgozoknak. 


    Probald megszokni, hogy kimel a csaladod, de ha ugy erzed kis erzekenyen, hogy nem jo a napod, akkor tudod jol, hogy itt igen is nagy szukseg van rad, szeretunk, en meg nagyon szeretm, amikor  talalkozunk feluton, te ebredsz, en fekszem. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (57393)
    2014-12-03  05:38
  8. hus
    hus
    2014. december 3. 06:0857394.

    Remelem a reggeletek jobb, mint amilyen idojaras tegnap volt. Fincsi kave, sutike biztos meglesz, egeszsegetekre.


    Legyen jo napotok es elvezzetek benn a meleget.


    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  9. 2014. december 3. 05:3857393.

    Husom! Bölcs intelem , amit írtál . Mi férjemmel úgy vagyunk, hogy én vagyok az , aki könnyen belefog valami munkába, ő nehezebben , körülményesebben . Amikor elkezdte , akkor viszont nem tudja, hogy mikor kell abbahagyni, mindent be akar fejezni, ha törik, ha szakad .Most csendesen élünk,bár holnap reggel kontrollra kell mennem, de lehet, hogy busszal teszem . Kis Toyotánk van , ami ügyes, fordulékony, de ez a jégen nem előny

    előzmény:
    hus (57389)
    2014-12-02  20:15
  10. 2014. december 3. 05:3157392.

    Gyógyulgat a szemem Zsuzsám ! Köszönöm az aranyos jókívánságot. Egyik-másik teljesülésére szükségem lenne.


    Emelgetnem , tartósan hajolgatnom nem szabad. Tegnap sólet konzervet ettünk, azt ugyanis nem érdemes főzni, nagyon sokáig tart . Sándor melegítette .Én kötögettem és Popper nagyon bölcs előadását hallgattam a you tubról. A kötés nálam nem a szememmel, hanem a kezemmel megy. Egy elég érdekes pulcsit kötök idősebb menyemnek, ő az , aki értékeli a meleg pulcsikat Főleg ha kézzel kötött .


    Az élettempóm nem nem feszes ám , sok mindent csinálok, de így is kissé unalmas az életem . Nehéz megszokni, hogy senkinek nincs szüksége már rám.

    előzmény:
    Zsumi45 (57388)
    2014-12-02  17:44
  11. 2014. december 3. 05:2257391.

    Szerencsésen hazaértünk!!Azóta benn gubbasztok . Tegnep levettük a Jumurdzsák kötést és óránként cseppentettünk a műtött szembe. Úgy tűnik, szépen javul . Köszönöm a törődést !

    előzmény:
    klára13 (57386)
    2014-12-02  11:30
  12. hus
    hus
    2014. december 3. 05:1557390.

    Most latom, hogy milyen katasztrofalis ido van az orszag kulonbozo reszeiben. 


    Vigyazzatok magatokra, ki ne menjetek ebben az iteletidoben! 


    Mar csak a ho hianyozna es eleg jol hasonlitana a mult telunkre.


    Bizom benne, hogy mielobb felmelegszik majd az ido es legalabb elolvad a jeg, hogy az utakat lehessen takaritani rendesen.



     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  13. hus
    hus
    2014. december 2. 20:1557389.

    Zsuzsoka, pihenj, vigyazz amire kell, magadra elsosorban.


    Semmi, de semmi nem jelent tobbet, mint a szemed vilaga.


    minden ugy jo, ahogy van, a ferjed es a gyerekek ugy is segitenek, legyel legalabb most az egyszer a mutet utan lezser es ne izgasson semmi.


    Kellemes pihenest  kivanok ezekben a napokban.


    Kimeletes legyel azert a ferjedhez is. Csak kicsit ugraltasd. 


    Rosszalkodom itt neked. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (57384)
    2014-12-02  07:24
  14. 2014. december 2. 17:4457388.

    Drága Zsuzsa! Csak rádióból értesültem a Pilisben dúló télről, de nagyon sokat gondoltam Rátok. Örömmel látom, hogy a sikeres szemműtét után a nyugodt otthonodban gyógyul az immár "tisztánlátó" szemecskéd. Már délelőtt írtam nektek, de a frissen bekapcsolt gépem elszállt, s megsemmisült irományom. Talán túlzottnak találta intelmeimet? Írtam, hogy ismereteim szerint a szemet ilyenkor a fizikai munka hatásaitól is kímélni kell, s ezt a kíméletet javalltam meghosszabbítani! Úgy gondolom, megérdemelnéd a későbbiekben is, hogy visszavegyél az általad is hiperaktívnak nevezett tempóból. 


    Szeretettel küldök egy ma talált jókívánságot:

    előzmény:
    szizsuzsóka (57384)
    2014-12-02  07:24
  15. 2014. december 2. 11:4357387.

       Édes, szórakoztató videóra bukkantam.
       Kellemes napot kívánok!

  16. 2014. december 2. 11:3057386.

      Csakhogy túl vagy rajta, Zsuzsóka. Nagyon rossz hírek jött a közlekedésről is, aggódtam, vajon hazajutsz-e? További javulást kívánok.
      Micsoda grimbusz van az egész országban! De látom, hamarosan felmelegszik az idő, a 4-5-6 fok csak-csak elviszi ezt a töméntelen jeget.
       Kellemes pihenést kívánok!

    előzmény:
    szizsuzsóka (57384)
    2014-12-02  07:24
  17. 2014. december 2. 07:3457385.

    Köszönöm a szép verset. ! Ami ebben szomorú, hogy Ady 40 évesen írt vénülő fejéről. De szegény nagyon önpusztító életet élt,tényleg öreg volt 40 évesen !


    Apropó Ady ! Fiam nem szerette és irodalom tanárnője ezt el is panaszolta, hogy nem ért az Ady verseket. Mondtam neki, örülök, mert Ady nem a 17 éveseknek és nem 17 éves korában írta ezeket a verseket. Ezek megértése annyi élettapasztalatot és csalódást feltételez, amivel  nem rendelkezhet egy tiszta 17 éves fiatal . Igazat adott nekem a tanárnő .

    előzmény:
    klára13 (57374)
    2014-12-01  18:44
  18. 2014. december 2. 07:2457384.

    Szervusztok ! Éjjel felébredtem , lejöttem,belenéztem a topikba , de írni nem akartam, mert fáradt voltam. A műtét nem volt kellemes, kicsit fájt, de már megszűnt. Most írok ,mielőtt leveszem műtött szememről a kötést, utána csak keveset szabad képernyő előtt ülnöm 1-2 napig.


    Most úgy nézek ki mint Jumurdzsák, csak fehér a kötésem .. Kértem férjem fényképezzen le, de nem megörökíteni, elfelejteni akarja !Ölellek Benneteket , holnap reggel jelentkezem

    előzmény:
    hus (57382)
    2014-12-02  06:59
  19. hus
    hus
    2014. december 2. 07:2157383.

    Mai reggeletek is legyen kellemes, a kave  illatozzon es a finom sutike is messzirol. 



     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  20. hus
    hus
    2014. december 2. 06:5957382.

     Meselj! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (57365)
    2014-12-01  05:44
  21. hus
    hus
    2014. december 2. 06:5657381.

    De aranyos! 


    "




    . Az egyik fiú akkor éppen egy Júlia nevűbe volt szerelmes, ezért minden gombócba a Júlia beceneveket írta.


     


    "
     
    Legalabb bejott neki egy eletre, ha ennyit "dolgozott"  rajta? 

    előzmény:
    Kusza (57369)
    2014-12-01  08:38
  22. hus
    hus
    2014. december 2. 06:4057380.

    Itt vannak meg kepek, az elso ketto az elszakitott  vizvezetekcsovek.  Na errol a keprol jutott eszembe, hogy milyen izgalmas volt amikor a masodik kepen lato csovet megtalalta nekem ez az arany fiu.


    Az tortent, hogy nagyon probaltam figyelni oket, hogy be ne takarjak, mert soha az eleetben nem fogunk rajonni arra, hogy hol es melyik cso lett elvagva , amikor  nem engedi at a vizet a locsolasnal.


    Persze, ahogy lenni szokott, amikor eszrevettem, hogy pont oda borul a fold, ahova nem kellene, rohantam ki, hogy jaj Istenem, jaj nekem. Valami miatt eppen nem figyeltek, hogy pont ott van a cso, ott nem kell betakarni. Kepzelem magam, hogy milyen ilyedt kepet vaghattam, jott a nagyfonok is oda ilyedteben, hogy mi tortent, mert o a masik oldalon dolgozott.


    Ez a draga gyerek addig asta, asta, es asta  ki a foldet, meg meg nem talalta. Na nagy ko esett le e szivemrol, mar elkeseredesemben talan majdnem pityeregtem is, hogy mi lesz, ha nem talaljak meg, furhatjak ki megint es akkor mit fognak meg elvagni, ami eddig meg nem volt. Mi a kutyagumit fognak meg talalni.


    De miutan olyan rendesek, lelkiismeretesek, a veletlen miatt tortent ez, hat oromomben masnap fincsi vacsorat keszitettem nekik, meg amugy is megerdemeltek.


    Igy jartunk, igy tudtunk minden csapot kinyitni, az semmi, de a viz is kijott rajta. 


     


    A 3-4 kep a szennyvizelvezeto csovek.

    előzmény:
    klára13 (57376)
    2014-12-01  20:18
  23. hus
    hus
    2014. december 2. 06:1157379.

    Oooooo, nekem nagyon tetszenek a felhokarcolok. A nagysaguk, az erejuk, a felfele valo torekvesuk. Ugy egymas mellett, kulonbozo ablakszinekkel es formakkal, hat igazan nekem csodalatosak.


    A tartaly a szennyvize volt. 3 reszre osztott, a legujabb torveny szerint. Majd ennek a csovet kellett kivezetni olyan jo messzire es eloszlatni.


    Micsoda hercehurca volt vele, emlekszel, jottek kicentizni a helyet, hogy mennyire kozelitheti meg a folyot es mennyire az erdot. 


    Ez az uj rendszeru szennyviz tartaly egyik resze az ulepito, majd egy osszezagyvazo van, a harmadikban  egy motor kinyomja a szent helyre amait kell. Ott lenne igazan jo a folia, igazad van. Mi lenne belole? Nem tudom. Az a baj, hogy eleg szeles a folyo felol a levego.


    A fiamek gaztartalya olyan feher, mint a mienk es akkora a merete is, eleg lesz egyszerre tele tolteni es egy evre eleg lesz nekik is allitolag. Majd meglatjuk. 


    Egyebkent ma azzal tornaztam, hogy jol lejartam megint a betakart godroket es ujra feltoltottem, hogy mire jon a ma esti -9 fok, be legyen fejezve.


    Holnap szerelik fel a lakasba a villany vezetek kapcsoloszekrenyet, a konyhamba fognak meg dolgozni, hogy hetvegere keszen legyen. Csak az a baj, hogy a plafont nem fogjak tudni befelezni, addig amig a fiamek hazaba a vizvezeteket at nem kotik, mert egy kutbol fogjuk hasznalni a hazakhoz a vizet. Sokkal olcsobb lesz igy, mert nem kell nekik kulon kutat furatni.


    1 es 3 kep a szennyviz es utja


    2 es 4 kep a fold alatti csovek kozul negy par, ami el lett szakitva, mert nem tudta senki kozulunk, hogy merre vannak lefektetve.


    Ezeknek es a vizesvezetek csoveknek az osszekotese kerult meg sok idoben.

    előzmény:
    klára13 (57376)
    2014-12-01  20:18
  24. 2014. december 1. 22:0157378.

    Zsuzsa nem jelentkezett a másik topikban sem, gondolom, pihenteti a szemét, meg ő inkább korán reggel szokott írni. Reméljük ha csak egy pár szóval is, majd hírt ad magáról!

    előzmény:
    klára13 (57377)
    2014-12-01  21:56
  25. 2014. december 1. 21:5657377.

      Jó volna tudni, hogy Zsuzsókáék biztonságban hazaértek. Olvasom, hogy nagyon veszélyesek az útviszonyok a Pilis vidékén. Persze meg sok más vidéken is.

  26. 2014. december 1. 20:1857376.

       Mindig eszembe jut, Hus, hogy mondtad, nagyon szépek a felhőkarcolók. Tényleg gyönyörűek. De azért Budapestet kíméljék meg tőlük. Egyik nagyon sztár építészünknek van egy álma, ami egy csodálatos felhőkarcoló. Remélem, hogy tudja megvalósítani. Mert az én gondolkodásom szerint rémálom.
        Nagy szerencséd volt a dupla szivárvánnyal, mert ehhez szerencse kell. Hogy éppen akkor és ott jártál, ahol látható. Nekem egyszer házhoz jött, hatvanadik születésnapomon. Bár lehet, hogy hatvanegyedik volt.  Égi csodaként néztem és hittem, hogy csodát hoz életembe. Majdnem hozott is, de végül is nem hozott. Néha csak maga a látvány a csoda, be kell érni vele.
        Mi volt az a nagy tartály, amelyet daru emelt a gödörbe? Gáztartály, vagy a szennyvízé?

    előzmény:
    hus (57375)
    2014-12-01  19:34
  27. hus
    hus
    2014. december 1. 19:3457375.

    Zsuzsoka, orulok az eredmenynek es annak, hogy Magdikank ilyen ugyesen ide tudta hozni a hirt. 


    Valami megint szorakozik a kompjuteremmel, at kell nezetnem megint a fiammal,  sokszor akartam jonni es irni, de olyan lassu volt itt mindnen, nem lehetett be sem jelentkeznem. 


    Klata szep a vers, kotelezo volt megtanulnunk abban az idoben.


    Valamelyik nap mentem a varosba es egy csodalatos dupla szivarvanyt lattam Toronto felett. Olyan kulonlegesen szep volt es tiszta, foldtol egig es ujra foldig ert, besugarozva az egesz varost, ilyet meg nem lattam. Probalatam levenni a netrol kepet, mert nalam nem volt  fenykepezo sajnos, meg vezettem es a forgalom sem engedte volna meg.  Csak reszeket tudott mas is levenni rola.  Majd megkereseem es felteszem.


    A torontoi szivarvanyt nem talaltam, ezt kuldom helyette.

    előzmény:
    klára13 (57374)
    2014-12-01  18:44
  28. 2014. december 1. 18:4457374.

      Zsuzsóka, azért nehéz nap ez a mai. Még akkor is, amikor kis hősünkről van szó.
      Ma egész nap a lélek tükrével kapcsolatos versek jutnak eszembe, hiszen folyton rád muszáj gondolnom.


    Ady Endre:


      Őrizem a szemed


    Már vénülő kezemmel
    Fogom meg a kezedet,
    Már vénülő szememmel
    Őrizem a szemedet.


    Világok pusztulásán
    Ősi vad, kit rettenet
    Űz, érkeztem meg hozzád
    S várok riadtan veled.


    Már vénülő kezemmel
    Fogom meg a kezedet,
    Már vénülő szememmel
    Őrizem a szemedet.


    Nem tudom, miért, meddig
    Maradok meg még neked,
    De a kezedet fogom
    S őrizem a szemedet.

    előzmény:
    szizsuzsóka (57367)
    2014-12-01  05:52
  29. 2014. december 1. 15:4657373.

      Köszönöm, Magdikám, a hírt.
      Tudtam, hogy így lesz, de azért megnyugtató a visszaigazolás.


      Tamással kapcsolatban mit tudsz?

    előzmény:
    Kusza (57372)
    2014-12-01  13:55
  30. 2014. december 1. 13:5557372.

    Zsuzsa szerencsésen túl van a műtéten, a fia viszi majd haza.


    A másik topikban mondták, beszéltek vele telefonon.

  31. 2014. december 1. 11:1057371.

        Elza szeme, de leginkább Zsuzsókáé!

    előzmény:
    klára13 (57370)
    2014-12-01  11:06
  32. 2014. december 1. 11:0657370.

    Aragon: Elza szeme
    Szemed oly mély midőn szomjazva ráhajoltam
    Tükrében arcukat bámulták a napok
    Beléhal mind akit reménye elhagyott
    Szemed oly mély lehull az emlék benne holtan

    Sirály sikolt a vad tenger dühe remeg
    Hirtelen kiderül s szemed színe megolvad
    Felhőből szab kötényt a nyár az angyaloknak
    Sosem oly kék az ég mint a búza felett

    Hiába űzi a menny bánatát a kék szél
    Fénylőbb a te szemed ha benne könnyed ég
    Féltékeny rá a friss esők utáni ég
    Legmélyebb az üveg kékje a repedésnél

    Hétfájdalmú anya ó nedves ragyogás
    Hét tőr ütötte át a színek szőtte prizmát
    Legélesebb a nap ha könnyben úszva int rád
    Kékebb az írisz is ha pettyezi a gyász

    Balsorsban a szemed kettős rést nyit hol újra
    Éled a mágusok csodája mikor a
    Barlangban reszketőn meglátták Mária
    Kabátját a szerény jászol fölé borulva

    A szavak májusán egyetlen száj elég
    Minden sóhajnak és minden éneknek éppen
    De annyi csillag ég hogy szűk nekik az ég fenn
    Add kölcsön két szemed iker igézetét

    A gyermek szédülőn képektől és csodáktól
    Nem tárja két szemét olyan kerekre mint
    Szemed ha ámulón s áltatva rám tekint
    Mintha vad szirmokat nyitna valami zápor

    Villámot rejt szemed levendulája tán
    Hol dúlt szerelmüket emésztik tünde férgek
    Lehulló csillagok szálán lebegve élek
    Mint süllyedő hajós augusztus éjszakán

    Zsákmányom lett ez a dús rádium de máris
    Égeti ujjamat mint tiltott lángfolyó
    Ó éden százszor is villanó illanó
    Szemed az én Perum Golcondám Indiám is

    Egy fényes éjszakán a világ szerteszét
    Törött egy zátonyon jelzőtűz gyúlt a szirten
    S én a tenger fölött ott láttam égni híven
    Elza szemét Elza szemét Elza szemét

    előzmény:
    szizsuzsóka (57367)
    2014-12-01  05:52
  33. 2014. december 1. 08:3857369.

    Jó reggelt szép hetet kívánok!


    Apukám is András volt, tegnap a temetőben égettünk gyertyát érte.


    No az András napról eszembe jut, hogy fiatal lánykoromban, ilyenkor összejöttünk fiúk lányok, és gombócot főztünk, a közepébe egy egy nevet írtunk, amelyik először feljött a víz tetejére azt kikaptuk, és az lesz a párunk. Az egyik fiú akkor éppen egy Júlia nevűbe volt szerelmes, ezért minden gombócba a Júlia beceneveket írta.

    előzmény:
    klára13 (57362)
    2014-11-30  21:36
  34. 2014. december 1. 06:2657368.

    Szervusz Dráda Zsuzsóka!  Ma sokat gondolok Rád. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (57367)
    2014-12-01  05:52
  35. 2014. december 1. 05:5257367.

    Ne izguljatok, nem búcsúzom, nem altatnak, és nem félek.....

    előzmény:
    klára13 (57363)
    2014-11-30  21:41
  36. 2014. december 1. 05:4657366.

    Nekem is emlékezetes az a nap. Tegnap múlt 51 éve, hogy megismerkedtünk......

    előzmény:
    klára13 (57362)
    2014-11-30  21:36
  37. 2014. december 1. 05:4457365.

    Már itt is vagyok, no nem az esemény után ! Délután hazahoz a férjem , remélem az időjárás engedi !

    előzmény:
    hus (57361)
    2014-11-30  21:04
  38. 2014. december 1. 05:4357364.

    Anitám ! Nem erre értettem ! Természetes , hogy egy idő eltelte után az ember abbahagyja a munkát , ne legyen lelkiismeret-furdalásod.Én is nehéz szívvel hagytam abba, de tudom, hogy az ember fáradékonyabb , mások a gondolkodási módjai ,mint ami most szükséges lenne. No és jó lemondani a felelősségről is.

    előzmény:
    Princino (57359)
    2014-11-30  15:28
  39. 2014. november 30. 21:4157363.

       Ilyenek adják az élet szépségét.


       Azt hiszem, mi jobban izgulunk nálad Zsuzsóka. Tudom, hogy értelmetlen, de azért kérlek, szólj, amint teheted, hogy minden rendben van.

    előzmény:
    szizsuzsóka (57355)
    2014-11-30  05:20
  40. 2014. november 30. 21:3657362.

      Ma András nap van, fiaim apjának neve napja. Bazsikáméknál ideje volt a rá gondolkodásnak. Mindenféle nézőpont előkerült, ami jót tesz a világképnek. Meg az a finom bor is, ami tőle való, de nem tudtuk meghatározni nevét, de az biztos, hogy illatos volt és zamatos - kitűnő bor Etyekről.
      Mostanában nagyon gyakran elérzékenyülök. Na igen, ez az agyérelmeszesedés. Ez is ilyen este volt, és nagyon kelemes.

  41. hus
    hus
    2014. november 30. 21:0457361.

    Zsuzsokam, Dragam!


     


    Kivanok neked egy jo ejszakat, holnapra  sok sikert, gondolok rad nagyon nagy szeretettel.


    Siess vissza hozzank. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (57355)
    2014-11-30  05:20
  42. 2014. november 30. 17:3957360.

    Ma van Advent első vasárnapja!

  43. 2014. november 30. 15:2857359.

    Szerbusz Zsuzsám! 


     


    Igen, tudom, hogy most elsődlegesen a saját érdekeinket kellene nézzük. Csak azért a másik felet nagyon sajnálom. Akárhogyan is, de rengeteg időt töltött ezen a munkahelyen. Nem lehet egyszerű lezárni. 


    Szóval ezért vannak bennem kétféle érzések. 


    Persze, másik részem örül, hogy kibontakozhatok, hogy új oldalamat ismerhetik meg, hogy nem kell végre a szerződésem vége miatt idegeskedni stb. Mert valahogy szinte minden nap befurakodott a gondolat a fejembe, hogy nemsokára lejár a szerződésem. Picinykét (na jó, néha inkább jobbban) aggódtam emiatt. Szeretek dolgozni. 


    Most viszont nagyon várom a pihenést és visszaszámolok december 19-ig :-) 


    Szép hétvégét mindenkinek! 


    Ölellek Titeket! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (57330)
    2014-11-28  06:48
  44. 2014. november 30. 15:1857358.

    Haladok az úton, Drága Klárám! Csak azért nem kívánnám senkinek azt a helyzetet, amibe az én jelenlegi főnököm került. Akárhogyan is, majd 40 évet dolgozott itt. Nem lehet könnyű lezárni és átadni a helyet. 


    És ezért vannak bennem kétségek! Meg igazából persze egyik részem örül ennek az új helyzetnek, hogy foglalkozhatom sok mindennel majd, de másik részem szeret beosztott és nem főnök lenni. Hiányzik belőlem a főnöki ambíció. Én úgy éreztem, jó helyen vagyok. 


    A szerződésem miatt kell, hogy beadjam elsősorban a pályázatot. 


    Tudom, hogy így már megértessz! 

    előzmény:
    klára13 (57321)
    2014-11-27  18:10
  45. 2014. november 30. 11:0857357.

    Zsuzsa ma nagyon korán felkeltél, gondolom, már a holnapi műtét jár az eszedben. Majd gondolunk Rád, és várjuk a jelentkezésed!

    előzmény:
    szizsuzsóka (57354)
    2014-11-30  05:12
  46. 2014. november 30. 10:5857356.

    A Tamás fiam is azt mondta, menjünk el hozzájuk, annyi fenyőt ad, amennyit akarunk. Mondtam neki, az egy kicsit drága fenyő lenne.

    előzmény:
    szizsuzsóka (57354)
    2014-11-30  05:12
  47. 2014. november 30. 05:2057355.

    Igen érdekesek ezek a véletlenek. Életem legérdekesebb véletlen az , hogy már több mint 40 éves házasok voltunk, mikor megláttuk , hogy férjem családjának "hazatérését " Erdélyből azon a napon engedélyezték, amikor valahol a Dunántúlon megszületett egy kislány .(én )Így néha zörögve , de életünk teljesen összefonódott . Nagy szerelem , sok gond , de feltétlen összetartozás.

    előzmény:
    klára13 (57351)
    2014-11-29  21:22
  48. 2014. november 30. 05:1257354.

    Magdikám ! De kár, hogy messze vagyunk, nekem szép kúszó tujám van , abból szedek kis ágakat , és 1-2 kis magnóliát is hozzá.

    előzmény:
    Kusza (57348)
    2014-11-29  13:35
  49. 2014. november 30. 05:0957353.

    Igen a külső vélemények figyelembe vétele nehezen  kerülhető ki. Különösen annak, aki emberekkel dolgozik. Talán nem is szabad teljesen figyelmen kívül hagyni, hiszen működésünk, viselkedésünk értékelése ez. Néha bántó, néha túl hizelegő . A véleményhez hozzá kell kapcsolni, hogy kitől származik, el kell gondolkodni rajta, de csak ritkán engedhetjük  lelkünk mélyébe.


    Jungnak igaza van , mert gyakori, hogy az emberek a szakmájukhoz elvárt módon viselkednek. Legalábbis úgy , ahogy gondolják, hogy viselkedniük kell . Így lesz a orvosokból mindenható, élet és halál ura,m nagyképű tudós, atyai doktor bácsi  stb , kinek személyisége szerint. Eltűnik az ember a mindennapi viselkedésben, mert arra nincs idő. No és belsőnk megmutatása nagyobb veszéllyel járna, mintha levetkőznénk meztelenre idegenek előtt.

    előzmény:
    klára13 (57343)
    2014-11-29  09:50
  50. 2014. november 30. 04:5757352.

    Klára nekem is az jutott eszembe, hogy láttam Huséknál a földbe helyezést . Valami nagy tartályt tettek be daruval- . Fölötte a fóliasátor, ( vagy üvegház ) nagyon jó helyen lehetne. No ,de a körülményeiket , lehetőségeiket nem ismerem így még csak nem is ötletelhetek.


    Én is szerettem a kutyákat, de nem voltak társaim . Nem volt rá sem időm, sem energiám !Egyébként Csányi a gyakorlatvezetőm volt 1959-60-ban , mint fiatal diplomás , azt hiszem biokémikus, vagy biológus. Érdekes humorú ember volt.

    előzmény:
    klára13 (57342)
    2014-11-29  09:16

Címlap

top