Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2021. május 27. 09:4732376.

    Nagy on szepnapot nektek.

    előzmény:
    martabottyan (32375)
    2021-05-26  21:38
  2. 2021. május 26. 21:3832375.

    Sziasztok


    Igen Ibolyka orom varnia gyerekeket megha csak 1-2 napra jonek is. Sikerult intezkednunkamiten egyedul nem tudtam megtenni, de mar tegnap Justin a Gitit. vitte a  doktorhoz, Ha tud akor 2 het mulva isment jonde csak ilyen robin idore, hisz o is dolgozik , es most majd Pilligaba kell menunk es az inen meg 400 km re van, de ki kelvin unk a nagy kaput a teherautoval.


    Magdi mennyi idore mentek Szoboszlora jo pancsikslat nektek erezetek nagyon jol magatokat es meselj ha haza mentek, bisztos szep es jo lesz.


    En itt egyre tobbet dolgozgatok bent, kint mar hideg szel fuj,nem szeretnek megfazni, most megint ugy nez ki, hoysokaid szomszednelkulleszek, a szomszed nom edesapjanak belrakja Van es tobbmint 1000 km- re tolunk, ma meg a ferret viszi. Itt a doktorhoz es aztan mennek,  hogy meddig nem tudjak. Most igy ki mozdulok farmrol, mert megyeknezema% ok lakas utat is.


    Mosyt hogy itt volt Justin csirke paprikas volt nolledliveles str fry prawnsal, mind ketto kedvence, es fahelyas kalacs, a Duna hullamot lefagyasztva vitte haza, es a maradek csirke paprikast is a kalacsot meg csak ugy ,.


    Ibolyka mi a baja a ferjednek ugye hamar haza kerul a korhazbol es nem leszel egyedul.


     Nagyon szep napokat nektek , elkuldom Ha sikerul 

    előzmény:
    Ibolyka43 (32374)
    2021-05-26  15:58
  3. 2021. május 26. 15:5832374.

    Szervusztok


    Marti


    Jo erzes varni a gyerekeinket ebeddel,a mult heten itt volt a fiunk,innen ment az apjahoz a korhazba.


    Magdi


    Gobdolom Szoboszlora mentek furdeni,hol szalltok meg es hol furodtok?


    A Beke strand nem nyit,javitanak,en ott szoktam furdeni.


    Majd az osszel mennek,nem tudom mas szalloda fogad kulso vendeget furdeni,a szallasom neg van.


     

  4. 2021. május 25. 18:3432373.

    Bekukk ....Öröm hogy tudtál írni Márti!


    Azóta már biztos sikerült a munkát elvégezni,és lesz tüzelő Télre ami hamarosan elérkezik hozzátok.


    Mi várjuk a jó időt de nagyon nehezen érkezik ,és hideg van még  mindig a lakásba...Fűtünk.


    Elindulunk a hó elején egy kis meleg vízbe pancsikoni.....



    Finom készítettél mint mindig. Váljon egészségetekre.


    Én Gulyás levest csináltam és Tóncsit sütöttem hozzá. Jó befalatoztunk!


    Várlak ,,,

    előzmény:
    martabottyan (32372)
    2021-05-23  23:00
  5. 2021. május 23. 23:0032372.

    Sziasztok, itt igazi oszi ido Van , reggel borzalmas kozel, nappal napos, de hideg. Varom Justin, fel 3- kor indult Sydneybol, idegesit nagyon Ha ilyen idobe indul.Szerdaig marad itt fat szeretnek vagni telire, mert tudjatok jobb felni mint megijedni,sose lehettudni milyen lesz a tel.


    Tegnap sutogetem  kenyeret,  fahejas kalacsot es fahejas fatyol is, ezek  jok a cukrosoknak  is, ebedre csirke paprikas lesz nokedlivel, csak mar itt lenne.


    Tovabi nagyon szep unnepeket 

    előzmény:
    anutyi (32371)
    2021-05-20  14:38
  6. 2021. május 20. 14:3832371.

    Szia!


    Sajnos bejönni még tudok de az írásom nem sokszor jön át Márti,de nem probléma írjunk azért még ha tudunk egymásnak.


    Hideg nálunk sincs igazi tavasz hol esik,hol süt a nap,és még mindig fűtünk egy szobába mert fázunk bent.


    Ilyen időre nem emlékszek ,ilyen kor már minden csoda szépen virágozni szokott.


    Finomat főztél és ma is váljon egészségedre a sült halacska.



    Én ma Pizzát sütöttem fincsi volt. Írj!

    előzmény:
    martabottyan (32370)
    2021-05-18  22:29
  7. 2021. május 18. 22:2932370.

    Sziastok,  nemtudom Mi tortenik itt Magdi, deegyre nehezebben tudok be joni,


    Szoval  csokison is nagyon finomasuti,deokvetlen probal megfozni a  pudingot meggy level.


    Itt hidegek vanak, de napos az ido, igy eleg sokat kint vagyok, mosta padokot takaritom ahol kivagta ka nagy fakat, hogy be is tudtam majd hordani,  mert akkora ott a fu esa gaz, hogy nemtudom egkozeliteia trakal,a multheten elakadtam ,uykelettkihuzi es ezt nem szeretnem megint.


    Tegnap csirke combot rantottam  tort krumplit es alma martast csinaltam hozza, ma meg nem tudom, lehet veszek le valami hal feletek azt csinalok az is hamar megvan, reggelire meg van besozva szallona toportyunek azt sutom mindjart ki.


    Nagyon szep estet es aztan allmokat nektek


    Kuldom  mig tudom.

    előzmény:
    anutyi (32369)
    2021-05-17  10:55
  8. 2021. május 17. 10:5532369.

    Szia Márti!


    Örülök az örömödnek és váljon egészségedre a kicsi újított krémmel készített sütid.


    Jó ötlet különben majd én is kipróbálom,mert a tej nálunk se fogy.


    Elszállt az előző írásom ,remélem ez át megy.


    Puszikállak és kívánok szép tartalmas napokat!

    előzmény:
    martabottyan (32367)
    2021-05-16  21:12
  9. 2021. május 17. 10:4732368.

    Szervusz Ibolya!


    Jó hogy újra írsz nekünk. Elhiszem hogy sok a dolgod,hiszen ahogy írdod egyedül vagy otthon. Bizony mi se utazunk már régóta tömegközlekedésen. Szájmaszkot még kell hordanunk kint,de látom már múlóban van a járvány. Mi is vigyázunk magunkra amennyire tudunk.


    Várunk!


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (32366)
    2021-05-16  16:27
  10. 2021. május 16. 21:1232367.

    Sziasztok, tegnap este  elment az Internet iras kozbe, de en mar annak is orultem, hogy amit Ibolykanak irtam the ment.


    .Magdi kosz a receptet, az edesanyame Masan es ott acpiskotaba is t én Van es csak 4 tojas meg 40 dg liszt stb. , igy kevertemavket receptet, es mivel tejfeleketnem ehetek, igy letteka valtozasok, denagyon megerte,  mert a  megylevel csinalt pudingot adott egy Kellemes pikancs izt a sutinek, en a szeleket  megkentem a kremel. A csokisat lefagyasztom a gyerkeknek, kisebb adagokba. Justin fog joni a jovo heten es az viszi le nekik. 


    Ibolyka csak kitartas  remelhetoleg hamarosan megolelgetheted a draga kis piciket is, itt sem szabadon meglatogatni a pici babakat mega csaladtagoknak sem legalabb 6 hetes koraig . Hogy mifog ezek utan meg joni azt csak a jo Isten tudhstja, de most foaz egesa kitartas. Remelem a ferjed is hamarosan haza es talan meg alakasbolis ki tudod mozditani,hogya kis dragasagot  o is meglatogassa.


    Nagyon szep es nyugadalmas  hetet nektek.

    előzmény:
    anutyi (32364)
    2021-05-15  17:01
  11. 2021. május 16. 16:2732366.

    Szervusztok


    Ne haragudjatok,ha ritkan jovok,hisz sok a dolgom,a ferjem reg beteg,most a korhaxban van.


    Az Avont se hagyom abba,csak par nonek rendelek itt a kozelben.


    Borzaszto ez a bezartsag,tegnaptol nem kell maszk az utcara,csak a zart helyisegbe es buszmegallokba.En nem voltam busszal mar tobb,mint 1 eve,gyalogolok mindenhova.


    Orvendunk a picinek,par nap es kiengedik oket a korhazbol,de meg nem fogadnak egy drabig az otthonukban,megertem oket,helyesen cselekszenek.


     

  12. 2021. május 16. 10:3632365.

    Kedves Ibolyka orommel olvasom a Boldog bejelentesbet a draga kis dedunokatokrol, gratulalok hozza es nagyon sok boldog     


    eveket kivanok nekteka csopseg felneveleseben


    Kerlek neharagudj gyere is.😘

    előzmény:
    Ibolyka43 (32359)
    2021-05-15  11:22
  13. 2021. május 15. 17:0132364.

    Hozzávalók a  Duna Hullám süteményhez 3236o as


    hozzászólásnál megtalálható!


    Sziasztok további kellemes időtöltést kívánok otthon és itt is minden kedves látogatónknak!



     

    előzmény:
    anutyi (32363)
    2021-05-15  16:58
  14. 2021. május 15. 16:5832363.

    Duna hullám sütemény elkészítést is elhoztam nektek!


    Süssünk finomat!


    Elkészítése: A tésztához a margarint a cukorral jól elkeverjük, majd a tojásokat beledolgozzuk. A lisztet a sütőporral összeforgatjuk, a margarinos masszával összedolgozzuk. Ezután elfelezzük, az egyik felét az apróra vágott mandulával, a másikat a kakaóval és a tejjel keverjük össze. Egy nagy tepsit margarinnal kikenünk, a mandulás tésztát belesimítjuk. A kakaós tésztát rásimítjuk. A meggyet lecsöpögtetjük, a tetejére szórjuk. Előmelegített sütőben, közepes lánggal (180 °C, légkeveréses sütőben 160 °C) kb. 30 percen át sütjük, hűlni hagyjuk. A pudingport 1 dl tejjel simára keverjük. A többi tejet a cukorral és a vaníliás cukorral ízesítve fölforraljuk. A tejes pudingport beleöntjük, kevergetve pár perc alatt sűrűre főzzük, hűlni hagyjuk. A margarint a porcukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk a vaníliás krémet és a kihűlt tésztára kenjük. A csokoládét a margarinnal együtt vízfürdőben vagy mikrohullámú készülékben fölolvasztjuk, a sütemény tetejére kenjük, végül villával hullámokat rajzolunk bele.

  15. 2021. május 15. 16:3132362.

    Szívből Gratulálok Ibolya


    a kis-nagy 5,1oo gr os bébitekhez. Nagy öröm van akkor a családban Nőjön nagyra egészségben szeretetben a kis dédunokád!


    Várunk szeretettel máskor is írj egy pár sort mindig ha van kedved hozzá,és időd!


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (32359)
    2021-05-15  11:22
  16. 2021. május 15. 16:2532361.

    Kérdésedre válaszolva Márti szerintem biztos finom lesz azzal is amit írtál,, kívánok sok sikert hozzá


    Én is sütöttem eper lével így a piskótás sütimet.


    Tegnap megkívántam Fonott kalácsot,meg is sütöttem és milyen finom volt,volt még cseresznye lekvárom és azzal ettem belőle.


    Fonom Székelykáposztát is készítettem ,én szoktam bele tenni rizst is,mert kedvelem benne.A mamától tanultam .


    Majd írd meg, hogy sikerült és azért egyél is belőle,vagy küld el nekünk nyitom ablakot


    Legyen szép a napod ! Várlak!

    előzmény:
    anutyi (32360)
    2021-05-15  16:19
  17. 2021. május 15. 16:1932360.

    Szia Márti!


    De  jó ötletet adtál,én még sose készítettem Duna hullám sütit ,ezért meg is néztem mi szükséges hozzá


    Recept:


     


    HOZZÁVALÓK

    Hozzávalók 30 szelethez:
    A mázhoz:
    20 dkg tortabevonó étcsokoládé
    3-4 dkg margarin
    A tetejére:
    4 evőkanál porcukor
    1 csomag vaníliás cukor
    4 evőkanál kristálycukor
    5 dl  tej
    1 csomag vanília ízű pudingpor
    15 dkg margarin
    A töltelékhez:
    1 üveg meggybefőtt (40 dkg)
    A tésztához:
    2 evőkanál keserű kakaópor
    2-3 evőkanál  tej
    1 evőkanálnyi mandulabél
    1 csomag sütőpor
    25 dkg finomliszt
    7 db tojás
    25 dkg kristálycukor
    37,5 dkg margarin
    Folyt köv ....
    előzmény:
    martabottyan (32358)
    2021-05-15  01:58
  18. 2021. május 15. 11:2232359.

    Szervusztok


    Orommel tudatom,hogy megszuletett a  dedunokank,fiu es 5.100 gr.


    Mama es baba jol vannak hala Istennek.

  19. 2021. május 15. 01:5832358.

    Szia egyre nehezeben tudok bejoni, lehet , hogy az itteni nagy szel jatszik az internettel?


    Mostmar szinte minden ejjel  miniszokvanak es nappal sem akarodzik nagyon a +10 folevmenni. Igy nem lany slom a kinti tevekenyseg, lassan teljesen beszorulok. Tegnap megtalaltam Edesanyam egyik receptjet, edesapam kedvence volt, nem tudom ismered e a " Duna  hullam “; gondoltam kiprobalom, majd csak valaki megfogja enni,dekivancsiva tett nagyon. De nincs ever pudingom, igaz itt nemis is ismerik, gondoltam malnaval fozom mega pudingot , mitgondolsz milyen lesz vele? , vagy csak sima puddings Les rummal izesitsem?


    Ti mar javaba alszatok itt Szombat reggel 10 ora korulvan , gondoltam ultetekat par kisebb kaktuszokat ahol a szel nem er es hozok be telire, nem tetszik kint most, de bent sem szeretek lenni, es gondoltamigyoldom mega problemamat.


    Varom nagyona valaszodat a sutire, Nagyon szep hetveget.

    előzmény:
    anutyi (32357)
    2021-05-13  16:02
  20. 2021. május 13. 16:0232357.

    Átment ,de sajnos a kép most sem...


    Se baj írjunk azért még jó sokáig egymásnak. Legyen erőnk és egészségünk......


    Nálunk is lehűlt mára a levegő tegnap 3o fok volt ma meg 15 ,sajnos nagyon szélsőséges az idén a tavasz....és lehet hogy a nyár is ilyen lesz.


    Várom a júniust és remélem sikerül egy kis időre elutaznunk ....



    Próbáltam videót betenni de azt se engedi....

    előzmény:
    anutyi (32356)
    2021-05-13  15:56
  21. 2021. május 13. 15:5632356.

    Szia!


    Sajnos nem tudjuk továbbítani a képeket ,pedig milyen jó lenne.Biztos fincsi volt amit készítettél ,váljon egészségedre.


    Süti jó  majd gondolok rád,de hidd el már a sarokház se olyan mint régen,szoktunk venni néha azt is,mert  finom ,ma fekete erdei süti volt sok meggyel és tejszínnel. Tudom hizlal,de se baj


    Halat sütöttem ma ,és grízgaluska leves volt.


    No abba hagyom ...... puszika!

    előzmény:
    martabottyan (32355)
    2021-05-13  10:41
  22. 2021. május 13. 10:4132355.

    Szia ugy szeretnem Ha veletlen atmenne egy egy kep a kajakrol. Hisz ma is olyan finom volt a sult egesz csirke comb a zoldseges rizsaval, reggel bementem a varosba  es vettem 3 db egesz combot, gondola harmonkra, de akkora voltak , hogy csak egy fogyott el, egyeta maradek  rizsaval eltettem honapra, egyet meg feszetem ejjelrea cicanak.Tudod  mi is illetve Mihaly minden vasarlas all vett maganak egyegyszelet kedvenc sutit, igy nekem se kelet sutnom es motyognom, hogy sokat eszik belole, tudod o cukros vot es I adta az edeseget, kulonosen a kremeseket es a turos batyut.


    Ma csak fuvagas votes most meg itt ulunk avkandao elott, kint mar alatta vanjola 10 foknak , igazi keso oszi napok es ejjelek vanak.


    Nagyon szep napot es menjenek setalgatni, es egyszer  majd abba a cukrazdaba vegyek egy “sarok hazat” es mikor eszed gondoj majd ram, az volta kedencem mikor megehetem tejtermekeket is. Egyszer meg csinaltam itt is, de  Mihaly nem szerete , erdekes nem szeretem tejszint.


    Elkosznk mieottmegeszall minden.


    Tovabbi Nagyon szep napot mindenkinek.ko

    előzmény:
    anutyi (32354)
    2021-05-13  10:00
  23. 2021. május 13. 10:0032354.

    csoda átment


    Képzeld kitaláltam hogy kevesebbet fogok sütkérezni ,mert van a közelben cukrászda és elmegyünk séta közben és veszünk mindig magunknak. Kell a kényeztetés és jót tesz a boldogság hormonoknak is.


    Kívánok én is hasomló jókat Neked és mindenkinek aki csak olvas is minket!

    előzmény:
    anutyi (32353)
    2021-05-13  09:58
  24. 2021. május 13. 09:5832353.

    Szia Márti!


    Látom nem unatkozol és van sok dolgod,mint mindig is volt. Nehéz munkára és főleg cipekedésre azért vigyázz  nagyon,tudod már árt a szépségünknek


    Jókat főzöl is ,váljon egészségedre. Én is főzök még mint írtam naponta olyasmit amit szívesen meg is eszünk.


    Tegnap Lecsós virsli volt pirított tarhonyával és egy kis zelleres krumplileves jó sok csipetkével. Isteni finom volt.


    Majd folyt nehogy ne menjen át

    előzmény:
    martabottyan (32352)
    2021-05-12  22:32
  25. 2021. május 12. 22:3232352.

    Elkuldtem mert nagyon ugralt mar, Szoval ezzel foglalkozom most es kozbe megprobaloma vekony okat elhuzhalni rola es ott kint elegetni, de elotte kitakaritani a gazt ne hogy tuzet csinaljak.


    Szoval  en meg vagyok es meg ugy ahogy mozogok is.


    Elkoszonok mielot isment vacakola gepem es nagyon szep hetveget nektek

    előzmény:
    martabottyan (32351)
    2021-05-12  22:27

Címlap

top