Hajnalka
Klasszikus, jó értelemben véve régimódi kúszónövény a hajnalka, mely szinte bármilyen fekvésű balkonra ideális választás, kivéve a nagyon szeles helyeket. Nem különösebben kényes és gyorsan nő. Júliustól szeptemberig virágzik, virágait a reggeli és délelőtti órákban tartja nyitva.
Bougainvillea
A mediterrán bougainvillea, magyarul murvafürt az egyik leglátványosabb kúszónövény, mely nem mellesleg hazánkban is egyre divatosabb. Elsősorban napsütéses, szélvédett erkélyekre ajánljuk. Bár virágzik is, mégsem a virágai a leglátványosabbak, hanem a levelei, melyek lilák, pirosak, rózsaszínűek, fehérek, narancssárgák és sárgák is lehetnek.
Trombitafolyondár
A trombitafolyondár meglehetősen strapabíró és viszonylag igénytelen kúszónövény, kifejlett állapotban kifejezetten szárazságtűrő. Gyorsan és intenzíven növekszik viszont, és csak úgy ontja magából a narancsszínű, trombita formájú virágokat. Ha hagyod, akár 10 méter magasra is felkúszik, metszéssel azonban kordban tartható.
Iszalag
Az iszalag széles fajta- és színválasztékban szerezhető be a hazai kertészetekben is. Napos és félárnyékos balkonokon is jól érzi magát, a töve azonban érzékeny, ezért azt árnyékban kell tartani. Akár 2-4 méter magasra is felkúszik, bőségesen és hosszan virágzik.
Tűzbab
Bár a tűzbab – vagy törökbab – alapvetően haszonnövény, hiszen ehető termést hoz, a balkonokra mutatós, narancspiros virágai miatt is érdemes ültetni. A napos és félárnyékos helyeket kedveli. Erőteljesen növekszik, akár 4 méter magasra is képes felkúszni.