Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2020. szeptember 26. 14:1332276.

     Szia Márti!


    Mint mindig most is jó ötletet adtál,mert sokszor marad tojásfehérje amikor mást is sütök.Te élesztőt is teszel bele ,vagy sütőport vagy egyiket semTudod olyan sok fortélyt olvastam már az elkészítéséről, de biztos van egyszerűbb módja is a Hókifli összegyúrásához.


    Én szeretek új dolgokat kipróbálni és mindig tanulok még valamit


    Én ma fasírtot sütöttem mert olyan régen volt nálunk. Maradt tegnapról még spenót főzelék  főztem hozzá ki krumplit . Finom volt most ettük meg,én a fasírtot csak kenyérrel szeretem ,úgy finom nekem.


    Megkívántam még a tárkonyos kapros zöldbablevest mit mondjak az is isteni jó lett.


    Sütni ma nem fogok,de holnap igen hogy mit azt majd még kigondolom.


    Remélem átmegy


     

    előzmény:
    martabottyan (32275)
    2020-09-25  23:06
  2. 2020. szeptember 25. 23:0632275.

    Sziasztok 


    Magdi en a Szolnoki  dugoba cukoral felvert  tojas feherjet tettem, a hokiflibe meg  barack lekvaral ke ertem a diot, mert ugye itt malnat nem lehet kapni, hogy lekvart fozek.


    Tegnap tepsi é sult krumplit csinaltam kolbasszal,oldalassal es fris has alma szalonaval, de hat Marti is olyan kevveset eszik, hogy 3 napig rajarhatunk.


    Ibolyka Gondolom hamarosan keszen lesznek a furdoszobaval is mielot bekoszont a hideg.


    itt hirtelen vissza jott a tel. Tegnap a kozelunkbe szakadta ho, itt csak borzalmas szelvolt, nagyon keves esovel, az ejjel - 1 fokra hult le a levego.


    Nagyon szep piheno hetveget nektek

  3. 2020. szeptember 23. 11:1632274.

    Szervusz Ibolya!


    Nagyszerű,jó ötlet én is így fogom ezek után tölteni a kifliket. Igaz málna lekvárom az nincs ,de van másmilyen és biztos azzal is finom lesz.



    Nekem is van túró itthon és most gondoltam ki,hogy sztrapacskát fogok készíteni sok túróval és tejföllel.


    Tegnap Lebbencs leves volt abból még maradt mára is így levest nem csinálok.



    Bizony nagyon hamar elfáradok már én is,lepihenek  amikor csak tudunk!

    előzmény:
    Ibolyka43 (32273)
    2020-09-23  07:36
  4. 2020. szeptember 23. 07:3632273.

    Szervusztok


    Magdi


    Van itthon altalam fozott malnalekvar,ebbe kevertem diot es ezzel toltottem a kifliket,aminek java resze az 7nokamekhoz kerult,finom lett,nem zsirral,hanem margarinnal keszitettem.


     


    Koran keltem,kesz az ebed csorba husgomboccal es palacsinta lesz kesobb sutve.


    Szep idonk van,kesobb lehet kimegyek a piacra,most meg hideg van,fel kell oltozni.


    Mi dig elfaradok,igy most fozes utan pihenek.

  5. 2020. szeptember 21. 14:1632272.

    Ibolya!


    Nagyon finomat készítettél és sütöttél. Kedvencünk minden ,de régen sütöttem Hókiflit.


    Mivel töltötted dióval?


    Elhiszem hogy már nagyon várod hogy bent legyen Zkabin,de hidd el hamarosan kész lesz és jó abba biztos vagyok hiszen méretre készített lesz. Jó lesz biztos majd benne zuhanyozni.


    Utána ha rend lesz nálad  újra örömmel fogsz majd nekünk is írni.


    Most is örültem az írásosodnak


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (32270)
    2020-09-20  22:09
  6. 2020. szeptember 21. 14:1232271.

    Szia Márti!


    Szép sorokkal kedveskedtem de elszállt az egész,és ilyen kor már nem is tudom mit írjak.


    Örülök hogy nem vagy egyedül és tudsz kedveskedni a kislányodnak is olyan ételekkel amit szeret.


    Mi ma csak kuktába főzött Paprikás krumplit ettünk csalamádéval, mert takarítottuk a garázst ahol szintén sok mindent eltettünk télire. Kitudja mi lesz itt ,nem sok jót igérnek


    Írj mert várlak sok szeretettel!

    előzmény:
    martabottyan (32268)
    2020-09-20  20:19
  7. 2020. szeptember 20. 22:0932270.

    Magdi


    Mostanaban nincs kedvem irni,nert meg szanaszet a lakas,ertem ezalatt,hogy nincsenek leteritve a szonyegek,mig felszerelok az uj kabint,nem latom ertelmet.


    Lucskoskaposzta levestflekkent es hagymas krumplit keszitettem,sutottem havasikiflit.


    Jo ejt kivanok.

  8. 2020. szeptember 20. 22:0532269.

    Szervusztok


    Marti


    A festes es takaritas kesz,de meg nem jott meg a zuhabykabin,rendelte a fiunk,meg 10 nap mig megjon.


    Majd ha lesz lelkierod es tudsz irni rola,legy szives ird meg,hol es hogy tortent a ferjed balesete?


    Jo,hogy a lanyod meg ott van veled,messze van a temeto,ki tudtok meg menni?


    Vigyazz magadra.

  9. 2020. szeptember 20. 20:1932268.

     Sziasztok, lassan telnek a napok egy I a masik utan, Marti meg itt van, vartuk a telefon hivasat, hogy elmenjen Narrabriba,haza hozni  Mihaly cuccait 


    Tegnap egesz nap esett hol kicsit hol joban 18.2mm igy beszerultunk. Atrendeztuk a sunroomot, Marti mindig ott alszik, hogy kenyelmesebb legyen neki , es a TVt is joban lasa. Kozbe szet szedtem es vazaba raktam a rengeteg native viragot ami a koprson volt, mivel engedtek azt is hazakuldtek es ittvolt a nappaliba.


    Sokat beszelgedtunk es foztem is, Marti szereti azokat a kajakat amit Mihaly, igy csirke combot sututtem palacsinta sutobe es karikara szelt krumplit ala es karfiolt foztem meg hozza es volt salata is.


    Mostanaba nem lattam a hireket, de gondoltam, hogy otthol is terjed a virus, mert minden felon menek haza az udulok es viszik be sz orszagba, Itt is nagyon terjed.


    Magdi jol tettetek hogy vezetek fagyasztot sok mindent le lehet fagyasztani a  zoldseg felekbol is,


    Ibolyka komndolom, hogy mar keszen vagytok a festesel es megint Nagyon szepek letetek 


    Nagyon szep Uj hetet kivakok nektek

    előzmény:
    anutyi (32267)
    2020-09-20  10:26
  10. 2020. szeptember 20. 10:2632267.

    Szervusztok!


    Kívánok mindnyájatoknak olyan napot amilyent szeretnétek!


    Én rájöttem ha mérgelődök valamin az nem tesz jót a közérzetemnek és a szívemnek



    Ma sütni is fogok fincsi Lekváros piskóta tekercset.


    Van egy jó bevált receptem ami mindig sikerül,és finom is a házi lekvárommal megtöltve.


    Sajnos az idén nem tudtam eltenni baracklekvárt mert nem volt finom az idei és hazai se volt nálunk kapható.Sajnálom ,mert már fogy nagyon amit a múlt évben tettem el. Se baj szilvalekvárt sikerült sütnöm a sütőben és nagyon finom lett.


    Télire már vásároltunk és fagyasztót is megtöltöttük mert már nagyon mondják a második Vírustmost még több a beteg az országunkban mint tavaly volt



     

  11. 2020. szeptember 16. 16:3232266.

    Szervusztok


    Marta


    Szomoru napokbam veled.vaguunk.vigyazz nagadra.


    Magsi


    Keveaet jovol.,ideges.vagyok,hogy meg nincs kesz a.furdo,hiaba takaritottini.azonyegeket.nem tettik le,igy puszta minden.


    Meg fozni sincs.kedvem,sitni plane.nem.


    En is hozattam 10 kg krumplit es.čgyeb tartos elellmiaszert.nekem nehez felhozni az emeletre.


     

  12. 2020. szeptember 15. 15:1732265.


    Ma ismét elmentünk vásárolni,mert télire szükség volt beszerezni a Burgonyát,Hagyma féléket.


    Majd szeretném felfűzni a Fokhagymát és adok majd a gyermekeinknek is. Olyan szép a konyhába felfűzve.



    Ma Krumplis tészta volt ebédre csalamádéval.


    Délutánra még maradt a Linzer karikákból egy kis édesség is fontos jót tesz a lelkünkre.


  13. 2020. szeptember 15. 15:1332264.

    Szervusztok!


    Márti hidd el nagyon együtt érzünk Veled,látom még azon személyek is akik soha nem írtak nekünk de olvastak minket. Mindig éreztem hogy sokan vannak ,és sajnálom hogy soha nem reagáltak az írásodra


    Bizony Te vagy nekünk aki midig nagyon sok finomságot készítettél és milyen örömmel fáradságot nem kímélve. Tudtad hogy a társad nagyon szereti amit készítettél neki. Nem akarlak szomorítani még jobban de kérlek gyere hozzánk továbbra is jó itt beszélgetni egymással és megosztani ,még  a bánatunkat is egymással.


    Várunk sok szeretettel ! Puszillak!


     

    előzmény:
    martabottyan (32263)
    2020-09-14  21:09
  14. 2020. szeptember 14. 21:0932263.

    Koszonom, hogy egyut erestek  velem ebbe aborzalmas helyzetbe, a gyerekek inteznek mindent , rajuk biztam ahogy ok jonaklatjak.


    Ma jon haza  Mihaly Mudgeeba , ott lesz Penteken a szertartasMagyar csardasal  kezdodik es  a Himnuszal felyezodik be a koporsora kis magyar zaszoval, ami megy vele Orangeba a hanvastatasra es vele fog maradni.


    Kerem a jo Istent sose tudjatok meg milyen erzek elveszteni szeretet parotokat.

  15. 2020. szeptember 14. 19:5332262.

    Kedves Márta, néha benézek ide, épp Te miattad. Pár éve, amikor M.O-n jártatok, reméltük, hogy Szegeden találkozni tudunk, de a családi problémák miatt nem került rá sor. Mindig tisztelettel olvastam, mennyi munkával telik életetek a Föld másik oldalán.


    Most megdöbbenve olvasom, hogy váratlanul baleset érte férjedet és életét vesztette. Nagyon-nagyon sajnálom, ismeretlenül is és Téged, hogy hirtelen egyedül maradtál, ott a (számomra) "világ végén". Fogadd őszinte részvétemet! Kívánom, hogy el tudjad viselni ezt a mérhetetlen fájdalmat! Szeretettel gondolok Rád, sok erőt az eljövendő megváltozott körülményekhez! Zsumi

  16. 2020. szeptember 10. 10:1732261.

    Szervusztok!


    Ma is szép napra ébredtünk,maradjon még sokáig ilyen az Ősz, ami még most nyárutó.


    Aki teheti töltse a szabadban az idejét,de azért süssön-főzzön sok finomságot  is.


    Maradjunk hűek a topikhoz



    Ma nálunk ismét kolbászos lecsó lesz fincsi tarhonyával. Kedvencünk  és délután sok gyümölcs a most érőkkel  körte,alma szilva


    Egészségesen táplalkozunk tegyétek Ti is azt. Kívánok jó egészséget és gondmentes napokat!

  17. 2020. szeptember 9. 16:2932260.

    Halló Márta, kérlek fogadd őszinte részvétemet, nagyon meg rendített amit írtál. Most próbálom összeszedni magam, s a szomorú hírt tovább adni egy,  az iskola versenyeteken résztvevő társadnak. Talán ismerte férjedet is. Ő is külföldön él. November óta egy nehéz betegségen esett keresztül, s ilyenkor a szomorú hír kétszeresen hat.


     
    Kívánok neked annyi erőt, hogy ezt a nehéz időszakot el tudjad viselni.😢🍂


    Von meinem iPad gesendet
    előzmény:
    Hida (32259)
    2020-09-09  16:19
  18. 2020. szeptember 9. 16:1932259.

    Kedves Márta, kérlek fogadd őszinte részvétemet.😢🕊🍂


     

  19. 2020. szeptember 9. 13:5732258.

    Szervusztok!


    Az élet megy tovább


    Ti mi finomat készítettetek ma  és a napokban?



    Nálunk ma Milánó volt sok gombával ,sajttal nagyon jót ettünk belőle Leves mindig sok zöldségből készül ,mert mi húst nem igazán eszünk. Főleg én nem


    Finom lett az Almás pitém,még mára is maradt délutánra de jóóó lesz


    Várunk máskor is mindnyájatok írjatok!

  20. 2020. szeptember 9. 13:5332257.

    Sajnos a kép nem ment át pedig szépet küldtem Márti!


    Fogadd őszinte részvétem!

  21. 2020. szeptember 9. 13:5132256.

    Márti!


    Puszillak és együtt érzek Veled Vigyázz nagyon magadra!


    előzmény:
    martabottyan (32252)
    2020-09-08  20:20
  22. 2020. szeptember 9. 07:1232255.

    Kedves Márta!


    Mindig érdeklődve és örömmel olvastam a beszámolóit. Nagyon megrázott a hír, fogadja így ismeretlenül is őszinte együttérzésemet.  Most erősnek kell lennie, vigyázzon magára!

    előzmény:
    martabottyan (32252)
    2020-09-08  20:20
  23. 2020. szeptember 9. 06:3732254.

    Kedves Marta


    Megdobbenve vettem tudonasul ferjed halalat.


    Fogadd oszinte reszvetem,Isten nyugtassa.


    Neked vigasztalast es sok erot kivanok e tragedia elviselesehez

  24. 2020. szeptember 8. 20:5232253.

    Kedves Marta!


    Fogadd oszinte reszvetemet.

    előzmény:
    martabottyan (32252)
    2020-09-08  20:20
  25. 2020. szeptember 8. 20:2032252.

    Sziasztok , neharagudj sutok, de nem birok irni, olyan csapas ert, tegnap Mihaly auto balesetbe meghalt, a reszleteket nem tudom varom a gyerekeket es mgegyunk, tegnsp este jottek ki a rendorsegrol, azota csak kovsjgok es remegek. Ne haragudjatok majd jovok Ha ezt fel emesztem Ha egyaltalan al an fel lehet ezt emeszteni8

9 10 11 12 13

Címlap

top