Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Madeira

Torolt_felhasznalo_670642
Torolt_felhasznalo_670642
Létrehozva: 2006. március 2. 10:13

Madeiráról szeretnék info-kat gyűjteni. Milyen az óceánpart, mit érdemes megnézni stb.

Minden info érdekel!

Köszi mindenkinek!

 

 

  1. 2006. március 13. 16:5131.
    Barmi kerdes van es tudok szivesen valaszolok.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670642 (1)
    2006-03-02  10:13
  2. 2006. március 13. 16:5030.

    Sziasztok,

    mi tavaly majusban voltunk 2 hetig, barmikor visszamennek. Szinte minden masnap Levada-s turakat csinaltunk , 2x mentünk Funchalba a többi napokon pedig kocsival bejartunk mindent !

    Ahol mi megszalltunk, persze penztarca kerdese is, de nagyon tudom ajanlani !:

    www.atrio-madeira.com

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_684328 (29)
    2006-03-09  15:38
  3. Torolt_felhasznalo_684328
    Torolt_felhasznalo_684328
    2006. március 9. 15:3829.
    nagyon szívesen. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670642 (28)
    2006-03-07  14:52
  4. Torolt_felhasznalo_670642
    Torolt_felhasznalo_670642
    2006. március 7. 14:5228.

    Nagyon szépen köszönöm a részletes beszámolót!!!  Aranyos vagy!

    Majd mondom a férjemnek is, hogy olvassa el.

    Neked pedig szép emlékezést kívánok! Tudom, hogy milyen jó visszaemlékezni az ilyen feledhetetlen nyaralásokra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_684328 (27)
    2006-03-07  11:55
  5. Torolt_felhasznalo_684328
    Torolt_felhasznalo_684328
    2006. március 7. 11:5527.

    az úthálózatok szuper, akármerre mész, sehol egy kátyú! a növényvilág, valami eszméletlen ! úton-útfélen, az árokparton, mindenütt csodaszép virágok nyílnak ! a botanikus kertet ki ne hagyjátok, az egy álom ! Funchalt a könyv alapján érdemes megnézni, ahol szinte útiterv van a látnivalókról. persze érdemes csak úgy barangolni a városban. én például imádok ücsörögni egy kavézó teraszán vagy egy parkban és nézni az embereket, ahogy jönnek-mennek, élnek...

    1-1 napos út a keleti, illetve a nyugati irány bejárása. számomra olyan érdekes volt a parton állni, mindenütt csak az óceán, a nagy végtelenség, gyönyörű idő volt, mikor a keleti parton jártam. komolyan, még most is a hideg ráz, annyira szuper érzés volt ! 1-2 turistával találkoztam csak, nyugalom, csönd, napsütés, valami különleges érzés volt bennem.

    a nyugati csúcsnál egy kis kávézó teraszán ücsörögtem egy napernyő alatt. körülöttem helyi lakosok jöttek a vasárnapi kávéjukat meginni, kicsit olaszosan hangos családok !

    nekem sokszor volt tériszonyom a meredek parton, a magas hegyek tetején. sok helyen - majd meglátjátok- kis összeeszkábált korlátocska van, alattad meg a semmi. nem eu szabvány, az biztos.

    sajnálom, hogy népviseletes emberekkel nem csináltam közös fotót !

    1-1 nap kell a csúcsok bejárásához is. szerintem az már csak kocsival megközelíthető ! olyan tiszta volt az idő, hogy átláttam porto santora, pedig az ritka alkalom.

    santanaba szintén menjetek el, az a híres zsupfedeles házikók otthona. nekem sikerült az egyikbe bemennem, ahol egy bácsi fogadott. megvendégelt kávélikőrrel, megmutogatott mindent, kiültünk a kertjébe. az maga volt a paradicsom!

    ami számomra érdekes volt a még a funchali kikötőben, naponta jöttek óceánjáró hajók ! azokat is tudnám órákig nézni ! lehet pár órás sétahajózást tenni a santa mariával, kolombusz hajójával. milyen nagynak képzeltem el és az életben sokkal kisebb.

    kedves cleo ! remélem, sikerült kedvet csinálni nektek és ötletet adni az utazásotokhoz. érezzétek jól magatokat !  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670642 (1)
    2006-03-02  10:13

Címlap

top