Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Párkapcsolatok

csijjag
Létrehozva: 2003. március 5. 09:41
Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy általában milyennek tartjátok a kapcsolatotokat a párotokkal?
  1. 2003. március 5. 15:58126.
    Practical English Usage. A számát nem tudom, mert nincs nálam (én épp dolgozom, ha ez nem is látszik rajtam) Egy nagy vastag sötétkék könyv. Szoktam látni könyvesboltikban.
    előzmény:
    Magika100 (124)
     
  2. 2003. március 5. 15:57125.
    Azt hiszem nálunk nem jön be, hogy kéretem magam, mert sajnos rájön és akkor dühös lesz, mert az már hiszti, de azért persze megpróbálom néha, hátha nem bukok le.
    előzmény:
    Magika100 (119)
     
  3. 2003. március 5. 15:56124.
    Mi a konyv cime es mi az ISBN szama???
    előzmény:
    évi* (123)
     
  4. 2003. március 5. 15:55123.
    Ez nem Rigóra felkészítő könyv, hanem teljesen általános. Minden ABC rendben van benne. Igeidők használata, kifejezések, és egy csomó dolog, ami nem angol anyanyelűeknek nehézséget okozhat. Én azon átrágtam magam és a vizsgán nagyon sokszor visszaköszönt, hogy de jó, hogy ezt is olvastam.
    Szókincs fejlesztésére pedig eddig nekem az I love words vált be leginkább, és nagyon sok regényt kell olvasni angolul.
    Jó tanulást!
    előzmény:
    bunnny (118)
     
  5. 2003. március 5. 15:54122.
    :o)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. március 5. 15:53121.
    Evi*!

    Mi ebben vagyunk a legjobbak talán együtt. Inkább főzni szoktunk, mivel egyrészt kicsi a konyha, másrészt szinte minden irányból üveges, és állatira le lehet bukni.
    Isteni lasagnekat tudunk csinálni.
    Egyébként apasi jobban és finomabbakat főz, mint a nővére.
    Es kulonben is, mi eleget extrémkedünk a földön, mivel egy jó évig ugyanazon a pozdorjafalon volt a kedvesem és a rosszul alvó anyósom ágya. Így tapintatból a Föld bázist választottuk:)))))))
    előzmény:
    évi* (120)
     
  7. 2003. március 5. 15:50120.
    Szoktatok együtt főzőcskézni??? (Vagy valami mást csináltok a konyhában? ;-))
    Sajnos nálunk akkora a konyha, hogy csak én férek be. Mindig mondja a párom, hogy a konyhát nekem csináltuk, ő oda nem jöhet be.
    előzmény:
    bunnny (114)
     
  8. 2003. március 5. 15:49119.
    Viszont a nok szeretik keretni magukat. Ez a vigasztalasnal mutatkozik meg a legjobban. Legyen az banat vagy csak egyszeru kis megsertodes! :o)))
    előzmény:
    évi* (116)
     
  9. 2003. március 5. 15:49118.
    Evi*!

    Arra én is kiváncsi lennék. Igaz, hogy en Pitmanre megyek, de jobb tudni, mint nem tudni. . .
    :)))
    előzmény:
    évi* (113)
     
  10. 2003. március 5. 15:48117.
    Nálunk az volt a jó, hogy háztartás terén a párom semmit nem hozott. (Bár ez mondjuk nem jó. )Kupis lakásból jött, az anyukája nem főz valami jól. Persze, az elején több dolgom volt, simán ledobta a méregdrága öltönyét a fotelba, majd ráült. Most már szépen vállfára teszi és beakasztja a szekrénybe. Én meg szülői házból jöttem és voltak dolgok, amiket én másképp szerettem volna csinálni. Így az én elképzeléseim domináltak, természetesen őt nem háttérbe szorítva, igényeit figyelembevéve. Mindig kikérem a véleményét pl. berendezési tárgyak vásárlása esetén és mindig elcipelem az üzletbe, hogy ő is nézze meg, mire gondoltam. A fürdőszoba csempe választást ráhagytam, mert nekem is tetszett az, amit kiválasztott. A csiszolódás szerencsésen lezajlott. Már nem hajlandó a nagymamánál wc-re menni, inkább visszatartja hazáig.

    Szerintem nem baj, ha valaki nem házias. Egyrészt rá fog kényszerülni valamilyen szinten, másrészt megjön az ember kedve, hiszen a saját szemétdombján kapirgál, magának tesz rendet, magának főz, a saját fészkét csinosítja. De a másikat nem szabad belőle kihagyni. Ne érezze magát vendégnek a saját otthonában.
    előzmény:
    Okisztike (73)
     
  11. 2003. március 5. 15:48116.
    Remélem is, hogy ilyen a párod!
    De azt is megértem, hogy neki milyen nehéz volt. Még én se tudtam, hogy mit akarok, mi lesz. Minden vígasztalás hiába való volt, de azért elvártam, hogy vígasztaljon. Ez azért nem lehet egyszerű férfiszemmel.
    előzmény:
    Magika100 (112)
     
  12. 2003. március 5. 15:46115.
    Koszi az ajanlast. Igazabol nekem megvolt a TOEFL nyelvvizsgam csak elevult. Ez remelem mar nem fog elevulni, ha meglesz. :o))) Szoval nagyon jo konyvet kaptam hozza! :o)
    előzmény:
    évi* (113)
     
  13. 2003. március 5. 15:46114.
    Mi nemrég voltunk két évesek, és ugyanilyen alapon vagyunk együtt még mindig. ha tudnátok, milyen istenien együtt tudunk működni a konyhában. . .
    :))))))))))
    előzmény:
    évi* (110)
     
  14. 2003. március 5. 15:44113.
    Biztos, hogy sikerülni fog! Csak sokat gyakorolj.
    Én pont most délben voltam laboron (Rigó/angol/felsőfok), azért tűntem el 1, 5 órára.
    Van egy szuper angol könyv, én biztos vagyok benne, hogy amiatt sikerült a felsőfok írásbeli: Practical English Usage. Lehet, hogy érdemes lenne megnézned, hátha tetszik.
    előzmény:
    Magika100 (111)
     
  15. 2003. március 5. 15:43112.
    Hat igen! De tok, hogy megcsinaltatok. Azt hiszem az en parom is ilyen. Legalabb is bizom benne. :o)))
    előzmény:
    évi* (110)
     
  16. 2003. március 5. 15:41111.
    Azert iratkoztam be, hogy tuti ne legyen semmilyen kifogas, hogy meghuzzanak. Szemetseg az egesz! :o(((
    előzmény:
    bunnny (109)
     
  17. 2003. március 5. 15:40110.
    Én is pont ezt mondtam neki, hogy biztos könnyebb azt mondani, hogy vége, de nem biztos, hogy érdemes. És ezt látom sajnos a környezetemben, hogy ha éppen nem habostorta az élet, akkor lépnek tovább és kész. :-(
    Eddig minden ment szépen magától, most viszont az van, hogy igenis tenni kell tudatosan a kapcsolatért, mert nem szabad lustaságból feladni 4 szép évet! És megint egyre könnyebb, csak túl kell esni a mélyponton.
    előzmény:
    Magika100 (105)
     
  18. 2003. március 5. 15:39109.
    Ha tanfolyamra jarsz, akkor nemlesz gond.
    engem volt, hogy - hivatalosan -azert huztak meg, mert nem fejeztem be a dolgozatot. Egyebkent azert, mert nem voltam tanfolyamon. En voltam az egyetlen a 12 fobol, aki befejezte az egeszet. :((
    előzmény:
    Magika100 (108)
     
  19. 2003. március 5. 15:37108.
    Angol kozep! A Rigoba jarok!
    Remelem nem lesz gaz es sikerul! Jo lenne! :o))))
    előzmény:
    bunnny (104)
     
  20. 2003. március 5. 15:37107.
    Addig örülj, míg fojtogat! Addig biztos, hogy imád!
    előzmény:
    Magika100 (102)
     
  21. 2003. március 5. 15:36106.
    Evi*!

    Nálunk az Ő csaladja szegeden, az enyém Balástyán (mármint anyuka-tesók szinten)
    előzmény:
    évi* (103)
     
  22. 2003. március 5. 15:36105.
    Hat tok jo, hogy rajottetek es tudtatok cselekedni es cselekedtetek is. Irigylesre meltoak vagytok! :o))) Sokan elszaladnak ilyenkor es inkabb veget vetnek a kapcsolatnak, mert hat az konnyebb!
    előzmény:
    évi* (101)
     
  23. 2003. március 5. 15:35104.
    Magika100!
    Én Neked szurkolok!
    Magadra, és a kapcsolatra is szánj némi időt.
    Bár ezt már Te valószínűleg tudod. Én akkor nem tudtam mire vállalkozom. :))))
    Szurkolok a vizsgakhoz:)))
    Egyebkent majusban én is megyek angol felsőfokra. . . :)))))
    Te mire kszülsz?
    előzmény:
    Magika100 (99)
     
  24. 2003. március 5. 15:35103.
    Túl fogod élni!!! :-) Hogy érted azt, hogy 2 család van? (Lehet, hogy buta kérdés volt)
    előzmény:
    Magika100 (99)
     
  25. 2003. március 5. 15:34102.
    Igen bujos! :o))) Neha tulsagosan is, mert ejjel sokszor ebredek arra, hogy atkarol es ugy szorit magahoz, hogy alig kapok levegot! :o)))
    előzmény:
    évi* (95)
     

Címlap

top