Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfi

Torolt_felhasznalo_566184
Torolt_felhasznalo_566184
Létrehozva: 2004. július 28. 10:34
Sziasztok!

A véleményeteke és a tanácsotokat szeretném kérni. A nővérem chaten összeismerkedett egy arab sráccal (22)és ő Magyarországra jön, hogy többek között tesómmal is találkozzon. Úgy tűnik, hogy a fickó odavan érte, de tesóm barátságot akar. Debrecenben az orvosin megismerkedtem egy-két arabbal és tudom, hogy az európai nők test beszéde számukra kihívó, hisz ott a nők sokkal visszafogottabban viselkednek. Miközben mi nem akarunk semmit, ők már félre is értik.
Ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mit tegyen és mit ne tegyen, vagy ha valaki már él ott, megköszönném, ha megosztaná velem.
  1. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 14:0251.
    itt tényleg mindenki azt hiszi hogy az arabok ennyire rossz emberek??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 28. 13:5850.
    egy ismeretlen ember kezdet el rángatni az utcán??ez nekem egy kicsit magas.
    arab országba a férfiak nem futyulnek a nök után még rá se néznek ha nem muszály arrol meg ne is beszéljunk hogy egy muszlim nem nyul egy idegen nöhöz . a férfiak tobbsége nem megy női orvoshoz nehogy hozzájuk érjen egy idegen nő.
    előzmény:
    batkaman0 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 10:5349.
    Nekem ket esetem volt arabokkal. Egyszer Pesten mentem az Anyukam ele. Normalis nyariruha volt rajtam, hosszu, ujjatlan. Erre egy arab megragadta a karom es elkezdett rangatni + handabandazott valamit. Kirantottam a karomat a kezebol, ekkor mar a baratja is visszahuzta a pasit. Hihetetlen, mit meg nem engednek maguknak. A masik pedig az ausztral nyelviskolaban tortent, ahol szinten normalis nyariruhaba mentem be, hat olyan kejesen bamultak es futtyogtek utanam, hogy - komolyan - hanyingert kaptam toluk. (Nem vagyok egy kirivo alkat, sosem oltoztem szexisen. ) En is egyetertek, a befogado orszag szabalyait, eloirasait be kell tartani. Vagyis ha mar eljottek a hazajukbol vegyek tudomasul, hogy ott maskepp elnek az emberek, fogjak magukat vissza, vagy menjenek haza. Es vegyek tudomasul azt is, hogy Europaban kereszteny orszagok vannak, ne akarjanak itt istenallamot letrehozni (ferjem muszlim kolleganoje hangoztatta ezt mindig + TV-ben is lattam, ezt nyilatkoztak). Azota felall a hatamon a szor ezektol a pasasoktol. Ez van. Biztos van rendes is, de en csak ilyen disznokkal talalkoztam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_444648
    Torolt_felhasznalo_444648
    2004. szeptember 28. 10:0348.
    Sajna nem tudtam megúszni a dolgot, de "szerencsére" csak pár percig tartott. Állítólag "csak" azért volt ott, hogy végignézze amit csinálunk, csak hát egy idő után nem bírt magával, aztán átkapcsolt farokvezérlésre. Ez van! Két pasassal azért nem tudsz mit csinálni ha ott fekszel pucéran, ezt hidd el.
    előzmény:
    girl27 (43)
     
  5. 2004. szeptember 28. 01:1647.
    Igy van nem lehet altalanositani. Egy embert sem lehet megitelni az alapjan, hogy milyen nemzetisegu. Ezert is pocentem be ugye annyira az elobb, mert az en ferjem meg amerikai.
    Hidaya nektek pedig sok boldogsagot kivanok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772341 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 00:2446.
    én nekem itt volt az esküvöm de itt se egyszerü mi is rohángáltunk a papirokért épp eleget de nagyon meg érte:)))))
    előzmény:
    hidaya (45)
     
  7. 2004. szeptember 27. 21:3945.
    Én hamarosan férjhez fogok menni egy arabhoz Tunéziába 1 évi ismeretség után. Ott lesz az esküvő és nagy valószínűséggel ott is fogunk élni. Nem igazán értem, miért kell általánosítani. Lehet, ez az 1 év kevés ahhoz, hogy kiismerjem a páromat, de én nem tapasztaltam semmiféle kihasználást sem. Sőt, nemcsak "arra" kellek neki, mivel igaz hitű muszlim tudja, mit tehet házzasság előtt és mit nem. Közöttünk is él (M. o. -on) nagyon sok rossz ember.

    Még egy kérdés azoknak, akik arab országba mentek férjhez: Nektek is körülményes és hosszadalmas volt megszerezni a házassághoz szükséges papírokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 27. 19:0344.
    nem mindenki egy forma az én férjrmnek ilyen eszébe nem jutna hogy ezt tegye velem.
    nagyon sajnálom ami veled történt te sajna egy ritka nagy "állatott " fogtál ki.
    de nem hiszem hogy minden arab ilyen lenne ?
    magyarok közt is van aki meg erőszakolja a feleségét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444648 (42)
     
  9. 2004. szeptember 27. 17:4243.
    és mi lett? el tudtál azért menekülni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_444648 (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_444648
    Torolt_felhasznalo_444648
    2004. szeptember 27. 15:3642.
    Hát én is annyit mondhatok , sajnos saját tapasztalatomból, hogy jobb lesz vigyázni velük, mármint az arabokkal. Két éve én is megismerkedtem egy fiúval, eleinte egész normálisnak tűnt, aztán a kapcsolatnak elég csúnya vége lett. Én azt hittem, hogy a részéről is érzelmi a kapcsolat, de gyakorlatilag jól kihasznált, magyarul csak arra kellettem.
    Nagyon szeretik a magyar lányokat és sajna nem tudják, hogy hol a határ!
    Az én barátommal pl. úgy lett vége, hogy a lakásán előbújt az egyik haverja, és arra kényszerítettek, hogy feküdjek le vele is. Ennyit erről!
    előzmény:
    Kisbari (1)
     
  11. 2004. szeptember 27. 09:4441.
    Kedves Maryam4032!
    Igaz, régebbi már a hozzászólásod, amire reagálni szeretnék, de sajna csak most olvastam ezt a topicot. Szóval arra reagálnék, amikor a Líbiában élő angol nőkről írsz. Öt évig éltem ott a nyolcvanas években és volt olyan szerencsém, hogy több ott dolgozó-élő angol barátnőm is volt. Többen még ma is ott vannak - önszántukból. Az egyikük, aki több, mint 20 év után haza költözött Angliába nemrégen, a legutóbbi levelében azt írta nekem, hogy már intézi, hogy vissza mehessen annyira "honvágya" van oda vissza. Na és nem utolsó sorban rájött, hogy mégsem bír az ottani arab barátja nélkül élni, akivel 1981 óta vannak együtt. Egyetlen egy esetet sem hallottam, hogy valaki, aki haza akart menni, ne tehette volna ezt meg. Legfeljebb olyanról tudok, hogy a vegyes házasságból született gyerekek - akik mindíg líbiai állampolgárok és az ottaniak csak ezt veszik figyelembe vitás esetekben - nem hagyhatták el az országot az anyjukkal együtt, az apjukkal kell maradniuk. Ez pl. konkrétan megtörtént egy német barátnőmmel is, aki a megromlott házasságát befejezte és haza költözött, de az ott született, akkor 15 és 8 éves gyerekét nem vihette. De hát ezzel meg mindenkinek tisztában kell lennie, amikor egy ilyen házasságra szánja rá magát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (35)
     
  12. 2004. szeptember 27. 02:5740.

    En egy masik konyvet ajanlanek:

    Jean Sasson:A fatyol mogott.

    Olvasta mar valamelyikotok?
    előzmény:
    szipio (39)
     
  13. 2004. szeptember 27. 02:5239.
    A lanyom nelkul soha c. konyvhoz es Maryam4032 velemenyehez roviden par mondatot fuznek hozza.
    Szinte hihetetlen , hogy egyes emberkeknek minden egyes alkalmat meg kell ragadia amit csak lehet, hogy rosszat mondhassonak az amerikaiakrol. Hat igen az amerikaiak mar csak ilyen buta nep, akik ilyen konyveket olvasnak, s csak ok lehetnek olyan hulyek is hogy "bedolnek"Bush-nek. Mintahogy Betty is "tudatlan amerikai"leven bedolt a ferjenek, s elhitte, hogy igeretehez amit meg indulasuk elott a szent konyre fogadott majd hu marad. Apropo az utlevel lobogtatos resz az hol is volt talalhato a konyvben, mert valahogy nem ut be. ?:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (35)
     
  14. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 27. 01:3638.
    hát én csak ámulok és bámulok nekem a férjem arab 8 éve vagyunk együtt és nem hogy megvert volna de még csak rám sem kiabált . nem kéne ennyire általánositani az arab hapikat. ismerek elég sokat de nem eszelős szokny bolond egyik se. mindenhol van rendes ember és olyan aki nem az. magyarok közül hány nő van akit a magyar férje megver, megeröszakol és még sorolhatnám nem mindenki egyforma ez a lényege az egésznek:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. július 29. 15:1337.
    Egyébként ha betartod a szokásaikat, vagy ne adj isten, felveszed a hitüket, egyből másképp bánnak veled, mert ugye egy muszlim nő mégiscsak más mint egy "hitetlen kutya".
    előzmény:
    Kinny (36)
     
  16. 2004. július 29. 14:5136.
    Szerintem semmi baj a szonoklatoddal, igazad is van:)))
    Én minden esetre a könyv elolvasása után döntöttem úgy, hogy mégsem lenne helyes dolog hozzámenni az akkori perzsa vőlegényemhez.
    Igaz, csak 19 éves voltam, de azért azok a sötét tüzek, amik fellobbantak a vőlegényem szemében amikor Amerika szóba került, vagy az az indulat, ami ilyenkor áradt belőle, kicsit megijesztett. Meg még sok egyéb is, de ez az oldal most nem erről szól.

    Egyébként ha nem is igaz a regény tartalma, azért jó kis olvasmányos könyv:)
    És pl amit az iskolai tanítási módszerekről írtak benne, az igaz, ezt több emigráns perzsa ismerősöm is alátámasztotta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 29. 12:1535.
    A Lanyom nelkul soha konyv egy baromsag - en eltem Iranban. Hulye amerikaiaknak lett irva, akik minden elhisznek (hat ha a jonep Bush-nak bedol, akkor egy konyvon ne csodalkozzunk. . . . ). Nagyon sajnalom ami azzal a novel tortent, de ne felejtsuk el, hogy o ugy ment hozza ahhoz a pasihoz, meg ugy ult fel a Teherani jaratra, hogy semmi utan nem nezett utanna. . . . Arra nem gondolt, hogy mi lesz ha pld egy haboru tor ki, es haza kell mennie? Es ott nincs az orszaganak kepviselete? stb, stb, stb. Semmit nem er a ferjevel abban az esetben.

    Ez olyan mintha egy britt elmegy Libiaba (ket orszag nem targyal, ugyanugy mint US-Iran), es a ferje nem engedi haza. Akkor bezzeg a Libiaiak lennenek allatok, ahelyett hogy fel se ult volna a repulore!!!

    Iranban olyan kedvesek az emberek, hogy ingyen taxizol, eszel iszol! Nekik baromi nagy megtiszteltetes, hogy elmentel az orszagukba.

    Ja, kerem, az meg hogy Iraniak muzulman emberek tobb mint 1000 eve, az nem tunt fel a Betty-nek mielott elindult? (nem, mert tudatlan oszt az hitte, hogy ha az amerikai utlevelet lobogtatja akkor mindenki a labat fogja csokolni) A fogado orszag torvenyeit mindenhol be kell tartani, meg ha az ki is mondja, hogy a gyerek a ferjhez tartozik. Ha ez valakinek nem tetszik vagy nem ert vele egyet - nagyon egyszeru - NE MENJEN ODA!

    Amugy meg az iraniak perzsak, nem arabok - hatalmas kulonbseg. Persze ezt csak azok tudjak akik utannaolvasnak a dolgoknak, nem ugy mint a fel vilag, ami ezt a konyvet "Utmutato az arabokhoz"-nak hasznaljak.

    Amerikaban hanyan olik meg a feleseguket azert, hogy felvehessek a hatalmas eletbiztositasokat? Es megsem az az elso ami arrol az orszagrol meg embereirol eszunkbe jut hogy ezek "asszonygyilkosok". Azert nem, mert tobbet tudunk az orszagrol es tudjuk hogy van ott mas is.

    Viszont az arabokrol/perzsakrol nagyon keveset tudnak az emberek, mert oda nem jarnak turistaskodni/letelepedni, igy csak azt adhatjak tovabb amit valakinek a valakijetol hallottak. Az meg tudjuk milyen hiteles informacio. . . . . .

    Ezt csak azert szonokoltam el, mert mar faj a fejem mikor valaki jon a Betty-vel meg a konyvevel. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_566184
    Torolt_felhasznalo_566184
    2004. július 29. 10:2834.
    Szaisztok!

    Ezek után azt hiszem nem nőtt meg a bizalmam az arabok irán. Kimentettem, amit írtatok és meg fogom mutatni a tesómnak, hátha óvatosabb lesz tőle.
    Aug 3-án érkezik a pasi Mo-ra. Majd beszámolok, ha érdekel benneteket. Arab férfi 2 címen egy topikot.
    Amit Maryam4032 írt különösen érdekenek taáltam, hogy az udvarias arab férfiak megfelelően távolság tartóak, sőt sokkal jobban mint az európaiak.
    Ez számomra érdekes.
    előzmény:
    Kinny (33)
     
  19. 2004. július 29. 10:1933.
    Igen, itthon is árulták a könyvet. A címe: Lányom nélkül soha.
    Ha jól emlékszem egy Betty Mahmudi nevű csaj írta + egy társszerző.
    A kedvemért egy perzsa ismerősöm is átrágta magát a könyvön és természetesen állította, hogy a fele sem lehet igaz:)
    Én azért elhittem.
    előzmény:
    libu (32)
     
  20. 2004. július 28. 18:5832.
    Nezd meg a No without my daughter (ha jol irtam) cimu filmet. Amerikaban tanult arab orvos megy haza a csaladjahoa az amerikai feleseggel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 28. 16:0531.
    Vannak itt meg joparan a forumokon arab orszagokbol, akik minden nap ott elnek.

    Azert azt sem szabad elfelejteni, hogy 300 millio embert, huszonvalahany arab orszagbol nem lehet egy kalap ala venni. Persze vannak kozos vonasok. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403873 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_403873
    Torolt_felhasznalo_403873
    2004. július 28. 15:5430.
    Kösz, választ kaptam a kérdésemre.
    Érdekes amúgy a munkahelyed, a környezet, ahol élsz (bár nem tudjuk, h. ez konkrétan melyik ország), szívesen olvasnék még beszámolót az ottani viszonyokról, mert mégiscsak te vagy a leghitelesebb személy közülünk, aki élőben megtapasztalhattad a dolgokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 28. 15:1229.
    Termeszetesen vannak kivetelek, tisztesseges, becsuletes ferfiak is, csaladapak, szereto ferjek, akik pld ugy be sem tennek a labukat az szobankba, hogy elotte fel nem hivnak minket es megkerdezik, hogy bejohetnek e valamit megbeszelni! De ez kb 2%-a a tomegnek. (ezek azok akik nem mennenek Mo-ra lanyokat latogatni akikkel az interneten talalkoztak!)

    A tobbi is csaladapa, ferj, de ennek a csoportnak abba az is beletartozik, hogy mas nokkel lehet flortolni, vacsizni, itokazni.

    A mostani fonokomnek 7 gyereke van (legtobbnek min. 3) es nagyon tisztesseges velunk, viszont volt egy ex fonokom, aki januarban ment el, az nagyon taho volt, allandoan ossze akart engem hozni valakivel! Pld bejott valami haver hozza, az mondta hogy nincs baratnom, nem tudsz valakit? az meg mondta hogy "nem tetszik az angol csaj (EN!), osszehozlak vele". Ez persze mind arabul ment, a kis kollegina meg szikronban forditotta! Hal Istennek ez a pali mostmar nincs itt.

    Nem szabad altalanositani, de megis azt fogom tenni. Szerintem ha 100 ferfibol a megbizhatoak szama kb 5, akkor nyugodtan mondjatjuk arra a csoportra, hogy annak ez es ez es ez a jellemzoje (a szokasos kritikak). Majd ha 100-bol 95 lesz megbizhato, akkor megvaltozik a velemenyem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403873 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_403873
    Torolt_felhasznalo_403873
    2004. július 28. 14:4428.
    Kivancsi vagyok arra, hogy mind a 220 arab férfi ugyanúgy viselkedik veletek, nőkkel, vagy azért vannak kivételek , azaz kifejezetten visszafogott férfiak, akik elsősorban munkatársként kezelnek, és nem nőként.
    Azért kérdezem, mert nekem nem volt "szerencsém" ilyen közelről ismerni ennyi arab férfit, és érdekel, hogy vajon csak mi általánosítunk, és a valóság ennél sokkal árnyaltabb, vagy nem véletlen, hogy mindenki óvatosságra inti Kisbari nővérét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 28. 13:2727.
    Kisbari, mondd meg tesodnak, hogy mondja le azonnal a talalkat, valamit talaljon ki hogy pld el kell utaznia vagy valami, vagy egy nyaralas kozbejott.

    Egy rendes, okos, megbizhato arab fiu nem repul ossze vissza nokkel talalkozni!!!!

    Aki meg repul ossze vissza az tuti hogy nem becsuletes fiu!

    Es az is igaz, hogy ha te a kezedet kinyujtod egy kezfogasra akkor a karodat rantjak, tehat nincs ertelme meg rajuk mosolyogni sem (sot az a legrosszabb) mert akkor naluk az "szabad az ut"-at jelent!

    En olyan helyen dolgozok, ahol 220 arab van meg 5 europai, ha mar megengeded hogy vizet hozzon valamelyik a vizforraloba mar azt hiszi hogy akkor mindent lehet!!!!! Mi a kolleganommel egy kulon szobaban ulunk, es ide aztan csak az johet be akit mi ide behivunk - mert mikor idejottem azt hittek hogy szabad a gazda, huha, uj husi, itt ment a traccsparti, de hamar rajottek, hogy semmi keresnivalojuk itt. Szepen kiuldoztuk oket.

    Ilyenekre hogy munkapartik, vacsorak, stb soha nem megyunk, mert az megint azt jelenti hogy azert vagyunk ott, mert erdekel minket valaki.
    előzmény:
    Kisbari (1)
     

Címlap

top