A medvehagyma karakteres íze hozzátartozik a tavaszhoz. Sokan szeretjük, mert rengeteg ételt izgalmassá tehetünk vele, a pogácsától kezdve a leveseken át a mártásokig.
Miért olyan egészséges a medvehagyma?
A medvehagymát nemcsak az íze miatt érdemes fogyasztanod. Fertőtlenítő, gombaölő hatással rendelkezik, jót tesz a koleszterinnek, a levelei magas klorofilltartalommal bírnak, ezáltal vértisztító hatása is van. De a sornak itt még nincs vége: a medvehagymával támogathatod az immunrendszeredet, vízhajtó hatásának köszönhetően pedig a szervezetben felgyülemlett pangó víztől is könnyebben megszabadulhatsz.
Emésztési problémák ellen, puffadásra, és a májad egészségének a támogatására is hasznos kis növény. Tovább nem is érvelünk, mert az íze úgyis meggyőzi azt, aki egyszer megkóstolja.
Tavaszi medvehagyma krémleves
Ha egy könnyű és krémes levesre vágysz, akkor ezt a medvehagyma krémlevest készítsd el! Hétköznap estére tökéletes vacsora, de hétvégén a főfogás előtt is megállja a helyét.
Hozzávalók:
- 2 marék friss medvehagymalevél
- 2 közepes méretű burgonya
- 1 nagy fej vöröshagyma
- 3 gerezd fokhagyma
- 50 dl tejszín (20%)
- 1,5 dl víz
- só, bors, koriander
Elkészítés:
Hámozd meg a hagymát és a burgonyát, majd szeleteld fel őket. Tegyél fel egy lábasban vizet, és dobd bele a zöldségeket. Mosd meg a medvehagymát, majd egy marékkal dobj a vízbe belőle. Most jöhetnek a fokhagymagerezdek: zúzd össze őket, és a fűszerekkel együtt add hozzá a levesedhez. Főzd addig az egészet, amíg a burgonya puha nem lesz. Ekkor vedd le a tűzhelyről, és hagyd egy kicsit kihűlni, mielőtt a turmixgépbe öntenéd.
Szűrd le a levest, de a levét egy másik lábasba öntsd, mert szükséged lesz még rá! Turmixold le a zöldségeket, a maradék medvehagymával együtt, majd öntsd vissza az előzetesen leszűrt lébe, és add hozzá a tejszínt. Főzd forrásig, és közben kóstolgasd, ha szükségét érzed, ízesíts utána.
Sajtkockákkal, krutonnal, és friss, aprított medvehagymával megszórva tálald!