Gyűjtsük tavasszal a medvehagymát, amíg van, hiszen itt pont ugyanaz történik, mint a spárgánál vagy az epernél: van egy-másfél hónap, jó esetben kettő, mikor frissen terem, és ilyenkor akár naponta is készíthetjük. Ezért is szuper, hogy a medvehagymából ilyen sokféle étel készíthető.
Nem csak a gyerekes családoknál nagy sláger a medvehagymás pogácsa, bárkinek jól jön egy ilyen szuper egészséges rágcsa túrázáshoz, vendégvárónak, vagy csak úgy uzsonnára.
A legtisztább méz medvehagymából
Akár egy egész menüsort is összeállíthatunk medvehagyma felhasználásával, mégsem lesz unalmas az aznapi ebédünk. A medvehagyma-krémleves után jöhet egy igazán kiadós, medvehagymás szűzpecsenye vajas tésztában. És ha ez még mindig nem volna elég, készítsünk desszertet medvehagymaméz segítségével. Az egyik legtisztább fajtaméz a medvehagyma virágairól származik, hiszen ilyen kora tavasszal, a Bükkben, ahol nagy kiterjedésű, egybefüggő medvehagymarét van, más növény még nem virágzik. Ráadásul az erdő mélyén növekvő medvehagyma garantáltan bio is.
Medvehagymás gnocchi hozzávalói:
- 60 dkg szétfővő burgonya
- 20 dkg liszt
- 7 dkg medvehagyma
- 1 tojás
- só
- bors
- vaj
Medvehagymás gnocchi elkészítése:
- A burgonyát héjastól sós vízben puhára főzzük. Leszűrjük, majd hagyjuk kissé lehűlni.
- A medvehagymát megtisztítjuk és aprítógépben a lehető legkisebb darabokra vágjuk.
- Mikor a burgonya már kihűlt, megpucoljuk, villával szétnyomkodjuk, hogy ne maradjanak benne nagyobb darabok.
- A szétnyomkodott burgonyát összedolgozzuk a tojással, liszttel, aprított medvehagymával és a sóval.
- Mikor a tészta puhára összeállt, négy egyenlő részre osztjuk és egyenként kígyókat sodrunk belőle. Tegyük egymás mellé a kígyókat és vágjuk fel őket 1 cm-es darabokra. Lisztezett deszkán sodorjunk mindegyik darabkán egyet, hogy kerekebb formájuk legyen.
- Bő, sós vízben főzzük addig őket, míg fel nem jönnek a felszínre. Ekkor szűrjük le és olvasztott vajas serpenyőben pirítsuk le őket.
- Önmagában, parmezánnal vagy akár paradicsomszósszal is tálalhatjuk.