- Fogpiszkáló segítségével kipucolhatod legapróbb réseket is, így például a számítógép billentyűi vagy a távirányító gombjai mellől kipiszkálhatod az összegyűlt szöszöket, beszorult morzsákat.
- A fésűk fogainak, kefék sörtéinek tövében összegyűlt hajszálakat is kiszabadíthatod egy fogpiszkálóval.
- A ragasztószalagok végét megjelölheted egy kis darab fogpiszkáló segítségével, így a következő használatkor nem kell kapargatva keresni, hol is folytatódnak.
- A fogpiszkálónak olyankor is jó hasznát veheted, ha pillanatragasztót szeretnél felvinni finomabb, apróbb felületekre, anélkül, hogy összekennéd vele az illesztésen kívüli részeket is.
- Kertészkedés vagy bármi olyan munka után, ahol szennyeződések kerültek a körmeid alá, fogpiszkálóval gyorsan eltávolíthatod azokat.
- Ha nincs a kezed ügyében öngyújtó, elég, ha egyetlen gyertyát gyújtasz meg gyufával a szülinapi tortán, a lángot ezek után fogpiszkálóval is továbbviheted a többi gyertyára. A fogpiszkáló ugyanis lassabban ég le, mint a gyufák.
- Ha úgy látod, hogy erősen elhajlott, törni készül egy vékonyabb szár valamelyik növényeden, a kritikus ponthoz illesz egy fogpiszkálót és ragasztószalaggal rögzítsd!
- Különféle masinákon a Reset gombot vagy épp a SIM-kártya fiókocskáját vékony, tűhegyes célszerszámmal lehet csak megnyomni, ám ez gyakran már nincs meg, amikor szükség lenne rá. Helyettesíteni viszont lehet, például egy fogpiszkálóval.
- Ha kiesett a szemüveged szárát tartó, apró csavar, viszont nem tudsz azonnal mindent félredobni és indulni az optikába megjavíttatni, átmenetileg egy fogpiszkálóval is pótolhatod a hiányt. A szárat illeszd a helyére, majd a csavar menetébe ütközésig tűzd be a fogpiszkálót és törd bele a hegyét!
- Ha gombot készülsz felvarrni, egy fogpiszkálót átszúrva az anyagon pontosan megjelölheted, hova kerüljenek majd a gomblyukak.