Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2020. augusztus 12. 10:0532226.

    Szia Márti!
    Bizony nálunk most van az igazi nyár ,nagyon meleg van és tart is még sokáig.Nagyon  szépek lettek a virágaim az erkélyen. Délutánonként mindig gyönyörködök bennük.


    Főzni ma én se fogok mert maradt tegnapról. Tészta napunk volt ,igaz nem ma készítettem.Tudod régen Mamáméknál mindig  szerdán volt valamilyen tészta kifőzve.


    Nekem a kedvencem a káposztás tészta és krumplis tészta a mai napig.


    Holnap elmegyünk bevásárolni,és ha kapok hozzávalókat szeretnék csalamádét csinálni. Szeretjük!


    Kívánok én is kellemes napokat és majd jó együtt töltött időt a társaddal!

    előzmény:
    martabottyan (32225)
    2020-08-11  21:53
  2. 2020. augusztus 11. 21:5332225.

    Sziasztok en meg mindig egyedul vagyok, de remenykedek, hogy mar nem sokaig. Az elmult ket napba szep napos ido volt igaz hideg szel fulcrum hozza, de mara aztmondta hogt felmegy 19 fokra es holnapra meg 22 fokra, deeddig meg nemerzem, de ugye azert lehet remenykedni. Penteken isment lehules esotmondanak.


    Ma nem fozok magamnak, tegnap sutottem kenyeret, mert ugye nem kaptam hetfon az uzletbe, igy z Siri’s k enyem lesz az bisztos, Van retekel es ujhagyma is mar a kertbe.


     Nagyon szep piheno napot nektek, latom meg tart nallatok a nyar.

    előzmény:
    anutyi (32222)
    2020-08-11  09:57
  3. 2020. augusztus 11. 16:5832224.

    Ibolya!


    A sorok között tudni kell olvasni ja nem tettem vesszőt közé nyersen,és főzve


    Én nem bánom bármilyen hibák vannak itt ,mert bizony egyre több van amit olvasokde nem probléma hiszen Nagyik vagyunk már elég régóta.


    Én már nagyon régóta nem főzök be ,mert mindent lehet kapni és finomakat is.


    Olasz sűrített és ivó paradicsom is nagyon finom.


    Igaz Szilvalekvárt azért csináltam ,mert hozzájutottam olcsó szép nagy szilvához.



    Márti várunk téged is!

    előzmény:
    Ibolyka43 (32223)
    2020-08-11  14:55
  4. 2020. augusztus 11. 14:5532223.

    Szervusztok


    Magdi


    Mikyen a nyersen fott paradicsom,ha 1x meg van fove,az mar nem nyers.


    Voltam a piacon,dragasag van,a szep paradicsom,amit.fozni szoktam,600 ft,meg varok,hatha olcsobb lesz


     


    Malnalelvart is foznel,de ennel.tobb mint 2000 ft kiloja


    Marta


    Nemsokara megy a ferjed haza.aztam megint sokat es sokfelet.fpzol.


    En is szeretek fozni,de.miota.valogat a ferjem sokat torom s fejem,hogy.mit.fozzek.


    Holnap lecsot keszitek


    Lattam a tv.ben,hogy milyen bagy darabosra vagjak a zoldsegeket,en aprora.vagom es s oarafocsom hejat.leveszem

  5. 2020. augusztus 11. 09:5732222.

    Szervusztok!


    Gondmentes napokat kívánok én is Nektek!


    Ma is nagyon nagy a meleg nálunk,de éjszaka jól kiszellőztettünk és így elviselhető a lakásban a levegő.


    Márti!


    Nálunk a paradicsom nyersen főlve jöhet bármikor. A lecsó is igaz ha nem olyan édes érett a paradicsom teszek bele egy kis cukrot. Bizony van már reflux néha nekünk is és ég a gyomrunk. Hiába ez van és jó ha odafigyelünk az étkezésre.


    Ma én spenótot  készítek jó fokhagymásan és borsosan. Hamar elkészül és finom is a tükörtojással,vagy bundás kenyérrel. Én az utóbbival kedvelem.


    Ti mi finomat készítetek ?


    előzmény:
    martabottyan (32221)
    2020-08-10  03:04
  6. 2020. augusztus 10. 03:0432221.

    Sziasztok ma valamivelmszebb az ido, igaz nagyon szeles, de neha mar suta nap,is.Mar megjartam Gulgongnt, de nem nagy sikerel, meg kenyerem sem kaptam, tejet es a macskanak kajat kaptam, WC papir az rengeteg Van, de az elelem es a gyumolcs nagyon fogytan van, azt  nem is vettem, elesztot kaptam egy is dobozalamibe 7X5gr van, tehat kenyeret tudok magamnak sutni, Mihaly Narrabriba kapot lisztet,ugy hogy azzal jol leszek. Gondolom. Mudgeeba tobb mindent lehet majd kapni,de oda majd csak akkor megyek Ha Mihaly haza jon mert buzat es kutya kajat is venni kel es akor trakal megyukbe, Remelem a jovo heten mar haz jon, de ket hetnel nem maradhat a doki miat, mondtam neki hogy jojon haza esa doki utan menjen vissza, jo volna Ha akkora Kat rinaek haza jonenek es mehetnek vele.


    Ibolyka  en is magyaron an fozok ,de a gyerekek es Mihaly az uborka salatat csak tegolel,szereti kes esik, anyosom csinalta  ugy es Mihaly ugy kerte mikor megeskudtunk, addig nem is hallotam rola,en s@vanyun ayasanagytsagyas seretemaztis kulon csinalom maganak, es a masik amit nem ugy csinalok mint otthol  a martasokat azokat sose habsrom se tejet se tejfolel, azokat elelkemenyitovel surisitem be, igy mgtartja az erederi szinetes az izet  is. Ezt magam miat talaltam kiivel tejtermeket nem ehetem, es igya gyerekek is orommel megeszik


    Magdi en paradicsom levest vagy Marta’s sose foztem meg itt Australiaba, szerencsere. Mihaly nem szereti es nekem meg a gyomrom kilyukad tole,erdekes a toltotpsprikat imadom a paradicsommartasal, de talan 2-3X csinalok egy evbe pont a gyomrom miat, igy Mihaly is megeszi szonelku, az is altalaba olyan kor csinalom mikora gyerekek jonek, mert azok is nagyon szeretik.


    Anyok elkoszonok mig en kuldom el az irasomat, nem pedig mas! Nagyon szep Uj hetet, tele orommel es bizakodasak  kivanok nektek

  7. 2020. augusztus 8. 12:0832220.

    Szervusztok!
    Márti!
    Én is kívánok nyugodtabb napokat és jó sok finomság készítését Ma én is halat fogok kisütni mert régen ettünk,és tegnapról még maradt leves azt fogjuk befalatozni. Vettem szilvát már ki is sült sütőbe a lekvár dunsztba van pihen holnapig.


    Ibolya!


    Így igaz ahogy írod ahány ház annyi szokás,de én szeretek új fortélyokat is kipróbálni és a mai napig is tanulok .Tegnap például a rántott hús előkészítését amit már ezer éve sütök. Jó ha kloffolás  előtt a széleket egy kicsit bevagdossuk.


    Engedd meg hogy én is kissé megkésve Nagyon Boldog Örömteli Névnapot kívánja!


    Mi se ünnepeljük már csak a születésnapot a családdal,de azért a jókívánságnak mindig örül az ember



     


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (32219)
    2020-08-08  07:40
  8. 2020. augusztus 8. 07:4032219.

    Szervusztok


    Marti


    Koszonom a nevnapi jokivansagot.Eltelt a tegnapi nap is,gyonyoru 2 csokrot kaptam a gyermejeimtol.


    Nalatok hideg vanen inkabb elviselem a meleget,mint a szeles,teli hideget.


    Magdi


    En ezt keszirettem,amit te,savanyusagnak uborkasalatat,de itt nem esszuk tejfolisen,sem kompotot hussal.


    Minden videk,mas szokasok es ez igy van rendjen.


    En pl.nem tudnam megenni,ami most annyira  divatos,hogy minden zoldseget osszekutyulnak es nyakon ontik joghurttal..


    Mindenre rafogjak,hogy egeszseges,nekem a magyaros etelek tetszenek,az en velemenyem,hogy minden egszseges,ha jol esik es keveset eszem belole,nem zabalok,inkabb tobbszor keveset.

  9. 2020. augusztus 8. 06:5032218.

    Sziasztok Ibolyka most lattam a face book on, hogy Ibolya nap volt, kissed meg kesz é de nagyon Boldog Nevnapot kivanok  , itt nincsen Nev nap igy nem tudom mikor vanak a Nevnapot, csak altalaba azokat tudom amik a csaladunk ba voltak.


    Itt eleg pocsek ma is a nap , csunya kor MOs felhok vansk, de nem esik, vegre meg sutottem a halat is magunknak, mar behordtam a fakat is hol nspra, mindjart megetetek es behalytom a tyukokat, ha Mihaly  hiv,utana megyek le fekudni, nagyon rosz ejjel unk volt nekem is es Mihalynak is borzalmS vihar meteresztula Staten, Remelem a mai ejjel nyugodtabb lesz,


    Nagyon szep hetveget nektek elvezetek a Kellemes idot

    előzmény:
    anutyi (32217)
    2020-08-07  20:56
  10. 2020. augusztus 7. 20:5632217.

    Szervusztok!


    Békés nyugodt gondmentes hétvégét kívánok Mindnyájatoknak.


    Ne pánikoljunk mert azzal nem segítünk egymáson.


    Sajnos sorsát nem kerülheti el senki és bizony jó azért ha legalább mi betartjuk az előírásokat,ha már nagyon sok ember nem is teszi.


    Mi is tapasztaljuk ha elmegyünk bevásárolni hogy sok ember a nyakán hordja a szájmaszkot.



    Ma sült tarja volt és petrezselymes krumpli nálunk ebédre ja és finom paradicsomleves hagymát ,tv paprikát ,zellert is tettem bele.


    Főzzetek ti is sok finomságot mert konyhába akkor csak azzal foglalkozunk és odafigyelünk,egy jó zene mellett a legjobb kikapcsolódás!

  11. 2020. augusztus 7. 03:2332216.

    Sziasztok itt elromlot a szep,ido, nagyon pocsek szeles hideg ido Van , hol szemerkel hol nem.


    Nagyon szeretnem ha Mihaly  vegre haza tudna mar joni, egyaltalan nem tetszik a hangja, egyre tobb a virusos megbetegedes it5 a mi kornyekunkon is, szemetet az emberek nagyon, sokszor r mar az mar a fejembe, hogy valaki lefizetioket hogyhordjsk szet a virust, mert tegnap,is Sydneybe egy olyan szemely talaltak a kiszaradt teszten aki mar harom napja jartam  Sydney nagy elelmi szer uzleteit es ettermeit, tehat megint tob/ mint 20 elelmiszer uzlet  vagy 10 etterembe 3 iskola es ki tudja meg miket kelet  lezarni es menyit  Sydneybe.  Felelem, hogy mostmar jonek kifele is, mar tolunk 100 km- re is le van zarva egy egesz varos. En miota Mihaly elment ki sem mozdultam, de ugylatom hetfon muszaly lesz bemenem ide a legkozelebi varosba.


    En rendesen fozokmzgamnak, sot sokat is, tegnap a kutyaknakakartamiveni csontokat , maganak meghozta fagyrol,reggellattammeghogyakutyakakvalo csont egy gyonyoru boreten suokfelszelve, hatugyeetksr lett olnaakiyptyaknakegfozi,eemlettbelole psprikas krumplival, dealt holnap eszembe, ma a hslat sutom meg.


    Tegnap meg tegnap elott tesztat gyurtam Mihaly szolt,hogy fogytan vana teszta valamit kinyitottam magaval, igy mig szep napos voltazidoaztcsinaltam vastag etetest, vekoyeteltetes eper levelet,


    Ibolyka Magditiis nagyon vigyazatok magatokra, Romanians is nagyon veszely es mara helyzet, es Ha ot5holis hirtelen igy kezd terjednis virus mint itt nem lesz megallas es ez sokkal rosszabb mint az elso eset volt, it5az emberek sokal nem torodotebekes nemtartjakbe a szabalyokat sem.


    Elkoszonok toleteknem untatlak beneteketa mi bajunkales nem szeretnem az ordogot a  falra festeni, mert meg megjelenik.


    Holnap jovok talan jobb angulatba 

  12. 2020. augusztus 5. 14:2432215.

    Szervusz Ibolya!


    Finomat főztél ,váljon egészségedre.


    Ma én Karfiol levest készítettem és Szilvás gombócot.


    Jót falatoztunk ,most ittunk utána egy jókávét az erkélyen mert ma nagyon kellemes az idő.


    Lassan el is indulunk egy kis sétára,és ha hazajövünk  dinnyét fogok enni.


    Utána már semmit csak a szokásos esti gyógyszert


    előzmény:
    Ibolyka43 (32214)
    2020-08-05  09:05
  13. 2020. augusztus 5. 09:0532214.

    Szervusztok


    Itt is hoseg van,de azert nyar a nyar,hogy meleg legyen,hamar eltelik,aztan jonnek az esos,szeles napok.


    Nyitaskor mentem a kozeli onkiszolgalo uzletbe,2 naponta szoktam vasarolni,.


    Mara zoldborsoleves es tokfozelek lesz tukortojassal.


    Vigyazzatok mafatokra,a hosegben ne menjetek ki a lakasbol.

  14. 2020. augusztus 4. 13:4332213.

    Szia Márti!


    Átjött az írás aminek nagyon megörültem. Te is finomat készítettél,nokedlivel nagyon finom tudod az egyik kedvencem


    Ma én diétáztam mert valahogy nem jó a gyomrom és tudod többször kell mennem ahova a király is gyalog jár


    Elég sok görögdinnyét eszek mert annak van nálunk a szezonja.Ma ia elmentünk venni ,és még sok mást is beszeretünk.


    Nem várjukde  készülünk a második hullámra. Jó lenne ha nem érne ide.


    Vigyázz nagyon magadra ha egyedül vagy ,remélem kígyók most nincsennek és a kutyáid őriznek Téged? Puszillak és hasonló jókat kívánok én is Neked!


    Ibolya! Várunk Téged is

    előzmény:
    martabottyan (32212)
    2020-08-03  23:46
  15. 2020. augusztus 3. 23:4632212.

    Folytatas  


     Itt mostanaba kimondotan szep az ido napkozbe, igy mikor a der felolvad kint vagyok a szabadba szombaton es vasarnap kiszedtem a csalant a kertbol , a kegtob/ vetemeny kidoglot a csalan miat, de az esomiat lehetetlenseg volt dolgozni. Tegnsp meg a fuvet vagtam le a haz korul, igy mire isment itt az igert eso az is rendbe lett,  ma a fas szinte takaritom ki es hordok be fat, met csutortoktol megint nagyon hideg esot idot igernek.


    Magdi en ma csorkevombokbol csinalok paprikast es nokkedlit csinalok hozza, altalaba ket naponkent fozok magamnak.


    Mihaly tegnap hozza kezdek malterozni  Pilligaba, az ebedlon kezdte meg,de ugy hordta a homokot es szitalni is kel neki, nemtud szerezi trakot aki hozna neki homokot, ott is eddig szep ido volt, dea het kozepere ott is esot mondanak, aztmondta, hogy probal sok homokot szitalni, es behordani, hogy tud jon dolgozni.


    Hat ez Van itt velem, Ha betudok mennina laptopra teszek fel kepet arol, hogymiket csinalok itt egyedul.


    tovabi Nagyon szep napokat nektek es elvezetek a hatralevo napokat a nyarbol


     

    előzmény:
    martabottyan (32211)
    2020-08-03  23:34
  16. 2020. augusztus 3. 23:3432211.

    Sziasztok megprobalok irni.


    Ibolyka A legkozelebbi szomszed kb 150 meters lenne tolunk, de sose szoktunk talalkozni, csak arol tudom , hogy otthol Van Ha a kspuja nyitva Van. A masik szomszed meg atellembe lakik tolunk a hegyen, valami kor nagyon sokat jartam hoztam , a gyerekeket en vittem iskolaba naponta, de 5 eve a kozepso fiuk ongyolkos lett, Ha igaz, de nagyon ketes azota nagyon bezarkoztak ok is talan ketszer futottunk ossze a varosba, de a mielott Mihaly elment szoltak, hogy hallotam sokat vagyok egyedul, es Ha val Amore szuksegem van szoljak fel a hegyen ok mindig otthol vanak, Katrinaek ugy 1.5 km- re laknak tolunk  azzal tartjuk a kapcsolatot napi szinten, de most  vasarnap ok is elmentek egy honapra, igy teljesen egyedul vagyok Augustus vegeig.


    Bisztos eresulve vagytok, hogy mi van itt nem kel leirnom


     

  17. 2020. augusztus 2. 09:4532210.

    Szervusz Ibolya!


    Itt a jó hűvös szobába elviselem a nagy meleget. Nálunk most lett nyár ,de kibírható a fák között ,mert mi ott élünk.


    Jó azért hogy a Mátra messzebb van tőlünk mert biztos hallottad hogy Medve jár ott is.


    Finomat főztél ,majd és is csinálok így Csirke combokat. Többnyire én úgy szoktam hogy bepácolom egy -két órát állni hagyom és mehet a sütőbe.Főleg akkor ha hazajönnek a gyermekeink. Ők szeretik nagyon a húst-hússal.


    Jó hogy írtál,tedd ezt máskor is!


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (32208)
    2020-08-02  06:28
  18. 2020. augusztus 2. 09:4032209.

    Szia Márti!


    Úgy mint ma próbálj majd legalább egy pár sort írni, Egyedül nem lehet jó,de te már biztos megszoktad.


    Eszembe jutottál amikor ettem a zsíros kenyeret hagymával ...Ritkán van,de néha megkívánom


    Ma haluska lesz túróval,leves t majd még kitalálom.


    További szép és gondmentes napokat kívánok,sok puszival

    előzmény:
    martabottyan (32207)
    2020-08-02  01:50
  19. 2020. augusztus 2. 06:2832208.

    Szervusztok


    Nalunk is nagy a hoseg a lakasban is,kesobb inditom a ventilatort,mert reggel 7-told.u.3 ig idesut a Nap.


    Marta


    Az,jo,hogy jobban vagy,nem kell fekudnod.


    A legkozelebbi szonszed,hany meter,vagy kilomerre van toled?


    Magdi


     


    Gondolom,te sem szereted a hoseget,en jobban birom,mint a hideget,szelet.


    A tegnap zoldsegleves grizgaluskaval es fokhagymas csirkecombokat keszitetem,na csak a krumpli fozese marad.


    Sutemeny nem keszul,fagylaltot vettem.


     


    Legyen szep vasarnapunk,sok apro oromunk is legyen.

  20. 2020. augusztus 2. 01:5032207.

    Sziasztok, mostmar nem csak a telefonom, deaz Internet is nagyon rosz, meg mindig egyedul vagyok , de jol vagyok, Ha tudok probalok irni.

  21. 2020. július 30. 13:1932206.

    Szia Márti!


    Nagyon finomat sütöttélrégen nálunk is többször készült mert a fiúk nagyon szerették.Igaz nem gombásan ,de úgy is finom volt


    Ma nálunk krumplis tészta volt uborkával  eszegettük most meg mert bevásárolni voltunk.Nem voltak sokan de szájmaszkot még mindig kell viselni. Talán nem is  baj ha vigyázunk egymásra.


    Legyenek szép napjaid,és engedd meg hogy it is Nagyon Boldog Névnapot kívánjak!

    előzmény:
    martabottyan (32205)
    2020-07-29  22:09
  22. 2020. július 29. 22:0932205.

    Sziasztok, tegnap egyaltalan nem tudtam ide joni se hogy sem. Itt jelenpillanatba minden rendbe van, az eso is elallt.  Ejjel minuszok vanak, da nappal mar napos es felmegy +12/14 fokra, lehet hozza kezdeni a mosashoz.


    Tegnap vegre megcsinaltam a toltot csirket is , jo sok gombaval es jot ettunk belole a macskamal, meg ma is az lesz, de ma spenotot is csinalok hozza es tort krumplit, tegnap nem volt hozza semmi.


    Ibolyka lattam a hirekbe, hogy nallatok is milyen rohamosan terjed a virus, nem csak itt Nalunk.


    Magdi elvezitek a szep enyhul napokat reggel es keso delutan lo a kinti seta, Ha a szunyogok megengedik.


    Nagyon Vigyazatok magatokra otthol meg  nincs veszely, de azert nagyon kell igyazni.


     Nagyon szep estet es aztan meg napot kivanok nektek.  Holnap probalom megint joni

  23. 2020. július 28. 12:2432204.

    Szia Márti!


    Nagyszerű és köszi hogy megnézted Te is. Tegnap én is beléptem már és játszottam is egy kicsit.Van egy kedves játékostársam vele is leveleztünk és Ő is sajnálta volna ha megszűnik. Sajnos a mai világban sok minden nem úgy működik ahogy szeretnék.


    Vigyázz nagyon magadra és erőltesd meg magad máskor tudod nem fiatalodunk és a testünk se


    Jó azért hogy itt is vagy

    előzmény:
    martabottyan (32202)
    2020-07-27  10:34
  24. 2020. július 28. 12:2132203.

    Szervusz Ibolya!


    Igen voltunk és esténként meg is tesszük majd minden nap ,mert fontos úgy érzem mindkettőnknek


    Tudod egyre nehezebb már a járásunk és csak lassan tudunk menni, ebbe a melegbe,mert nálunk az van most 30 fok körüli még a héten.


    Jó kikapcsolódni és találkozni régi ismerősökkel meg is örülünk egymásnak


    Nyaralás sajnos nem lesz egy darabig,de ha ősszel nem jön vissza a járvány talán sikerül elmennünk


    Ma nem főzök mert maradt tegnapról,most egy almát eszegetek jó a gyümölcs!

    előzmény:
    Ibolyka43 (32201)
    2020-07-27  05:41
  25. 2020. július 27. 10:3432202.

    Sziasztok , Ibolyka egyedul vagyok a szomszedom tele vendegekel, es azok Sydneybol vanak ahol most tombol a jarvany arol a reszrol, tehat nem is szoktam neki, az enyemek nek sem szoktam, mindenki messze van, tudom, hogy megeroltettem acs I’ve et es azzal vagyok most nagy bajba, de csak pihentek es Remelem parnspmulva rendbe leszek, igy meg vezetni sem mereg.


    Magdi most neztem meg betudtam menni a Szeressunk Networkra 


    Az elobb beszeltem Mihalyal is es mostmar megyek lefekudni. Nagyon szep napot nektek 

    előzmény:
    Ibolyka43 (32201)
    2020-07-27  05:41

Címlap

top