Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önbizalomhiány

Timide
Létrehozva: 2006. Április 24. 23:12

Sziasztok!

Én egy 18 éves csaj vagyok, de néha nem is tudom elképzelni, hogy hogy lehetek ennyi idősen ennyire félénk...Senkit sem ismerek, aki ennyire tele lenne gátlásokkal, félelmekkel mint én...Egy zsúfolt buszmegálló előtt nem merek elmenni egyedül, mert attól félek, mindenki rajtam röhög...De nem tudom, miért... A fiúk terén sincs semmi önbizalmam...Ha beleszeretek vkibe, meg se próbálok kezdeményezni, mert tudom, úgyse lenne jó vége..(Sokat csalódtam már, így hát amikor esetleg megpróbálnék lépni az illető irányába, akkor is csak unszolásra, sohasem magamtól...Eddig az összes ilyen kisérlet balul sült el..&nbspA Külsőmmel régen rengeteg bajom volt,(holott nem vagyok csúnya) szerencsére most fog adódni egy lehetőség, hogy egy számomra oly kellemetlen problémától megszabaduljak végre..De nem tudom, mennyiben fog ez segíteni nekem..Pszichológusnál is voltam, de ők annyival elintézték, hogy érzékeny vagyok.Kész.Ennyi.Én már nem tudom, mi segíthetne rajtam..Ti mit mondtok? Mi lehet az oka ennek az önbizalomhiánynak? 

  1. 2006. Április 25. 06:2226.

    A pszichológusnál nemrég ki kellett töltenem egy csomó tesztet, aminek az volt a célja, hogy differenciálják a pszichiáter diagnózisát - azaz megnézzék, az-e a bajom, ami. (agórafóbia)

    A kérdések között olyan is szerepelt, hogy érzem-e úgy, hogy az utcán mindenki engem néz, engem figyel. Olyan nem volt, hogy érzem-e úgy, hogy üldöznek.

    Ebből következtetek arra, hogy ha az, hogy néznek, olyan szinten zavar, hogy azt kimondottan kellemetlennek érzed, és negatív hatással van rád, sőt! a haveroknak is feltűnik, akkor ott gond van, nem önbizalomhiány....

    előzmény:
    Sofee (18)
    2006-04-25  00:17
  2. 2006. Április 25. 06:0725.

    Keress másik pszichológust. Esetleg pszichiátert. Nem hiszem, hogy ebből egyedül ki lehet mászni.

     

    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  3. 2006. Április 25. 01:4624.
    Hm, a nap 23 orajaban csak te es te es te. Egy orahossza marad masra es masokra. Hm.
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  4. 2006. Április 25. 01:4123.
    Yep, lepj kimagadbol, tanulj rengeteget, es ha fejlodik a vilagkeped, meglatod,a kulsosegek el fognak torpulni, az egesz lenyegtelen resze csupan. Ha nem tanulsz, valoban megmaradhatsz ezen a primitiv szinten. Csak a test, csak kulsoseg. Csodalkozom a lanyom eleg csunyacska baratnojen, azt a fiut kapja meg, akit akar. O tudja a titkot? O, nem nyomul, o is intellligens. A lelek szepsege, a kisugrzas volna valoban a fontos? Te akarmerre megy, orditod magadrol, hogy menekuljetek, szemelyisegproblemas, kulsosegekbe beletort eretlen szemelyiseg vagyok. Ha hiszed, ha nem, te asod a kapcsolataid sorsat. Barmerre megyunk, sajat magunkat hordozzuk mindehova. Az ember allandoan valtozik, hat valtozz jo iranyba. Szedd ossze a jo tulajdonsagaidat, es beszeld be magadnak, hogy ez vagyok en. A hibaidat is fogadd el, amennyiben tudsz, persze, allandoan probalj rajtuk valtoztatni, de sajat magunkbol kilepni csak nehezen tudunk. Ezert inkabb csak allandoan torekszunk a tokeletessegre. Kiall egy szonok a tomeg ele. Sokan tapsolnak neki, masok paradicsommal dobaljak. Ez van. De o legalabb bator. Az abator, aki szembeszalla sajat felelmeivel. Es megy, kuzd ujra tovabb. Csak ott ulni egy helyben es toprengeni, sehova nem vezet. S
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  5. 2006. Április 25. 01:3022.
    NA, figyelj, irok par dolgot, hatha segit. Eloszor is: ne foglalkozz allandoan magaddal, mit erzel, mit nem erzel, ha mert elobb utobb bele lehet hulyulni. Az emberek azert neznek, mert szemuk van. Lehet, ha valoban mutatos csaj vagy, hat azert neznek meg. Vagy valami erdekes ruha, bizsu, valami kulonleges van eppen rajtad. De legegszerubb modja megtudni, mit neznek, vagy mit gondolnak, ha rad neznek, odamenni es megkerdeni. Lehet, azt valaszoljak, nem is magat neztem, hanem csak elmerengtem, mit csinaljak ha hazamegyek, mert ilyen meg olyan problemam van. HA meg masert, lehet megmondjak, helyes vagy. De ha azt mondjak, miert sertodsz meg? Hat nem azt varod? Annak orulnel, ha azt mondanak, hu de randa vaggy?
    Figyelj, minenkiben van egy bizonyos foku gatlas. Tenyleg tolunk fugg, hogyan kezeljuk, es ebben is kitartonak kell lenni. Talan soha nem szunik meg, de egy ido utan elenyeszove valhat, es egeszseges iranyba fejlesztheto, de csak ha mi akarjuk. Persze, a jo segitseg is elkel, ha egyedul nem megy. Nekem peldaul beszedgatlasom volt, neha ment gond nelkul, neha meg nem tudtam megszolalni. Ezert (is) mentem tanarnak, hogy ott ra leszek kenyszeritve, hogy kialljak mindenki ele, es mindenki csak engem nez. Volt olyan is, hogy nagyon figyeltek a gyerkocok, en meg orultem, erre azt valaszolta a nebulo, hogy egy kicsit lecsuszott a bal zoknim, nem a lecket figyeltek, en meg nem vettem tudomast a magyarazat hevebena zoknirol, mert az lenyegetlen. Jot nevettunk. NAlam sem szunt meg soha a gatlas, nem is fog, de sokkal konnyebb ma mar. SZoval nojel fel, a tinik foglalkoznak allandoan az alakjukkal, a kinezetukkel. Ki mit gondol. Felnott embereknel mar nem olyan nagy gond egy picit nagyobb orr vagy picit nagyobb fenek. Attol a szemelyiseg mit sem veszit. Akinek nem tetszik, tovabb all. Es akinek tetszik, mert veled jar, na, majd az is eljon egyszer. Bizony a huszoneves lanyom nevetett a multkor a tizeneves sajat magan, hogy akkor azt hitte, ha valahol nem tokeletes az alakja, osszedola vilag. A, dehogy. Ma mar tudja, hogy az intelligencia, a szemelyiseg harmoniaja a legfontosabb.
    Szoval egy: ne foglalkozz allandoan magaddal, inkabb figyelj kulso dolgokra, es masokra. Mit gondol mas? ha erdekes, hat kerdezd meg. Ha meg nem, azt gondol ugyis ,amit akar.
    Tudom, nem egyszeru, de onfejleszto treninggel fejlesztheto.
    Latod, fiunak sem konnyu lenni. Az o szerepukbol eredendoen sok visszautasitasnak vannak kiteve. Ne akarj fiu, tehat kezdemenyezo te lenni. Inabb ugyes helyezkedessel add a tudomasara, hogy tetszik neked, de ne te menj oda es vard meg, hogy talan kidobnak. Mindenkit kidobnak, mert senki nem lehet mindenkinek jo.
    Ha neznek, ne odanezz, olvass, vagy menj arrebb, nezz masfele. MOsolyogj kedvesenaz illetore es nezz masfele, vay menj onnan. Mit tudom en. Te is nezel, legfeljebb nem bamulsz. De mint irod, te is megbamulsz egy miniszoknyast. Nezni ingyen szabad meg, adot meg nem vetettek ki ra. Irjal, meg irok, ha segithetek. Puszi: S :-
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  6. 2006. Április 25. 01:1621.
    "...utálom ezt mert a nap 23 órájában nem szeretem magam, nem tetszik ami tlátok.. van egy egy pillanat mikor meglátom magam amikor azt mondom h nem rossz :D de aztán elsétál mellettem egy csaj miniszoknyábna kis tüsarkuban tökéletes alakkal és akkor megint.. hová gondotam.. aza szép nem pedig én...

    és velem is ez van amit TImi irt ha vki néz akkor egyből azt nézem magamon uristen mi van rajtam kosz-vagy mi hiányzik stb.. és tökpánikba esek h miér néznek :|"

    Ez akkor fog elmúlni, ha nem lesznek annyira fontosak a külsőségek számodra, ha meglátod magadban és másokban az értékes belső tulajdonságokat is. Persze sokan nem jutnak el a személyiségfejlődésnek erre a fokára.
    előzmény:
    Sofee (11)
    2006-04-24  23:56
  7. Torolt_felhasznalo_357912
    Torolt_felhasznalo_357912
    2006. Április 25. 00:3120.

    Kedves Timide, amikor annyi idős voltam, mint Te (10 éve &nbsp nekem is kábé annyi önbizalmam volt, mint egy szögnek a falban. Semennyi... A szakik mindig a családi hátteret, és a gyerekkor egyéb káros hatásait (pl. a többi gyerek kegyetlenségét) szokták felelőssé tenni ezért. És biztos igazuk is van.

    Ami baj, hogy nagyon megnehezíti az életet, mert lehetsz Te szép,okos, kedves, aranyos, ha nincs önbizalmad, ezt sugárzod, és minden nehezebbé, távolibbá válik.

    Én nem ismerlek, de biztos vagyok benne, hogy TE IS MEG TUDSZ BIRKÓZNI ezzel. Iszonyú sablonos leszek, de egyedül Te döntheted el, hogy bízni fogsz-e magadban, vagy sem. Sose másoktól várj biztatást,csak Te lehetsz saját életed kovácsa.

    Meglátod, ahogy jönnek majd az élettapasztalatok, egyre több önbizalmad lesz. Addig is olvass sokat a témában, és vedd körül magad olyan emberekkel, akik szeretnek és akiket szeretsz. És tényleg "csak" egyet kell tenned: ELHINNI, HOGY NAGYON ÉRTÉKES ÉS EGYEDI EMBER VAGY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Sok erőt kívánok hozzá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_895567
    Torolt_felhasznalo_895567
    2006. Április 25. 00:2219.

    jó jó persze nem üldözési mániád van, csak hogy is magyarázzam meg...

     

    az hogy mindenről és mindenkiről a legrosszabbat feltételezed az nem önbizalomhiánynak tűnik. persze önbizalomhiányos vag, de szerintem nem csak ez a gond.

    nem tudom az orvosok miért rázzák le az embert, azért mert nem skizofrén "csak" ilyesmi baja van. ezt speciel a topikindítóra értem...

    előzmény:
    Sofee (18)
    2006-04-25  00:17
  9. 2006. Április 25. 00:1718.
    azér azt nem figyelem hogy üldönek e :P csak azt utálom ha néznek :P és nem odaképzelem h néznek hanem ha vkire ránézek és a szemembe néz és még néééz.. és az annnyira zavaróóó.. akkor nem tom elképzelni mér néz.. ha vki végignéz rajtam az nem rédekel, én is azt cisnálom máson.. csak ha bámul azt nem birom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_895567 (15)
    2006-04-25  00:12
  10. 2006. Április 25. 00:1317.

    szerintem probalj meg valtoztatni magadon ha nem vagy elegedett. ruhatar csere stb. es egy picit szarj az emberekre. nem kell foglalkozni azzal ki mit gondol. eld az eleted azt annyi.

    amugy a parkapcsolat az jo megoldas az onbizalom novelesre

    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  11. Torolt_felhasznalo_895567
    Torolt_felhasznalo_895567
    2006. Április 25. 00:1316.
    vagy ez Sofee-nek ment volna?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_895567 (15)
    2006-04-25  00:12
  12. Torolt_felhasznalo_895567
    Torolt_felhasznalo_895567
    2006. Április 25. 00:1215.
    szerintem te nem önbizalomhiányos, hanem gyengén paranoiás vagy
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  13. 2006. Április 25. 00:0514.
    az lehet de nem én tehetek róla legalábbis szeretném ha nem igy lenne
    előzmény:
    stev3ns (13)
    2006-04-25  00:00
  14. 2006. Április 25. 00:0013.

    valamien szinten senkisem elegedett magaval sohasem. szerintem benned ez csak tulzottan eros.

    előzmény:
    Sofee (11)
    2006-04-24  23:56
  15. 2006. Április 24. 23:5912.
    Szia!

    Szerintem beszéld meg egy barátnőddel, hogy menjetek el kipróbálni a hastáncot. Tényleg feltornázza egy nő önbizalmát és nagyon jó, lehet jót tenne. Csak egy tipp
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  16. 2006. Április 24. 23:5611.

    utálom ezt mert a nap 23 órájában nem szeretem magam, nem tetszik ami tlátok.. van egy egy pillanat mikor meglátom magam amikor azt mondom h nem rossz :D de aztán elsétál mellettem egy csaj miniszoknyábna kis tüsarkuban tökéletes alakkal és akkor megint.. hová gondotam.. aza szép nem pedig én...

    és velem is ez van amit TImi irt  ha vki néz akkor egyből azt nézem magamon uristen mi van rajtam kosz-vagy mi hiányzik stb.. és tökpánikba esek h miér néznek :|

    a barátaim probáltak leszoktati erről de nem tok egyszerüen nem megy

    előzmény:
    stev3ns (9)
    2006-04-24  23:52
  17. 2006. Április 24. 23:5610.

    én is ilyen voltam. ez a buszmegállós dolog olyan, mintha rólam írtad volna. ma már 32 éves vagyok és azt hiszem elmúlt az érzékenységem. rajtam a férjem segített. a megismerkedésünk is olyan volt, hogy ő jött oda hozzám, mert én ránézni sem mertem volna. és aztán nem hagyott el, kitartott mellettem és nagyon, nagyon sokat beszélgetett velem. így egy idő után elkezdtem normális embernek érezni magam.

    egyszóval segíteni, tanácsot adni nem tudok, csak azt tudom elmondani, hogy nekem mi segített.

    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  18. 2006. Április 24. 23:529.
    pedig te tenyleg szep vagy..  
    előzmény:
    Sofee (8)
    2006-04-24  23:45
  19. 2006. Április 24. 23:458.
    jah még annyi.. ha vki azt mondha szép vok tisztára megsértődök mert ne hiszek neki és azthiszem csak  bunkó.. vagy ha tetszem egy srácnak nem tom eképzelni miért igy inkább elutasitó vok, csak szálljon le rólam.. bizti cska vmi fogadásból ( mint jó néhány amcsi tini filmben) kedveskedik stb... és megkimélem magam vmi csalódástól
    előzmény:
    Sofee (7)
    2006-04-24  23:43
  20. 2006. Április 24. 23:437.
    Szia! Ugyanez,, csak én 19 vok
    Én i voltam pszichologusnál de nem jött be a dolog, igy inkább hagytam a francba..
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  21. 2006. Április 24. 23:416.
    miben vagy jó? valamiben te is biztos remek vagy, ne becsüld le magad!
    most nagyon késő van, leragad a szemem. holnap többen hozzászólnak a témához, csak frissítsd fel, jó?
    jó éjt neked!
    előzmény:
    Timide (4)
    2006-04-24  23:24
  22. 2006. Április 24. 23:285.
    Erre hogy jöttél rá????  
    előzmény:
    ironia (3)
    2006-04-24  23:21
  23. 2006. Április 24. 23:244.
    Nagyon-nagyon nem........ 
    előzmény:
    ironia (3)
    2006-04-24  23:21
  24. 2006. Április 24. 23:213.
    kislány, nagyon nem bízol magadban.
    előzmény:
    Timide (1)
    2006-04-24  23:12
  25. 2006. Április 24. 23:132.
    A kacsintós fejecskét véletlenül szúrtam be....  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top