Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2020. szeptember 8. 13:3432251.

    Kétszer ment át és ki is dobott,de nem adom föl.


    Márti sajnos a képek nem jöttek át.


    Ibolya!
    Nagyon szépek lesztek és milyen jó hogy lehet csináltatni méretre zuhany kabintÉn is régóta nézegetem de sajnos nálunk se fér be  amit kinéztem.


    Majd írj és pihenj is amikor csak tudsz.

    előzmény:
    anutyi (32250)
    2020-09-08  13:27
  2. 2020. szeptember 8. 13:2732250.

    Szia Márti!


    Örömmel olvastam a leveled,de látom azért volt hogy miért nem tudtál írni nekünk. Nincs semmi gond van amikor nekünk is összejönnek  a dolgok és van amit nem is írunk ki a világhálóra. Ma olvastam hogy kukkolnak ám mindenkit itt és ott is ahol vagyunk. Igaz én sosem írok olyat amit nem lehetne elolvasnia bárkinek


    Ma halat sütöttem hasábburgonyával és zelleres krumpli leves lesz. Még nem ebédeltünk, de hamarosan fogunk


    Mindig kapok mostanában valamit  szomszédaimtól.


    Képzeld ma almát kaptam meg is reszeltem és dinszteltem egy kicsit cukorral. Áll a hűtőbe a linzer tészta és estére meg is sütöm az Almás pitét. Viszek majd nekik is


    Puszika és vigyázzatok nagyon  magatokra!

    előzmény:
    martabottyan (32245)
    2020-09-06  22:29
  3. 2020. szeptember 8. 13:2732249.

    Szia Márti!


    Örömmel olvastam a leveled,de látom azért volt hogy miért nem tudtál írni nekünk. Nincs semmi gond van amikor nekünk is összejönnek  a dolgok és van amit nem is írunk ki a világhálóra. Ma olvastam hogy kukkolnak ám mindenkit itt és ott is ahol vagyunk. Igaz én sosem írok olyat amit nem lehetne elolvasnia bárkinek


    Ma halat sütöttem hasábburgonyával és zelleres krumpli leves lesz. Még nem ebédeltünk, de hamarosan fogunk


    Mindig kapok mostanában valamit  szomszédaimtól.


    Képzeld ma almát kaptam meg is reszeltem és dinszteltem egy kicsit cukorral. Áll a hűtőbe a linzer tészta és estére meg is sütöm az Almás pitét. Viszek majd nekik is


    Puszika és vigyázzatok nagyon  magatokra!

    előzmény:
    martabottyan (32245)
    2020-09-06  22:29
  4. 2020. szeptember 7. 05:2032248.

    Marta


    Neked sem kinnyu otthon egyedul,az allatokat el kelp latni es vasarolni is kell menned.


    Meg sohasem gondolkodtal azon,hogy lakhelyet valtoztassatok?

  5. 2020. szeptember 7. 05:1832247.

    Szervusztok


    Magdi


    A festes kesz,konyha,eloszoha,kamra es itt takaritva is van,a szobak takaritasatma kezdjuk,de szonyegeket meg nem teszem le,mert meg hatra a furdoszoba,zuhanykabincsre,ezt megrendelte  fiam,szekurizalt uveg,meret utan gyartjak,2 het a szallitas.


    Ez 8s eljon,bar jobb szerettem volna,ha mar tul vagyunk afelfordulason..


    Az arakrol,jobb nem is beszelni,draga minden.

  6. 2020. szeptember 6. 22:4332246.

    Tettem fel par kepet abol amit most vitt magaval Mihaly

    előzmény:
    martabottyan (32245)
    2020-09-06  22:29
  7. 2020. szeptember 6. 22:2932245.

    Sziasztok Neharagudjatok, de ez a 2 het nagyon zsufolt vol reszemre, nagyon ki is keszitet minden kepen.


     Mihaly szombat delutan vissza ment Pilligaba, de meg nem tudtam vele beszelni, mert elszurtam a mobiltelefonjat es nem mtud ja hasznalni, le akartam zarni az internetet, hogy nezavarjak a sok reklamok es valamit elnyomtam rajta es most nem tudja hasznalni. aSzombat este a furdobol hivott fel egy baratja  , hogy wszerencsesen megerkezett  es nem tudja hasznalni a telefont, remelem ma elmenek vala hova es megnezeti  es tud majd hivni.


    Itt napok ota nappal eleg szep az ido, mara is ejjel + fok volt es nappal +20 fokot igernek., talan ma mar kitudok menni kicsit kerteszkedni is, tegnap sikerult a nappalit kisubickolnom es eluntetni a tuz foltokat is, mert a multhetem Mihaly majdnem leegete a lakst, (kieset egy nagy parazs a kalyhabol , nem vette eszre cask mikor mar fuldoklot a fustol)|


    Latom  ti jol vagytok jo volt beneteket olvasni Ibolyka mar bisztos nagyon szepek letettek es mostmar nyugodtan elvezed is a szep tiszta lakst. En is nagyon szeretem a Padlizsant , mihaly nincs oda erte, igy ritkan csinalok.


    Magdi latom te is szepen fozicskelsz es sutogetsz, a  mult heten en is rengeteget foztem es kaktam el Mihalynak amit vitt magaval, meg madar tej is van kozte a sosrudtol kezdve, bableves, zoldsegleves, paprikasok  krumplival es rizsaval, hurka-kolbasz. szekely kaposzta meg kaposztas teszta is kerult a csomagba neki. tehat ha nem is tud beszelni  tudom , hogy nem ehezik.


    Vigyazatok nagyon magatokra latom nagyon terjed feletek is a virus nem cask itt.


    Igerem hogy megprobalok rendesen joni, remelem a vihar elment mar a fejem felol.


     Magyon szep uj hetet nektek

  8. 2020. szeptember 6. 15:2932244.

    Ibolya!


    Látom nagy munkába vagytok ,de már lehet hogy kész  is lett minden és szép is.


    Én ma hús levest készítettem sok zöldséggel és rántottam kis sertés karajt meg krumpli karikákat és hagyma karikákat amiket petrezselymes burgonyával falatozunk be.


    Én húsi nélküliek ettem,diétázok egy kicsit.


    Tegnap még sütöttem sajtos vajas pogácsát is.Ma is jó még


    Szomszédasszonyomtól kaptunk fincsi édességet még az  is van


    Jóba vagyunk mindenkivel már 42 éve


    Mártit én is hiányolom de ha ideje engedi és lesz mit írnia itt lesz ő is közöttünk

    előzmény:
    Ibolyka43 (32243)
    2020-09-06  11:34
  9. 2020. szeptember 6. 11:3432243.

    Marta


    1 hete nem irtal,nincs  internet?vagy beteg vagy?


    Irj!,


    Magdi


    Mit foztel mara?

  10. 2020. szeptember 4. 04:5532242.

    Szervusztok


    Neki fogtunk a festesnek,a 2 szoba kuvetelevel,mert azok szepek,nem szorulnak javitasra.


    Tegnap kesz lett a konyha,ma jon a segitseg,kiszedjuk a kamrat(nekem ez a nagy munka).


    Szep lassan megleszunk.

  11. 2020. szeptember 3. 19:4632241.

    Ibolya!


    Nagyszerű ,én még sosem fagyasztottam így le padlizsánt.  Finom is nagyon én is kedvelem belőle a krémet.


    Ma ismét elmentünk bevásárolni,vettünk több ásványvizet ami kint is maradt tartalékban a garázsban. Mást is vettünk mert jó ha van itthon minden kitudja mikor lesz a járvány ismét. Országunkban szaporodik sajnos a vírus most főleg a fiatalok körében. Gólyatábor nem tett jót gyekőcöknek. Igaz ők nem lettek betegek de sajnos a vírust terjeszthetik.


    Ma csak kolbászos paprikás krumplit csináltam kuktába ami 8 perc alatt el is készült


    Finom volt savanyú paprikával.


    Márti!Hiányzol írj egy pár sort


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (32240)
    2020-09-01  13:18
  12. 2020. szeptember 1. 13:1832240.

    szervusztok


    Nagy faba vagtam a fejszemet,furdoben zuhanykabicsere es festes,konyha eloszoba es furdo,tudom nagy munka az en operalt derekamnak.


    Segitsegem is lesz,a no,aki evente 2x takaritott.


     Most jottem haza a vasarlasbol, a featovel megvettuk a festekeket es ami meg szukseges.


    Magdi


    En szeretm a padlizsankremet,telire tettem el a padlizsant megsutve,megpucolva a fagyasztoba.


    Marta


    Nalatokmost kezdodik a tavasz.


     


    Hogy vagytok egeszsegileg?

  13. 2020. augusztus 29. 11:1932239.

    Szervusztok!


    Nálunk még nyár van de én a lakásba sürgök-forgok reggel óta.Csalamádét csinálok és bevágtam a hozzávalókat.


    Áll ,most egy darabig a sóba .cukorba ecetbe és  a fűszerekbe,majd a saját levével rakom be este az üvegbe , de előtte még teszek bele egy kis kanál nátrium benzoát. Finom szokott  lenni


    Főzni ma húslevest készítik hamisan ,és káposztás ,túrós sztrapacskát ,este kisütöm még vajas pogácsát ami már hűtőben pihenget.


    Márti!  Biztos nagyon finom volt a disznótoros nálatok,nála is jó lenne egy alkalommal mert régen ettünk.


    Ibolya! Szeretitek a padlizsán krémet ezek szerint mert elég sok mennyiségből készítettélén csak egy-két darabból szoktam csinálni igaz csak én kedvelem.


    Használjuk ki még a jó időt kedvünkre ki mit szeret úgy!

  14. 2020. augusztus 29. 11:0632238.

    Sziasztok tegnap,haza ertunk szerencsesen, ma szep,ido volt igy nagytakaritast csinaltam es mostam, igy vacsorara csak hurkat es kolbaszt sutottem, holnap folytatom a takaritast es kezdek fozni mihaly reszere is , hogy legyen mit venni Pilligaba ha a het vegen majd megy, de azt csak Szerdan tudjuk meg a dokitol.


    Lattam ma hogy Nagyon szep meleg hetvegetek lesz elvezetek, mert ais jovo heten mar ott lesz az osz nektek, de Remelem a mi nyarunkat meg tudjatok elvezni, erdekes itt meg reggel minden deres, de nappal  mar szep az ido es kezdenek a gyumolcs fak viragzani.


    Nagyon szep piheno napokat nektek emn faradt vagyok megyek lefekudni  

    előzmény:
    martabottyan (32237)
    2020-08-26  10:07
  15. 2020. augusztus 26. 10:0732237.

    Sziasztok vegre Nalunk is ma mar sutott a nap, igaz ejjel eg mindig-3.6 volt a hideg dedelre flmrnt + 16 fokra, igy ki is mostam 5 becsuletesen lod ruhakat, Mihaly hoztam haza Pilligabol, es sutottem  egy nagy adag sos rudat is. Holnap megyunk le Sydneybe, Mihaly battyat operaljak, de mar Penteken jovunk is vissza, hosszu faraszto lesz az ut,mert haza eleg fiamekfele jovunk, hisz ne latuk oket sema te eges ota es az Januarba volt, Jayne megint balesete szenvedet es igy ot is meglatogatjuk.


    Pentek este Remelem itthol leszunk, hisz Katrinaek megnincsenekitthol, igy az allatok eheznek, kora reggel  teszek ki nekik szantam kajat, a pici csirkeket meg itt bent intezem el.


    Ha haza ertem jelenkezem,  addig is Nagyon szep napot nektek 

  16. 2020. augusztus 26. 06:2432236.

    Szervusztok


    Nagy munkaban vagyok,padlizsant sutottem 6 kg,kapiapaprikat 2  kg,.


     Minden napra meg van a feladat.


    Tegnap szilvasgombocot keszitettem.


    Megjott az avon dobozom,szet kell osszam es haza kell vinnem.


    Esos idon van,nem szeretem,de erre is szukseg van.

  17. 2020. augusztus 24. 09:2432235.

    Szia Márti!


    Aranyosak lehetnek a kis csibék,majd ha tudsz küldj fotót róluk is.Szeretem nézni őket.


    Finomat főztél ,váljon egészségetekre.


    Nálunk süt fokhagymás husi lesz petrezselymes krumplival és ubi saláta ahogy mi szeretjük


    Tudod mindenki máshogy készíti ,hiszen mások a szokások mindenhol, de ez így jó és természetes dolog.


    Elmúltak az ünnepek,igaz nem volt szervezett program a vírus miatt nálunk és tűzijáték sem. Ilyet is megéltünk


    A hangulata azért bennünk volt.


    Kívánok én is minden jót neked és aki csak olvas minket annak is

    előzmény:
    martabottyan (32234)
    2020-08-22  21:55
  18. 2020. augusztus 22. 21:5532234.

    Sziasztok Remelem szepen telik az unnep nallatok, latom az ido kedves is hozza. Itt pocsek az ido borzalmas szelel vanak es nagyon hideg, nyugodtan mondhatom, hogy a tel kozepere sokkal jobb ido volt, tegnap holeser hol nem az olmosesoes 90 km- es szel fujt hozza. Tegnap delutan haza ert vegre Mihalyis esazt mondta, hogya nyarbol  telbe jott, most megint mind ket helyen ega tuz isment, de20- reggelre talaltam egy kotlot es mar 8 db pici csirke volt alatta es dideregtek, gyorsan feltettem az anja csinalt feszekel es vodorbe behoztam mostmar 10 db van, tehat ezek is egyelore bent vanak.


    Mihalyt rantasos krumpli levesel amibe kolbaszt szeltem, zold bab fozelekel vartam, mara  tegnap elkeszitettem a rakot kaposztat is, mindegyik et ugy keszitettem, em is ket napra eleg legyen, mert holnap megkezdjuk a randizast, es Csurortokon le megyunk Sydneybe , Mihaly battyat operaljak, de pentekemmar joovunk vissza ,Katrinaek meg nem jottek eges az allatokat muszaly etetni is.


    Tovabi nagyon szep napokat kivanok nekte sz vigyazatok agatokraesm egymasra.

  19. 2020. augusztus 21. 15:1632233.

    Köszönjük a jókívánságod Márti!


    Nálunk már az van,pihenünk mert van étel készen.


    Töltött paprikát készítettemamit több nap is lehet falatozni


    Sütni most nem sütöttem,mert tegnap megkóstoltuk az ország tortáját a cukrászdában. Mit mondjak nagyon érdekes ízű volt kicsit sós is,de ízlett mindkettőnknek.Tudod ezt mi már megérdemeljük


    Remélem nagy kárt nem okozott még a vihar nálatok és ha haza megy a társad eltudjátok takarítani.


    Vigyázz nagyon magadra!

  20. 2020. augusztus 19. 21:5832232.

    Sziasztok,ujabb reggelre  ebredtem,meg nem tudom,hogy  milyen pusztitast vegzettaz ejjeli vihar, a haz az egybe Van es a Tetris r@jta, Ha megvirad korulnezek, szerencsere  csaka garazs korul vanak fak. 


    Latom nallatok szep idonek igerkezika hosszu hetvegere, elvezetek is es nagyon szep hetveget nektek,


     

  21. 2020. augusztus 18. 10:5532231.

    Szervusztok!


    Kívánok én is Nektek további kellemes napokat ,ahol ünnep van szép ünnepet!


    Nálam már kisült a vajas pogácsa ,mert szeretik a gyermekeink és jönnek ma  látogatóba.Régen voltak itthon a vírus miatt és öröm lesz számunkra is a találkozás.


    Tudjátok mit kértek Savanyú fejtett bablevest jó fokhagymásan és Tócsnit.Lesz is mind a kettő és még rántok ki csirkemellet mert tudom hogy azt is szeretik.


    Főzzetek Ti is sok finomságot

  22. 2020. augusztus 17. 10:0832230.

    Sziasztok,megint agyon elmaradtam,é sajnos meg mindig egyedul vagyok itt a fejfajasomal. Kozbe vissza jott atel is. A hetvegen mar muszaly lesz haza joni Mihalynak is, hisz a jovo heten megkezdjuk a randizasokat.


    Ma megfoztem egynagy kakast levesnekescmajgombocot csinaltam bele,a teszta gyurast egy elore befelyeztem, valogathat majd Mihaly hogyoitker majd. Egyelore csak krumpli levest kertkobasszal.


    Nagyon szephetet es jo pihenest kivanok nektek.

  23. 2020. augusztus 15. 09:1232229.

    Szervusztok


    Ma mennek vissza a lanyomekajd 2 het karanten,utana kezdodik az iskola.mar 4 kes lesz a leanyzo.


    Ma 


    Porszivozom,rendet rakok,csak holnap fozok,mara van ebed.


    Holnap husleves es sobanfott lesz,krumplipure es kaporszosz.


    esik az eso,16 fok van

  24. 2020. augusztus 13. 15:3632228.

    Szia Márti!


    Én már ritkán gyúrok tésztát,,mert nagyon finomat lehet kapnia LIDL be,és nem is drága. Tojást azért tudok venni szép frisset és szépet. Majd talán a télen még egyszer -kétszer megpróbálok újra gyúrni,mert az biztos hogy teljesen más. Remélem még bírja a csukló ízületem mert az is egyre jobb kezd lenni úgy fiatalodok.


    Nem kaptam sajnos csalamádéhoz valókat frisset,így lehet elmegyünk a piacra holnap talán ott majd lehet kapni.


    Nagyon kevesen árulnak már falusiak csak olyanok akik a nagybani piacon veszik az árút . Régen nagyon sok házi és bio terméseket tudtunk venni.


    Ma dobozból ettünk Töltött paprikát éhesek voltunk . Egy a pogácsát utána és már jó is laktunk


    Pihenj is sokat ,főleg ha az idő is megengedi,igaz mi nők bent a lakásban is mindig találunk valami elfoglaltságot


    előzmény:
    martabottyan (32227)
    2020-08-12  21:38
  25. 2020. augusztus 12. 21:3832227.

    Sziasztok itt is vegleg szbep I do volt tegnap Magdi, igy korul takaritottam kint a haza t,rengeteg kozot hordot ide a nagy szel, ma isment szep idot mondanak igy tesztat gyurok, mi is n ag yon szeretjuk a kaposztam es a krumplit tesztat is, bepakoltam. Az este mondta Mihaly hogy azt szeretnem enni meg derelye is, hat igy ma azt c Sinaloa, a d erelybet frissen le fagyasztot. A kockastesztat s tesztat meg szaritom . Keves a szilva lekvarom gondoltam ki probalom milyen lehet alma lekvaral, tehat olyan is csinalok, tudod itt nem lehet kapni azt a jo igazi szilva lekvart csak a rengeteg cukoral es jellieset, azt meg mem szeretjuk. Tehat ma nekem. Is prezlis teszta lesz ,de egypar almas derelye is megprobalok , mar a kivancsisag miat es Ha jo akor csinalok tobbet es fagyasztom. Holnapra esot  mondanak, Ha igaz akor majd  pihenek


     Ibolyka Remelem jol,vagytok ti is? Elkuldom, mert vacakola gepem 

    előzmény:
    anutyi (32226)
    2020-08-12  10:05

Címlap

top