Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Párkapcsolatok

csijjag
Létrehozva: 2003. március 5. 09:41
Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy általában milyennek tartjátok a kapcsolatotokat a párotokkal?
  1. Torolt_felhasznalo_361887
    Torolt_felhasznalo_361887
    2003. március 5. 14:0551.
    Altalaban az uzletemberekkel van a baj. Az orvosok mas kategoriaba tartoznak es azert nem keresik halalra magukat. Egy jo cegnel, Te is el tudsz erni ilyen fizut. Tehat Te is egyet ertesz (tudtod nelkul) a hasonlo szint elonyevel!
    előzmény:
    Magika100 (50)
     
  2. 2003. március 5. 13:5950.
    En alkalmazott vagyok, O meg orvos, sztk, meg magan. Teljesen mas. Igy igencsak tobbet keres!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361887 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_361887
    Torolt_felhasznalo_361887
    2003. március 5. 13:5549.
    Na pont ezert tettem zarojelbe a "nem egyforma" szintet, es a "hasonlot" hasznaltam. Ha mindketten beosztottak vagytok egy cegnel, de az egyik tobbet keres, nincs gond. A kornal sem az 5 ev korkulonbsegre gondoltam. . Ne sarkitsd ki annyira a dolgokat!Nalatok is ugy latszik, bejon a hasonlo "szint".
    előzmény:
    Magika100 (45)
     
  4. 2003. március 5. 13:5448.
    Hat igen a hullamhosszon a vilagnezetet ertem. Szerintem azert jovunk ki nagyon jol, mert ugy nott fel, mint en. Hasonlo korulmenyek, hasonlo nezetu szulok. Ugyan ugy neveltek, mint engem, igy majdnem mindent hasonloan fogunk fel. A politikatol kezdve a sprotig az eletszemleletig mindent. Persze neha elterunk, de nem annyira lenyegesen. Ezt ki szoktuk targyalni, majd ismet egyetertunk. Es ne gondoljatok, nem unalmas igy. Csak nyugottabb es zokkenomentesebb az eletunk.
    előzmény:
    salsa (44)
     
  5. 2003. március 5. 13:5347.
    Visszajöttem és visszaolvastam.
    Tejóég! Most többen azt hiszik, hogy én egész nap azt a szerencsétlen páromat nyúzom filozófiai kérdésekben!!! Én nem erről beszéltem. A "beszéljük meg" nem egész estés könnyes lelkibeszédet jelent, elég akár egy mondat is.
    (Lehet, hogy csak azért fontos nekem ez, mert a faterom azt csinálta, hogy soha nem volt egy rossz szava se otthon, majd egyszer csak azt mondta, hogy neki már évek óta nem jó és lelépett. Még a legkisebb jelét se adta, hogy valami baja lenne. Tudom, azt fogjátok mondani, hogy anyunak észre kellett volna vennie, de apu semmiben se mutatta, hogy valami nem gömbölyű neki, uganannyira tűnt boldognak, mint előtte)
    Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_361887
    Torolt_felhasznalo_361887
    2003. március 5. 13:5246.
    Latom nagyon egyforman gondolkodunk. . lehet, hogy ezert jo mindkettonk hazassaga? Az az igazsag, hogy fel kell noni, meg kell erni egy egyutteleshez, es sok mindenen keresztul menni, tanulni.
    előzmény:
    salsa (44)
     
  7. 2003. március 5. 13:4945.
    Nem gazdag, csak tobbet keres! Engem nem zavar! Kevesebbet dolgozik, tobb penzert, mint en. Igazabol ugy is neki kell majd egy ideig eltartania, ha jon majd a baba, raadasul nem is egyet szeretnenk. Amig nem erezteti velem az anyagiakat nem zavar. EGyebkent koszi az ertelmet! :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361887 (43)
     
  8. 2003. március 5. 13:4444.
    Nem arra gondoltunk, hogy egy szakmunkás szóba se álljon egy diplomással. Egyébként nekem sincs diplomám. Nem azért, mert hülye vagy buta vagyok, sőt nagyon jó képességű vagyok, csak 10 évvel ezelőtt senki nem késztetett rá és nem jutott eszembe, hogy tovább kéne tanulnom. Ma másképp tenném és igyekszem pótolni.
    Nem a diplomáról van szó, hanem a hasonló intellektualitásról, világnézetről, gondolkodásról, "értelmi szintről". Azért vagy te is együtt a pároddal és azért tanulsz most tovább. Diploma nélkül vagytok egy szinten.
    előzmény:
    Magika100 (42)
     
  9. Torolt_felhasznalo_361887
    Torolt_felhasznalo_361887
    2003. március 5. 13:3943.
    Es ez a kapcsolat miota tart? Nekem is voltak gazdagabb barataim es vegul hozzamentem a "szegenyhez". Ha o nem is erezteti veled az anyagi kulonbseget, Te fogod rosszul erezni egy ido utan magad. A szellemi meg nem a diplomatol fugg, hanem az ertelmi kepessegtol, ami ha jol veszem ki a szavaidbol, meg van.
    előzmény:
    Magika100 (42)
     
  10. 2003. március 5. 13:3242.
    Ezt a szintes dolgot megcafolom. A mi kapcsolatunk abszolute szinte tokeletesnek mondhato, legalabb is ugy erzem en is es a parom is. Nem vagyunk egy szinten, mert O mar egyetemet vegzett, en viszont csak most kezdek hozza, ugy hogy O adott nekem hozza Onbizalmat es kedvet. Anyagilat igy O sokkal tobbet keres mint en. Soha nem volt ez gond nalunk. Mindig egyenrangukent kezelt, soha nem ereztette velem, hogy en kevesebb vagyok, mert hogy nincs diplomam, stb. . . A penz teren, meg orul, hogy megoszthatja velem en meg, hogy a kevesebbet vele. Kozosen vasarolunk es mindig azt mondja, hogy majd en fizetek, te tedd felre, ami nalad van, hisz ugy is kozos. Egyszeruen Onzetlen es bizik bennem. En meg abban bizok, hogy nem fog bennem soha csalodni. :o))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361887 (40)
     
  11. 2003. március 5. 13:2941.
    Ez igy van, ezt kifelejtettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361887 (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_361887
    Torolt_felhasznalo_361887
    2003. március 5. 13:2340.
    Azert ha kiegeszithetem salsa receptjet, a hasonlo (nem egyezo) szint a fontos, muveltsegben, korban, anyagilag, stb. Csak akkor tud egy kapcsolat harmonikusan mukodni. Szerintem sem kell raeroltetni magunkat senkire, had' kaparjon o.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_361887
    Torolt_felhasznalo_361887
    2003. március 5. 13:2339.
    Azert ha kiegeszithetem salsa receptjet, a hasonlo (nem egyezo) szint a fontos, muveltsegben, korban, anyagilag, stb. Csak akkor tud egy kapcsolat harmonikusan mukodni. Szerintem sem kell raeroltetni magunkat senkire, had' kaparjon o.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. március 5. 13:0038.
    Sziasztok
    Nekem eddig ket igazi volt. Az elsot elszurtam, mert nagyon fiatal voltam. 10 evig nem tudtam elfelejteni. Most a masodik igazival elek, aki furcsa modon teljesen ellentete az elsonek. De ugyanugy szeretem.

    bmano
    előzmény:
    lady (37)
     
  15. 2003. március 5. 12:5237.
    Sziasztok!
    Az egyik barátnőmnek az a véleménye, hogy csak egy igazi létezik, és őt kell megtalálni. Szerinte az a kapcsolat, ahol nem működik minden simnán, nem az igazi. Én ezzel nem értek egyet, mert akkor nagyon kevés esélyem lenne a boldogságra, ha ez így lenne, és szerintem minden kapcsolatban vannak megalkuvások, kompomisszumok. Ti mit gondoltok erről?
    Lady
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. március 5. 12:0536.
    Hűha, mindenki várja a nagy sztorijaimat.
    Dolgoznom kellett egy kicsit, de nem tűntem el. Azért annyira nem nagy sztorik, inkább apróságok.
    Aki még a kapcsolat elején tart azoknak lehet érdekes, hogy mire figyeltem az elején. Az előtte lévő pasijaim soha nem akartak olyan intenzitással velem lenni, ahogy én szerettem volna, akárhogy is bizonygatták, hogy kellek nekik. Hivogattam őket, meg nyúztam, hogy mikor találkozunk stb. (megjegyzem, ezt rengeteg ismerősöm csinálja. Tudom, baromi nehéz ennek ellenálni. )Szóval ha a pasi lemondja a randikat különféle okok miatt, olyan sms-t küld, hogy "kár, hogy nem vagy velem" stb. stb. azt békén kell hagyni.
    Na, nála különösen figyeltem erre. Egyszer sem mondta le a randit, valóban érdekeltem, én viszont soha nem hivogattam őt. Persze, mikor már megszilárdult a kapcsolatunk, akkor igen.
    Egy alkalommal, amikor jött értem, a kocsi hátsó ülésén volt egy virágcsokor. Azt gondoltam, hogy tutira van egy nője és annak viszi engesztelésképpen (korábbi rossz tapasztalataimból kiindulva). Vége volt a randinknak már szálltam ki a kocsiból, amikor is elővette a virágcsokrot és azt mondta, hogy "drága Veronika ezt neked hoztam". Ő mondta ki azt először, hogy szeretlek.
    Vele minden olyan maceramentesen zajlott, olyan olajozottan történtek a dolgok, soha nem kellett fölösleges köröket futni, női praktikákat bevetni, durcáskodni, esetleg hisztizni, nyomozgatni, olyan beszélgetéseket kezdeni, hogy mi lesz velünk, hogyan tovább, akar-e ő engem, mert minden olyan egyértelműen zajlott.
    Ez szerintem már nagyon jó kiindulási alap volt. Hangsúlyozni szeretném, hogy ezek az én tapasztalataim és nem biztos, hogy a sztenderd eljárás ez. Nekem bejött. folyt. köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_361887
    Torolt_felhasznalo_361887
    2003. március 5. 11:5135.
    volt nekem is egy ilyen hapsim, aki mindent meg akart beszelni, mindent kielemzett, filozofalt. Azota egyedul van es filozofalgat magaban. Szerintem ezt azok teszik, akiknek nincs mas temejuk, csak sajat lelkivilagukkal foglalkozni
    előzmény:
    K-a-t-i (33)
     
  18. Torolt_felhasznalo_361887
    Torolt_felhasznalo_361887
    2003. március 5. 11:4034.
    Az "egyutt leves"-ben benne van a napi problemak megbeszelese is, mert ugye ki van keznel, amikor hazamesz a munkabol. . ?Nem eleg csak "egyutt lenni", egymas mellett letezni, egymassal kell megelni azt a kis idot, ami a munkan es az alvason kivul van. Szerintem az a szep a hazassagban, hogy ezt olyannal teheted, akit Te valasztottal. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. március 5. 11:3933.
    a beszélgetés persze fontos, de agybajt kapok a nyúlós, "demégismiéééért" szajkózástól, meg a nem létező problémák agyonbeszélésétől. Szerintem ez marhára unalmas lehet a ffiaknak is, ha mindíg minden nem létező/és létező helyzetet meg kell beszélni, ahelyett hogy MEGÉLJÜK egymást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. március 5. 11:3832.
    No, itt annyi pozitív hozzászólás volt, hogy már nem is merem kijelenteni hogy az enyém bizony nagyon lefelé menő tendenciát mutat. . . . szinte már nem is látok esélyt a megmentésére. Jár még valamelyikőtök hasonló cipőben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. március 5. 11:3531.
    na pontosan úgy értettem. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879459 (22)
     
  22. 2003. március 5. 11:3430.
    én nem vitatkozni akartam, csak elmondtam a véleményem: én NEM szeretem, ha örökösen "beszéljük meg"-et kell összepréselni, sokkal jobb együtt LENNI
    előzmény:
    évi* (29)
     
  23. 2003. március 5. 11:2729.
    Én ezt nem olyan gondokra értettem, hogy azon nyavalyojak, hogy bunkó a főnök, stb, hanem olyanokra, ami a kapcsolatot érinti, mert az évek alatt adódhatnak ilyenek. És sokminden megoldható, csak sok helyen azt látom, hogy akkor inkább lelép az egyik fél, mert az a legegyszerűbb.
    előzmény:
    K-a-t-i (27)
     
  24. 2003. március 5. 11:2428.
    Én erre most figyeletem fel igazán, mert eddig ment mindne magától szépen, de (a baba elvesztése után) egyszer csak arra jöttem rá, hogy mind a ketten beszélünk, csak éppen nem egymással beszélgetünk Egyikünknek se volt jó valami, és a másik pedig nem értette meg. Aztán leültünk és megbeszéltük, hogy most különösen nagyon kell figyelnünk egymásra. Vettem Feng Shui boltban delfint, ami a szerelmet erősíti. Nem hiszek benne, csak már nem tudtam mit csináljak. Arra viszont jó, hogy mindig, amikor meglátjuk, eszünkbe jut, hogy nagyon kell vigyázni egymásra és szeretni egymást, főleg ilyenkor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879459 (25)
     
  25. 2003. március 5. 11:2427.
    én nem szeretném, ha a pasim azért tartana, hogy minden gondját meg tudja beszélni, meg én se akarom MINDEN GONDOMAT vele megvájkálni.
    Nem azért születtünk a földre, hogy eleget tegyünk egymás elvárásainak, . . . de ha ennek ellenére hiányozna ha nem lenne vekem - és én neki - , akkor az tök szupi, nem?

    Ezt persze egyszerűbben fogalmazva szimplán azt jelentené, hogy ne azért éljen egy kapcsolat, hogy legyen hol "megbeszélni" a gondjainkat

    de ez csak úgy eszembe jutott, nem kötözködésből bizisten
    előzmény:
    évi* (24)
     

Címlap

top