Pete Dearing gyerekei – megannyi más kisgyerekhez hasonlóan – nem tudnak betelni a gombok nyomkodásával. Legyen szó liftgombról, távirányítóról, mobiltelefonról, egyszerűen imádják nyomkodni. Ez egyébként sok gyerek esetében így van, sokan ilyenkor úgynevezett “matatófallal” oldják meg a kicsik lefoglalását.
Az amerikai apuka ezt felismerte, ezért egy régi szerszámosláda tetejére mindenféle kapcsolót és gombot drótozott, a ládába pedig elemeket helyezett el, hogy a gombokat legyen is értelme nyomkodni. A gyerekei azonban egyre több és több gombot követeltek tőle, ezért Dearing úgy döntött, hogy valami állandóbb megoldásra lesz szükség. Mivel nem igazán ért az elektromossághoz, és a famegmunkálás terén sem túl jártas, ezért az interneten vásárolta meg egy űrhajót mintázó emeletes ágy terveit.
Nem akármilyen ágyról van szó, felépítése nem kevesebb mint 100 órát vett igénybe, igaz, meg is látszik rajta. Az űrhajó külsejét Dearing falapokból alakította ki, majd elkezdte kimérni a különféle kapcsolók, mutatók és kijelzők helyét. A gyerekei is aktívan részt vettek a folyamatban, az egyikük például azt kérte, hogy a műszerfal alá csináljanak egy “titkos” rekeszt is, ahová a játékait elteheti. A műszerfal közepére egy nagy, piros vészleállító gomb is került, mert a gyerekek ezt előszeretettel használják “űrbéli” kalandozásaik közben.
Az űrhajó “műszereit” 12 voltos áram működteti, az apuka azonban természetesen gyerekei biztonságát tartotta leginkább szem előtt, ezért beszerelt egy olyan biztonsági megoldást, amely éjszakára áramtalanítja az egész ágyat. “Egyébként is csak akkor kapcsoljuk be, amikor játszanak vele” – mondta a Makezine-nek nyilatkozva.
A gombok működnek, a többségük lenyomására fények villannak fel, ventilátorok pörögnek fel, vagy különféle hangok szólalnak meg. Ezt egy Raspberry Pi nevű, hitelkártya nagyságú számítógép vezérli, de az apuka két mikrofonos fejhallgatót is beszerelt, hogy a gyerekek valódi űrhajósok módjára kommunikálhassanak.
A gyerekek fantáziájának köszönhetően pedig az ágy nem csak űrhajóként funkcionál, volt már busz vagy éppen tengeralattjáró is.