A hvg.hu most nem mást közölt, mint hogy kanadai kutatók arra jutottak a közelmúltban, hogy a kapszulás kávék fogyasztása mégsem olyan környezetszennyező, mint ahogy eddig elhitették velünk.
Igaz, hogy a kapszulás kávék már 40 éve elérhetők, igazából csak 1-2 évtizeddel ezelőtt váltak igazán népszerűvé. Bár praktikusak, rengeteg kritikát kaptak az állítólagos környezetszennyező hatásuk miatt, ám a kanadai Quebeci Egyetem kutatói arra jutottak, hogy a kapszulás kávéfőzés mégsem okoz akkora kárt a környezetünkben, mint azt eddig vélték róla – jelentette a BBC.
A kutatók kíváncsiak voltak arra, hogy 280 milliliter kávé elkészítése mennyi üvegházhatású gáz kibocsátásával jár együtt, megfigyeléseik során pedig a kávébab előállításától kezdve egészen a megtermelt hulladék mennyiségéig mindent figyelembe vettek. A tanulmány során rájöttek, hogy a hagyományos, csepegtetős kávékészítés rosszabb, mint a kapszulás kávék főzése. Ennek oka, hogy egy adag kávé elkészítéséhez a többi módszerhez képest több kávéra van szükség, illetve beleszámolták a víz felmelegítését és a kávé melegen tartásához szükséges energiát is.
A második legkevésbé környezetbarát kávékészítési mód az úgynevezett french press főzés, a kapszulás kávézás pedig bronzérmes lett. Leginkább környezetbarát megoldásnak az instant kávék fogyasztása bizonyult, itt ugyanis a többinél kevesebb kávét teszünk a csészébe, a vízforralók pedig kevesebb energiát fogyasztanak, mint a hagyományos kávéfőzők.
Fotó: Getty Images