Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfi

Torolt_felhasznalo_566184
Torolt_felhasznalo_566184
Létrehozva: 2004. július 28. 10:34
Sziasztok!

A véleményeteke és a tanácsotokat szeretném kérni. A nővérem chaten összeismerkedett egy arab sráccal (22)és ő Magyarországra jön, hogy többek között tesómmal is találkozzon. Úgy tűnik, hogy a fickó odavan érte, de tesóm barátságot akar. Debrecenben az orvosin megismerkedtem egy-két arabbal és tudom, hogy az európai nők test beszéde számukra kihívó, hisz ott a nők sokkal visszafogottabban viselkednek. Miközben mi nem akarunk semmit, ők már félre is értik.
Ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mit tegyen és mit ne tegyen, vagy ha valaki már él ott, megköszönném, ha megosztaná velem.
  1. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 19:5076.
    Jo lenne, ha leszallnal rolam, en nem megyek Egyiptomba, ha pedig mennek nem pucerkodnek. Ennyi eszem meg van. De ha en Magyaroszagon fedetlen karral jarok, akkor nem fogdosson senki. Ezt egyebkent nem en vetettem fel. Marmint a szokasok betartasat. Jo estet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_921360 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_921360
    Torolt_felhasznalo_921360
    2004. szeptember 28. 19:2975.
    a 49-es hozzaszolasodban azt mondtad, hogy a befogado orszagok szokasait be kell tartani. miert jarnak a turistak felmeztelenul egyiptomban? rakvorosre egett sortba, neha bikini felsoreszbe maszkalnak a kairoi utcakon. nincs az ottani utazasi irodaknak aki szervezi oket valami "hasznalati utasitasa". az olasz templomokba sem illik fedetlen fovel belepni. kolcsonosen kell tudnunk egymassal szemben a hatarokat.
    a turistak egesi sebekkel, meg a molesztalasok emlekevel ternek haza, az ittenieket pedig rosszindulatuan emlegetik az emlekeikben, megha az utazas sikeres is volt. miert van erre szukseg?
    előzmény:
    batkaman0 (49)
     
  3. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 16:1074.
    köszönöm én is boldog vagyok :o))
    előzmény:
    batkaman0 (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 16:0773.
    Hidd el, en nagyon orulok, hogy jo hazassagban elsz es arab parod mellett talaltad meg a boldogsagod, hiszen tenyleg az ember szamit, nem a borszin vagy a vallas. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772341 (71)
     
  5. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 15:5972.
    Udvariasabban is fogalmazhatnal.
    előzmény:
    Infomaker (68)
     
  6. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 15:5471.
    jaj de kis kedves vagy
    előzmény:
    Infomaker (68)
     
  7. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 15:5370.
    amiért sajnállak is hogy ilyen rosszak a tapasztalataid
    előzmény:
    batkaman0 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 15:5069.
    En ezt nem is vonom ketsegbe. Csupan leirtam, hogy EN mit tapasztaltam. Ez mind negativ elemeny volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772341 (67)
     
  9. 2004. szeptember 28. 15:4468.
    Nem olvastam eddig a topikot, de akinek a magyar f*sz nem elég, menjen arab faszihoz, de aztán ha gáz van, maradjon csendben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 15:4267.
    arra gondoltam hogy akiket én ismerek 6és vannak egy páran/ nem rángatnának a nyilt utcán de még otthon sem . mint mondtam mindenhol van jó és rossz, de itt az arabokrol csak rosszat hallok az mért nem jut el az emberekhez, hogy van boldog, kiegyensulyozot vegyes család is és nem kevés. mindenben csak a rosszat látjuk meg?
    előzmény:
    batkaman0 (64)
     
  11. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 15:4166.
    Nem persze. Ez az en pechem :)
    előzmény:
    ancsuszi (63)
     
  12. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 15:3965.
    Nem altalanositok, ez TAPASZTALAT! Nyilvan vannak normalisan viselkedo ferfiak, de en meg soha nem talalkoztam ilyennel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772341 (62)
     
  13. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 15:3864.
    Tevedsz, az is zavar, ha egy magyar epitomunkas bunko, bar en sokaig dolgoztam muszaki osztalyon egy rakas munkassal es nagyon udvariasak voltak. De eddig meg soha, egyetlen magyar epitomunkas sem vetemedett arra, hogy rangasson a nyilt utcan, mert ugy gondolja, hogy erkolcstelen ceda vagyok, mert kilatszik a karom! Meg kisse mas eset amikor a sajat osztalytarsaid viselkednek ilyen gusztustalan modon. :( Nem gondolod????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772341 (61)
     
  14. 2004. szeptember 28. 15:3663.
    azt hogy te pont a rosszabik fajtábol ismertél meg embereket de azért nem lehet minden arab ilyen:))
    előzmény:
    batkaman0 (60)
     
  15. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 15:3462.
    én csak arra kérlek ne általánosits
    előzmény:
    batkaman0 (60)
     
  16. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 15:3361.
    hát nem tudom én voltam kint elég sokat egyiptomba de engem ilyen atrocitás nem ért de ha itt elmész egy épitkezés elott ott is fütyülnak és azok magyarok az senkit nem zavar?csak ha egy arab csinálja. ?én imádom az arabországokat a muvészetuket az ételeiket. de ezt mindenki maga válogatja. nem mindenki egyforma mindenhol igy náluk is van rendes és bunko.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 15:3060.
    Nem bantottal meg, csak azota is nagyon merges vagyok, ha ez eszembe jut. Gondolhatod, hogy meglepodtem!
    A suliban is meglatszott, hogy gondolkodnak a nokrol, siman elkezdett az egyik uvoltozni a tanarnovel, mert ugy gondolta, hogy neki van igaza. Pedig elotte normalisnak latszott a pasi.
    Na, ezek utan mit gondoljak?
    előzmény:
    ancsuszi (58)
     
  18. 2004. szeptember 28. 15:2559.
    én nem azt mindtam, hogy az arabok szentek de csak azt hallom mindenhol az arabok verik a feleséguket, nem tisztelik a noket, el veszik a gyerekeket és fogva tartják a kulfoldi feleségeket nem engedik haza nem engedik telefonálni. ez nem minden arabra igaz . rengeteg magyar él kint őnszántábol egyiptomban akiket én ismerek egyiknek sincs ilyen gondja ez a magatartás kb az arabok 10%nal van nem mindnél. a magyar férfi sem hagyja a gyereket az esetleges válásnál
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424523 (57)
     
  19. 2004. szeptember 28. 15:1958.
    nem azt mondtam, hogy nem igaz amit mondasz csak , hogy én ilyet még nem hallotam/nekem ez kicsit magas/ én nem tudom rengeteg arabot ismerek akik tisztelik a noket, de mindenhol meg lehet talállni az ellen példát is és sajna az arabokrol csak ilyet olvasok:(((
    ha megbántotalak bocsika nem akartam
    előzmény:
    batkaman0 (55)
     
  20. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. szeptember 28. 15:1757.
    Hát nem tudom. Nekem is volt már alkalmama belebotlani arab férfiakba. Pl. még régebben, mikor még anyámmal jártam a pesti Józsefvárosi piacon, akkor két arab odajött és ajánlatokat tett anyámnak, hogy ennyi tevéért meg kecskéért megvesznek, de ez ott vhogy benne van a légkörben. Az meg hogy nem füttyögnek és nem néznek a lányok után külföldön, az nem teljesen igaz. Nyáron Egyiptomban nyaraltunk, a Jeep-safarin rosszul lettem és az idegenvezető elszaladt kocsit szerezni, hogy visszavigyenek a hotelba. Én is utánamentem, vagy 5-6 helyi férfi előtt kellett elmennem, akik elkezdetk hangosa kiabálni utánam, és füttyögtek. A húgomat (amúgy feltünő jelenség) meg némelyek úgy megbámulták, hogy rendesen csorgott a nyáluk. Amúgy nekem semmi bajom az arab férfiakkal. Közelebről még nem ismerem őket, de már én is hallottam (ismerősök körében) arról, hogy a gyerekeket elveszik az anyától, vagy nem engedik haza, hogy meglátogassa a rokonait. De hát szerintem más kultúrában is van ilyen, nem?
    előzmény:
    ancsuszi (50)
     
  21. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 15:1656.
    Ja, igen, csak mereszelne egy europai pasi igy viselkedni a hazajukban, levagnak a fejet!
    előzmény:
    batkaman0 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_633068
    Torolt_felhasznalo_633068
    2004. szeptember 28. 15:1055.
    Ez igy volt, mentem a Blahan a Klauzal utca fele, jottem ki az aluljarobol, egyszer csak megragadta a karomat. Nem talaltam ki, ez igy tortent! A suliben pedig nem csak en jartam igy, hanem a szerb baratnom is. Ugylatszik, nekunk europai noknek reszukrol nem jar tisztelet. :(
    előzmény:
    ancsuszi (50)
     
  23. Torolt_felhasznalo_772341
    Torolt_felhasznalo_772341
    2004. szeptember 28. 15:0554.
    sok mindenben igazad van más kultura más vallás De rengeteg vegyes házasság van ami mukodik és nem hiszem hogy a lányok ott mind szuzek voltam. ennek ellenére a férj tiszteli és becsuli a választotját. ez nem faji, vallási etnikai kérdés hanem magáé az emberé.
    hiába vagy szuz ha a párod nem tisztel és nem szeret
    előzmény:
    Mitra13 (53)
     
  24. 2004. szeptember 28. 14:4153.
    Nem hiszem , hogy az arabok rosszabbak , hanem MÁSOK! Más nyelv, más ételek, más szokások, más vallás, nagyon más! Ami nem biztos hogy rosszabb mint a miénk, de más! Két azonos kultúráju embernek is nehéz lehet együtt élni, hát még amikor ilyen különbségek vannak. Egy mohamedánnak más az értékrendje mint az európaiaknak. Egy arab férfi soha nem fog tisztességesnek tartani egy olyan nőt, aki házasságon kívül létesít szexuális kapcsolatot. legeltetik a szemüket a kivillanó kebleken, a formás karokon, a mini alól kilátszó lábakon, udvarolnak, csábitanak, ágyba bújnak, és közben kurvának tartanak. Egy arab vagy perzsa férfi nem nagyon fog feleségül venni egy európai nőt, mert gyermekei anyjának a saját kultúőrköreihez tartozó szűz lányt akar, nem olyat , akinek a testét már más férfiak is használták!!!! Egyébként mielőtt leszidnátok, tudom, hogy a perzsa és az arab nem ugyanaz-de kultúrájában mégis igen hasonló. Azt is tudom, hogy vannak kivételek, hisz valóban léteznek jól működő vegyes házasságok!!! De nem ez az általános. Azt sem én találtam ki, hogy azok az arabok, akik eljönnek Európába, nagyon jól érzik itt magukat, dohányoznak, isznak, nőznek , európaiabbak az európainál, - egészen addig, amíg haza nem mennek. Beszélgettem egyszer egy nagyon modern, felvilágosult 29 éves jordán szűz lánnyal! Aki azért nem ment még férjhez, mert szerelemből szeretne házasodni-ellentétben a szokásos előre eltervezett házassággal-és még nem találta meg az igazit. Az esélyei romlanak, mert már nem "fiatal", ugyanakkor nem mer szexuális kapcsolatot létesiteni senkivel, mert attól kezdve már nem fog kelleni senkinek! Szerinte az arab férfiak "használják" az európai nőket, de nem becsülik!

    Hallottam olyan perzsa férfiről, -felvilágosult katonatiszt- aki a nászéjszaka után hazaküldte a feleségét, mert az nem volt szűz!

    Ismerek olyan perzsa lányt, akinek 32 ! éves korában vette el a szüzességét egy perzsa fiú-aztán megcsalta a lányt. Aki azóta zokog, hogy nem szüzen már nem fog kelleni senkinek.

    Végezetül: eleget olvashattunk arról, hogy az itt tanuló arab diáklányok hazautazás előtt helyreállitó műtétet végeztetnek. Nyilván ennek is megvan az oka!

    És akkor még nem meséltem arról, hogy nekem milyen tapasztalataim voltak egy muzulmánnal. .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. szeptember 28. 14:2752.
    Nekem is arab férjem van és éltem is arab országban. Sajnos, részben igazet kell hogy adjak abban, hogy sok itt tanuló diákkal nagyon elszalad a ló, és nekem is voltak rossz tapasztalataim is, mielőtt a férjemmel megismerkedtem, ezért vele is először fenntartással voltam. De Ő egyáltalán nem volt tolakodó, jó fej volt és beleszerettem. Szóval, közöttük is vannak jó fejek és tahók, meg sztem attól függ leginkább melyik országból, ill. milyen családból jött. Kinnt egyébként nem voltak olyan rossz tapasztalataim, volt olyan persze, hogy sziszegtek, beszóltak stb. , de nem ez volt a jellemző, meg ezt itt is csinálják a munkások. Az ismerősök férfiak tisztelettel és távolságtartóan viselkedtek velem,
    ott férjes asszonnyal be kell tartani a 3 lépés távolságot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top