Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2020. március 8. 06:1031851.

    Sziasztok  Itt vagyok igaz mar delutan van, de en reggel 4-tol fent vagyok. Sikerult 6db kakast agyon csapnom, 3 fiatal volt, de 3 meg oreg, es azoknak volt erejuk nagyon is, jol ki is farasztottak., de mar bent ul mind a 6db a fagyasztoba , az oregekbol less majd Husvetra finom leves a gyerkocoknek  a husat meg a kutyusok orrommel megfogjak enni, mer nekem mindid meddig fozom a husa kemeny nem olyan omlos mint a fiataloke, epp ezert a fiatalokat szoktam csak paprikasnak csinalni.


    Most keszitem a vacsorat csirkrszarnyakat sutok , amit mar tegnap bepacoltam  es disztelt kaposzta meg tort krumpli less hozza, ebedre Mihaly huslevest evet, azert is fogtam a kakas nyirashoz ma, mert tudtam sok idot vesz igenybe a 6 kakas, de kesz es most par honapig nyugton vagyok.


    Remelem szepen telik nektek a hetvege es nem dolgozatok agyon magatokat

    előzmény:
    martabottyan (31850)
    2020-03-07  07:11
  2. 2020. március 7. 07:1131850.

    Sziaasztok. ma elmentunk vasarolni, mert a lanyom felhivott es mondtam, hogy Sydneybe mar semmit nem lehet kapni  uresek az uzletekbe a polcok, O szeretett volna venni tampon es lehetetlenseg volt kapni meg a gyogyszertarba sem, vegul a baratnoje szerzet nekik. Hat Mihalyal raszantuk magunkat , hogy akor ma megyunk vasarolni nem hetfon , borzalom mi van itt is az uzletekbe ,az arakat duplajara vittek fel, minden tovabb tarto dolgok szinte eltuntek a polcokrol. Kulonosen a WC papirok , papir szalvetak, zsebkendok es ilyesmik. Olaj, ecet, cukor, liszt, rizsa es sorolhatnam vegig minden eltunt.Sikerult vennem 3 kg lisztet 2 liter tartositot tejet (ezt csak azert mert Ha sutemenyt csinalok legyen itthol), de ezert is 3 uzletbe voltam.Szerencse ,hogy nem hetente vasarolok es elege fel vagyok toltve dolgokal.


    Friss elelmiszerek azok vanak tehat nam halunk ehen egyelore.


     Reggel koran feltettem a kakast levesnek es mire mentunk meg is fott a kuktaba, mikor hazaertunk csak bekellett foznom, vettem egy sult csirket igy a szarnyak maradnak holnapra  es a disztolt kaposztat is csak holnap fogom megcsinalni hozza, a sult csirkehez less zold salata ma.


    Magdi otthol nalunk edesanyam mindig habarta a zokbab levest is epp ugy mint a szarazbab levest, nalunk otthol az volt a szokas en eloszor egyetemista koromba ettem szarazbablevest  bezoldsegelve,  miota a magam konyhajan vagyok nem is volt habart  levesek nallunk,  Mihaly nem szereti en meg nem ehetem a tej termekeket, igy konnyen vagyok vele. zoldbab levest is egyszer csinaltam neki bezoldsegelve, de nem volt erte oda ,  az o szavat idezve”ki hallot mar zoldbabbol levest” , igy marad neki a zoldbab fozeleknek es tejfolel habarva.


    Most azon torom a fejem, hogy mit csinaljak a tejbol amit a sogoromek hagytak itt , mert full cream  tej (teljes zsirtartalmu), mi a sovany tejet hasznaljuk, csak sutemenyekbe, kremekbe es ilyesmihez hasznalok teljes zsirtartalmu tejet.


     Ibolyka azert vigyaz magadra  , ne hogy vissza essel a betegsegedbe.


     Magdi en mar nagyon lelassultam oszinten orulok ha a napi munkamat rendesen elvegzem, a setalasokrol en mar lemondtam, eleg nekem a napi gyaloglas az allatok korul meg ebbe a nagy hodaly hazba, Tudod a mai eszemmel bisztos nem epitettunk volna ekkora nagy hazat.


     Na elmegyek mert mindjar kezdhetem az etetest, Mihaly az elobb ebredt fel a delutani szunyokolasabol.


    Nagyon szep hetveget nektek.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31849)
    2020-03-06  12:01
  3. 2020. március 6. 12:0131849.

    Szervusztok


    Mar jobban vagyok,a vereredmenyeim jok,a csobtsuruseggel sincs baj,n8ncs csontritkulasom,semmi gyogyszert nem irt az endokrinoligus.


    A borgyogyasz csak hetfon rendel,addig kibiron,najd meglatom merre kuld a borgyogyasz dr.


    Szep idonk van 12 fok.


    Vigyazzatok magatokra.

  4. 2020. március 6. 10:3131848.

    Szervusztok!


    Márti sok erőt és jó egészséget kívánok!


    Bizony sokszor az időjárás is befolyásolja a hangulatunkat és az egészségünket


    Tegnap én se éreztem jól magam mert aludni se tudtam mára már jobb a hangulatom,pedig havas eső esik és kinézni se  szeretek ilyenkor.


    Azért szépítettem egy kicsit az otthonunkat ,szeretem ha rend van itthon.Most pihenek itt köztetek és majd


    indulok a konyhába.



    Zöldbablevest készítek most nem zöldségesen hanem savanyún csinálom sok fokhagymával és kaporral kedveljük.
    Sütök hozzá vagy Pizzát v. Tócsnit majd még eldöntömszoktam rögtönözni ha van itthon hozzávaló


    Vigyázza magadra


    Várlak!


    Ibolya! Hogy vagy ? Irj egy pár sort magadról.


     

    előzmény:
    martabottyan (31847)
    2020-03-06  01:49
  5. 2020. március 6. 01:4931847.

    Sziasztok .Remelem nektek nagyon szep napotok volt, es Ibolyka te is rendbe jottel. Nekem keserves volt a napom, de szerencsere egesznap esett az eso es igy nem is bankodtam azon , hogy nem birok semmit csinalni. Tehat egesznap csak fekudtem, egyedul a csirkepaprikast foztem meg spiral tesztaval, meg az igert uborka salata is elmaradt.


    Mara kicsit jobban vagyok, igy mar jobban mozgolpdok, reggelire megcsinaltam a lecsot, ebedre egykis pergelt levest, vacsorara van egy adag csirke paprikas es egy adag rakotkrumpli is, megcsinaltam hozza az uboeka salatat, de ecetesen es fokhagymasan, igy akarmit eszik Mihaly eheti hozza az uborka salatat.


    Reggel 10 oraig olyan ido volt, hogy mindjart szakad az eso, aztan szetnyilt az a borzalmas fekete felho es elo jott a nap azota hetagrol sut es kek az eg is, de a gaz is borzalmasan no, szerintem ha felszatad a viz akkor megyek es huzgalom kifele, mert most konnyen kijom. Tegnap annyi eso esett, hogy a tyukolba cumi csizmaba mentem be es azthittem nem tudok kijonni annyira suppedtem, szegeny tyukok mind fent volt az ulloken, ma mar kint vanak a teleken. ott nincs sar.


    Jo hogy Mihaly nem ment el Pilligaba, mert ott meg nagyobb volt es bisztos az uton kellene neki idozni, mert lezartak az utakat megint. Most o Bent elvezi a Magyar TV-t es a compjuteret.


    Nagyon szep allmokat nektek Holnap isment itt 


     

    előzmény:
    martabottyan (31846)
    2020-03-04  20:44
  6. 2020. március 4. 20:4431846.

    Sziasztok. Ibolyka gyors gyogyulast neked is magammal egyut, nekem tegnap nagyon begorcsolt a fejem es nem akar javulni. Nem is tudtam semmit csinalni csak egy grizgaluska levest foztem ebedre. Mihalynak es vacsorara meg tort krumplival hazat sutottem. Azt hittem , hogy kialszom, de teveettem.


    ma kiveszek egyadag csirke combot a fagyrol es paprikast csinalok belole, leves meg Van, igaz Van egy kis adag rakot krumpli is a hutobe az is eleg egyevesre  Mihalynak. 


    Remelem holnap mar a regi bestppot fejem jovok hozzatok


    Nagyon szep estet 

    előzmény:
    anutyi (31845)
    2020-03-04  15:03
  7. 2020. március 4. 15:0331845.

    Szervusz Ibolya!


    Mielőbbi gyógyulást kívánoktudod sok citromos tea és C vitamin. Mi is ezt isszuk és szedjük


    Séta eleinte nehezen vettem rá én is a férjem de , tudja ha nem jön elernyednek az izmai neki  is.Tudod 53 én az nem kis idő és jó hogy hallgatunk még egymásra. Sajnálam hogy ti nem így vagytok,nem lehet könnyű



    Finomat készítettél Nekem még hűtőbe pihen a pogácsának való tészta, és majd még most délután ki is sütöm. Én vajas pogácsát szoktam készíteni.Szeretjük! Írj !


    Meglehet bizony szokni hogy az ember mindent egyedül csinál


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31843)
    2020-03-04  04:46
  8. 2020. március 4. 14:5431844.

    Szervusztok!


    Márti!


    Most én is úgy jártam hogy írtam egy csomót kifejtettem a véleményem a sógor nődrőlde elszállt az egész. Talán jobb is így ,mert tudod én  /skorpió/ őszinte vagyok és az nem mindig jó és kevés ember szereti


    Minden esetre mi örüljünk,hogy megöregedtünk én azt tartom ,mert bizony van akinek ez se sikerül.


    Elhiszem hogy sok finomságot csináltál és tudom hogy nem egyfélét. Te nagyon gondoskodó jó háziasszony vagy.


    Pihen is azért ha elfáradtál,én kiszoktam nyújtózkodni egy kis időre és utána folytatom a munkát



    Ma Én Rizses húst csináltam sok majorannával  Jó volt savanyúsággal és háti kenyérrel. Tudod mióta nem dolgozok itthon sütjük a kenyeret,és nagyon fincsi.


    Írj várunk és köszi a Boldogságról szóló idézetes képet is. Bizony ez így igaz,én minden apróságnak tudok örülni ami jót tesz a lelkemnek.

    előzmény:
    martabottyan (31842)
    2020-03-03  20:28
  9. 2020. március 4. 04:4631843.

    Szervusztok


    Hat bizony lanyok,en megint meghultem,elkapott egy jegeseso.


    Ma 16 fok lesz,ki erti ezt a fura idojarast?egyik nap - fok,masnap +16 fok.


    Este 9 kor fekszem,reggel 5 kor ebredek.


    Marta


    Mar en sem birom a vendeglatast,faradok nagyon.,orvendek,ha magunknak negfozok es pihenek az  Avon sem megy ugy mint regen,idos klienseim vannak akiknek a februari gazszamla nagy.


    Magdi


    Jo hogy tudtok nenni setalni,az en ferjem soha nem szererett setalni,sem kirandulni,igy vagy nem mentem,vagy egyedul mentem.


    Furdore is  a kislanyommal mentem,aztan mikor nagy lett,egyedul. De szeretem egyedul,megszoktam nem biron mikor valaki megmondja,mit egyek hova menjek es mit vasarolhatok.


    Mara rantottas leves lesz es turos laska.


  10. 2020. március 3. 20:2831842.

    Sziasztok Itt vagyok mostmar isment kettesbe vagyunk, A sogoromek tegnap hazamentek , jo volt oket latni kicsit traktalni oket es kartyazni is , de oszinten eleg volt. Maria meg is jegyezte , gogy nagyon megoregedtem es le is lasultam, mit mondjak igaza van , mar nem birok ugy ugralni  mint regen,, de tudjatok elvegzem a haz koruli munkakat  meg oket is rendesen kiszolgaltam, megfoztem a kedvenc kajajukat ,megteritettem, megettettet el is mosogadtam, es meg ezek utan meg este is kartyaztam  veluk nem csak napkozbe. Maria meg annyit sem csinalt hogy elzarja a gazt a mosogato vizalatt nem , hogy elmosogason.


    Tegnap ossze raktam a lakastes felmostam a haso reszt a lakasba, ma majd kiporszivozok, Magdi nallam is kellene aJuliskamnak dolgozni, de esot mondanak egesz hetre, tegnap is borus ido volt de nem esett, de mar nem volt kedvem  kint a gep elott allni, merty a vizhiany miat a twee tabos gepet hasznalom.


    Ma hal lesz a vacsora , Magdi jo ottlet a grizgaluska leves igy en is azt csinaok ebedre, tegnap csak par darabb csirket parpltam Mihalynak fokhagymasan, en delelott szallonat ettem, igy az eleg volt egesznapra.


    Ibolyka mi van veled remelem nem lettel megint beteg , reg voltal.


    Nagyon szewp estet es ejszakat nektek 

    előzmény:
    anutyi (31841)
    2020-03-03  17:01
  11. 2020. március 3. 17:0131841.

    Szép napot kívánok Mindenkinek!


    Ma esős hűvös volt nálunk,de kedvemet nem vette el.


    Pakoltam ,kicsit kitakarítottam mert főzni csak egy kis Daragaluska levest csináltam,mert volt desszert is Túrós linzer  sütink.


    Mosni majd holnap fog a Juliskám


    Írjatok ma is és minden nap egy pár sort!


     


     

    előzmény:
    martabottyan (31840)
    2020-03-02  20:36
  12. 2020. március 2. 20:3631840.

    Szep,estet es allmokat nek tektek 

    előzmény:
    anutyi (31839)
    2020-03-02  12:52
  13. 2020. március 2. 12:5231839.

    Szia Márti!


    Finomat főztél  szeretjük mind a kettőt. Én is kevesebbet eszek már szinte mindenből az emésztésem miatt.


    Tudod nem mozgunk annyit csak szinte itthon látjuk el a teendőnket,de az kevés. Séta-séta ha van olyan idő 


    Szélsőséges már nagyon itthon is régóta .....


    Ma azért kimozdulunk mert süt a napocska el is indulunk hamarosan ebéd után.


    Ma diétás étel készítettem egy kis zöldséges krumplilevest rizzselés paprikás burgonyát


    Néha kell ilyesmit is falatozni!


    Hal az is nálunk is van szinte hetente,csak úgy szeretem paprikás lisztbe és megsütve. magába is finom!


    Várlak legyen szép a napod!

    előzmény:
    martabottyan (31838)
    2020-03-01  19:38
  14. 2020. március 1. 19:3831838.

    Sziaszrok Magdi mi sem jatszunk Ha ketten vagyunk, oszinten en nem szeretek kartyazni en Torre becsulokegy jo konyvet, de az unokakal kulonosen a lanyok gyerekeivel es Sanyiekal kartyazunk. A gyerekeket mi tanitottuk meg romizni meg kicsi korukba , jo volt megtanulni nekik fejebe szamolni, ugyan ezt tettuk a mi gyerekei kel is, mert itt az iskolaba csak a szamito gep megy. sanyiekal meg Kanasztazunk  tudod a nok a ferfiak ellen, de ez mar nem megy olyan csendbe mint a romi a Fisk nagyon szeretnek nyerni kulonosen Sanyi nem viselielha nem nyer.


    Kartyazas kozbe szoktam fozni eteteni mosogatni es egy szoval mindent csinalni. 


    Ma rakot krumpli lesz es karalabe leves, mivel en nem ehetem a rakotkrumplit nekem tegnaprol maradt egy pici zoldseges rizsa es egy kis szelet hus, szerencsere enyem vagyok nagy hus evo,de a halat nayon szeretem azt holnapra terveztem, mert reggel nekem random van a dokinal es nem tudom meddig kel varnom.


     Nagyon szep,estet nektek es holnapra szep Uj piheno hetet, en hianyolom a reggeli  vagyis nallatok az es teli hireket a Duna worldon.

    előzmény:
    anutyi (31837)
    2020-03-01  11:22
  15. 2020. március 1. 11:2231837.

    Mártiköszi -köszi hogy itt voltál ,és vagy


    Mindig örömmel olvasom az írásod. Mit mondjak van érvagya nálatok mindenkinek  2 kg hús mi egy év alatt nem eszünk annyit. Igaz nekem nem lehet pedig szerettem nagyon a sült oldalas.


    Rántott pipit is,unokáim nyeles húsit kértek kis korukban. Az volt a Csirkecomb kirántva.


    Kívánok nektek további kellemes időtöltést ,de jó is volt régen kanasztázni ,nem is tudom most miért nem játszunk


    Mi társasozni szoktunkha  nem gépezek



    Ma nálunk Karalábé leves lesz sok zöldséggel és Sütőbe sült burgonya rántott sajttal. Egyik kedvencem


    Várlak!


    IBOLYA hol vagy hiányzol!

    előzmény:
    martabottyan (31836)
    2020-02-29  20:15
  16. 2020. február 29. 20:1531836.

    Sziasztok kora delelott megerkeztek a vendegeim, szerencsere mar minden fot es pont a meggyes piskotat kavartam,mire azt ne tettem a sutobe az oreg lebbencs leves elkeszult, igy korai ebedre azt meg is ettek,utanna megkezdoditt a Kanaszta party . Kozbe szep,lassan parolom ott a malac oldalas jo sok fokhagymaval kis erospaprikavalmsovalmes boreal volt bepacolva, hagymas- paprikas tortkrumplit csinaltam hozza es mivel ok nem eszika salatat ceklat adtam hozza,bisztos finom volt, mert az a gyonyoru nagy 2 kgoldalas mind elfogyott,nekem izlet, pont az en szam ize szerint sikerult,igaz en nem sok hust szoktam enni,de nekik is izlet bisztos, mert Sanyi csak annyit mondot hat ez igen,  has the Maria meg, hog ybszeretem a porcogo sure szet,de acsontrol a hus is eltunt, Mihaly meg csak  es csendesen kerodzott  .Ma rantott csirke lesz es tetszik nem zoldseges rizsa hozza, mar kivettem  egy szep csirket es ket nagy mellet, hogy bisztos eleg legyben Mariaek a mellet szeretik, Mihaly meg a combokat en meg a hatat, igy mindenki eheti amit szeret. Szep  allmokat nektek


    Holnap isment itt 

    előzmény:
    martabottyan (31835)
    2020-02-28  19:44
  17. 2020. február 28. 19:4431835.

    Sziasztok tegnap nem volt mar erol ahoz sem ,hogy irjak, de kesz vagyok mindenel, ma koran meg a hatso reszt mosom fel aztan kezdek sutogetni. Ebedre elnek ide a sogoromek, lebbencs levest kert Maria,tehat azt csinalok jo Oregon mert ugy szereti, es oldalast sutok petrezselymes krumplival, sutok isment meggyes piskotat mert az Mihalynak is nagyon izlet es kozbe menni fog mar delutan a kartya parti. Sajnos  kivulrol mar nem lett idom megpuculni az ablakokat, igy az poros maradt.


    Igeretemen hun megprobalok joni akor is Ha itt lesznek a vendegeim, Ha mast nem is irok, de beszamolok arol hogy mit foztem vagy talan hogy ki nyers a kartya partikon.


     Nagyon szep hetveget nektek.

    előzmény:
    anutyi (31834)
    2020-02-28  10:15
  18. 2020. február 28. 10:1531834.

    Legyen szép minden napunk!


    Sziasztok!


    Márti!


    Jó hogy itt is vagy és írtál mert én elfoglalt voltam szintén tegnap.


    Vásárlási láz van nálunk is a Korona vírus miatt. No engem ez nem riaszt el ,mert szerintem csak pánikkeltésről van szó. Bpesten kifosztották az üzleteket láttam a ineten  képeken.. Igaz kitudja hol készültek a fotók!Nálunk minden kapható az üzletekbe, igaz lehet kevesebb pénzzel rendelkeznek az emberek. Itthon is nagyon sok fiatal kinyugdíjazta magát anno amikor elküldték a munkahelyükről. Pedig tudom most lenne hol dolgozniuk. Mi kidolgoztuk az éveket anno úgy mentünk nyugdíjba.



    Ma Fokhagyma krémlevest csinálok és van még csirkepörkölt hozzá köretnek nokedli lesz és finom savanyított görögdinnye.


    Sütök majd egy kis Túrós linzert szeretjük sok mazsolával.


    Gyertek jó itt is olvasni a soraitokat!


     


    Köszi -köszi a sok szép képet a csodás Rózsákkal is,. A jókívánságokat viszonozom!

    előzmény:
    martabottyan (31833)
    2020-02-27  05:01
  19. 2020. február 27. 05:0131833.

    Sziasztok  Haza ertunk a vasarlasbol es ahogy igertem itt vagyok, oszinten  mondom en utalok vasarolni es kulonosen Csutortokon, annyi az ember minden fele, itt a nyugdijasoknak es akik levanak szazalekolva  vagy valami segelyen elnek, most jon meg a penz  az egyike az egyik heten a masike meg a masik heten, es itt videken nyugodtan mondhatom , hogy a fiatalsag 90% ezen van, vagyis nem dolgozik.


    Ahogy hazajottunk Mihaly megebedelt es most alszik, en elpakoltam mindent, le ultem hogy bejelenkezek, kozbe volt par hi8vatalos dolgom is ammit elkelett inteznem.


    Remelem szep Penteki napra ebredtek es nagyon szep lesz a napotok is


     Holnap jovok isment  es

    előzmény:
    martabottyan (31832)
    2020-02-26  06:22
  20. 2020. február 26. 06:2231832.

    Sziasztok, Ibolyka en a rendes kaposztat csak Toltotnek, Szekelynek, Diszteltnek ,Torosnak  es kaposztas tesztaba szeretem,Hallottam sok fele kepen pl levesnek is, de sose csinaltam, hat ezt megcsinaltam, ugyan ugy mint a kelkaposzta fozeleket, meg lehetet enni, de nem olyan mint a kelkaposzta  fozelek az bisztos.


    Magdi en a kelkaposzta fozeleket  komenymaggal csinalom es egy kis krumplit is teszek bele , a rantast meg fokhagymaval


     Ma pergert levest csinaltam  , zoldbab fozeleket es a csirkeszarnyakbol paprikast , Mihalynak a szarnyak a menok es most a fozelelek.


     Tegnap csirke mellekbol Stir-fryt csinaltam, de a repat kihagytam belole, mert fel viszi a cukorjat Mihalynak, inkabb gombat tettem helyete bele.Meglepoen meg Mihalynak is izlet, mert ugye o egyaltalan igy nem eszi a zoldsegeket.


    Ma megint kint dolgoztunk ketszer meg is aztunk, igaz nem volt veszelyes, most Mihaly alszik, holnap vasarlas . pentek Diki es ugynez ki a pilligai ut elmarad, mert a sogoromek jonek a hetvegere. ma este tudom meg pontosan hogy mikor, pedig nagyon kellet volna mar a kakasokat levagnom es azt csak akkor tudom ha Mihaly nincs itthol.Kozbe Mihaly felebredt es a sogornom is hivot tehet szombaton jonek, de megkertem nehozzanak semmit, mert nagyon tele vagyok mindenel. Mihaly meg mar kotnyeleskedik a konyhaba, azt mondja megnezi nem e akarom megmergezni


    Holnap vasarlas utan jovok bejelenkezni 


     Nagyon szep napot nektek.


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31831)
    2020-02-25  18:12
  21. 2020. február 25. 18:1231831.

    Szervusztok


    Marti


    En sem keszitettem meg kaposzta fozeleket ,de szoktam zoldpaszuly ,karalabe es krumpli fpzeleket kesziteni,a ferhem ezeket nem szereti,ezert semmi feltetet bem teszek magamnak.


    Egeszseges a faval tuzeles,de sok munka van vele.


    Ma fankot sutottem mert Hushagyokedd van,ilyenkor mindig szoktam.


    Magdi


    En is szeretek bevasarolni a nagyobb uzletekben,ferjem sosem szerette,egyedul szeretem mert akkor nem kell sietnem.


    Ma feher szaraz babbol foztem leves csulokkel ,azutan fankot sutottem.


    Ma mielott dagasztottam kimertem a lisztet es eszrevettem,hogy a gyermelyi csonagolt lisztnel,1 kg helyett,csak 94 dk  van,jol becsapjak a vasarlokat.


    Legyen szep estenk.

  22. 2020. február 25. 17:4031830.

    Szia Márti!


    Hogy készíted a káposzta főzeléket ?


    É még fejes káposztából sosem csináltam ,pedig biztos finom lehet.


    Ma ismét vásárolni voltunk nem volt itthon paprika ,paradicsom ,zöld félék amit szeretünk.Gyümölcsöket is vettünk igaz az alma most drágább volt mint a déligyümölcsök.


    Tegnap vendégünk volt és elment a nap ezért nem voltam,de ma itt vagyok


    A természet mindig okoz látom nálatok munkát. Igaz lehet ezt is pozitívan felfogni hogy lesz télre tüzelőtök . Pihenjetek is munka közben én egyre többször azt teszem


    Kívánok gondmentes szép napokat!


     Ja nálunk Laskagomba volt kirántva és zöldséges burger. Finom volt


    Várlak!


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    martabottyan (31828)
    2020-02-24  04:52
  23. 2020. február 25. 04:1431829.

    SZiasztok  jottem alla irni a jelenkezesi ivet, de rengeteg dolgom van , a jo Isten gondoskodott, hogy ne fazunk majd a telen, a hetvegi vihar megint kidontott egy hatalmas fat. mar ossze van vagva es vent is van, de a lepakolas meg var. es aztan a fozes is.


    Nagyon szep reggelt es napot nektek


    Holnap isment itt

    előzmény:
    martabottyan (31828)
    2020-02-24  04:52
  24. 2020. február 24. 04:5231828.

    Sziasztok  hu de reg ettem igazi disznotoros kajat, talan mikor utoljara voltunk otthol, mert en mar nagyon regen vagtam disznot es itt5 ismeretlen, igaz csinalok kolbaszt  de hurkat mar nem tudok csinalni, mert itt nem arulnak diszno belsosegeket tehat nincs  tudo , maj es ilyesmi. Parszor mar gondoltam ra hogy veszek egy malacot, de mikor arra gondolok, hogy egyedul kel megolnom is es  mepuculni, feldolgozni es meg a veret sem tudom meg venni egyedul leteszek rola.


    Ma a csirke combok masik felet (6db)|sutom meg es kaposzta fozeleket csinalok hozza, igaz Mihaly kelkaposzta fozeleket kert, de azt nem talaltam a fagyon , ugylatszik mar mindet elhasznaltam. Kivancsi vagyok hogy fog neki a kaposzta fozelek izleni.


    Itt ma eleg szomorkas az ido napot nem latok de esot sem es 20 fok van tehet nem is fazunk mint tegnap.


    Delbe megszerettuk volna nezni a Dollatpapa cimu filmet, de tobbet volt fekete a TV mint kep let volna rajta, ugylatszik valami baj volt a Magyar adas korul, mert az itteni adok rendesen mukodnek.


    Reggelire katonakat csinaltam magamnak, leszedtem az elvenult zoldpaprikakat es gondoltam holnap megcsinalom lecsonak es megkivantam a szallonat  zoldpaprikaval, es igy loptam ki belole kettot.


     Nagyon szep reggelt nektek es hozza szep piheno napot is


     Holnap isment itt


     


     

    előzmény:
    anutyi (31827)
    2020-02-23  17:00
  25. 2020. február 23. 17:0031827.

    További szép vasárnap estét kívánok Nektek!


    Nekem szép volt és van is még


    Márti!


    Jó hogy itt vagy várlak mindig tudod a jelenléti íven szerepelnünk kell,mert hiányzó listára kerülünk



    Ma Disznótoros ebédünk volt hizlaló de nagyon jól esett mindkettőnknek. Ritkán eszünk ilyesmit ,de néha fontos ezt is falatozni. 


    Esik az ső egész délután,egyik nap hó hull más nap eső és van amikor hét ágra süt a nap. Valahogy már pár éve nagyon szélsőséges az időjárás szerintem mindenütt!Bizony ez nagyon megviseli még a fiatalok szervezetét is,nem még a Nagyik ét.


    Puszi  minden olvasónak és az aktív tagjainknak!

    előzmény:
    martabottyan (31826)
    2020-02-23  09:10

Címlap

top