Egyáltalán nem kéne, hogy meglepő legyen, de természetesen erre is készült már tudományos tanulmány. A Philadelphiában található Drexel Universityn Alice V. Ely járt utána, hogyan is működik a nők agya, miután jól befalatoztak.
Jóllakottan szebb a világ
A kutatásban részt vevő éppen jóllakott, illetve éhes nőknek romantikus élethelyzeteket megjelenítő képeket mutattak, miközben monitorozták az agyukat. A tanulmányban megállapítást nyert, hogy az agy örömközpontját sokkal inkább megmozgatták ezek a képek a jóllakott nők esetében, mint azoknál, akik éppen drasztikus koplalásba kezdtek bele. Van tehát tudományos bizonyíték az evési és a szexuális szokásaink közötti kapcsolatra: evés után a nők sokkal fogékonyabbak a romantikázásra.
Örömevés
Étkezés után ugyanis mi, nők sokkal nyugodtabbak, kisimultabbak vagyunk, nem lehet olyan könnyen felidegesíteni bennünket. Ebben a relaxált hangulatban aztán könnyen kedvünk támadhat az intim együttlétre is. Nem úgy éhesen, mikor már egy rossz nézéstől a plafonon vagyunk.
Az evéstől ugyanis bekapcsolnak agyunkban a jutalomért kiáltó áramkörök, aminek hála könnyebben megyünk bele a kellemes kimenetelűnek ígérkező kalandokba. A jól sikerült vacsorarandi tehát jutalommal kecsegtet. A megfelelő formában (gyertyafényes vacsora) szervírozott étel tehát afrodiziákum, és nem csak az eper, az osztriga vagy a csokoládé.