Újabb takarítási hack terjed a neten, ráadásul nem is akármivel: ketchuppal. Állítólag nem kell vele mást tenni, mint éjszakára a lefolyóra önteni, majd reggel letörölni.
„Köszönöm a paradicsomszószos hacket! Paradicsomszószt hagytam a lefolyón egy éjszakán át, ma reggel egy puha ronggyal megtisztítottam, és voilá… Csodát tett!” – írja az egyikük. Egy másik kommentelő elmondta, hogy korábban számos termékkel próbálta megtisztítani a lefolyóit, de nem járt sikerrel. Aztán kipróbálta a ketchupos trükköt és ma már csillog-villog a lefolyó.
Valaki azt is megjegyezte, hogy a régebbi lefolyókon nem biztos, hogy olyan jól működik, mert nyomot hagyhat. Azt javasolják, hogy végezzünk egy foltpróbát, hogy elkerüljük a lefolyó vörösre festését.
Mások elkezdtek azon gondolkodni – teljesen jogosan –, hogy ha ezt teszi a szennyeződéssel, akkor vajon mit művelhet a gyomorban?
Bon apetite. Paradicsomszósz. Biztos jót tesz a gyomornak
– írta az egyik kritikus.
A paradicsomszósz egyébként ecetsavat tartalmaz, ez teszi tökéletes tisztítószerré az olyan dolgokhoz, mint a réz- és ezüsteszközök. A British Heart Foundation szerint a szósz egyetlen teáskanálnyi mennyiségében 4,1 g cukor van, úgyhogy az egészségre gyakorolt hatása valóban kétséges, ám attól nem kell félni, hogy „lebontja” az emésztőrendszerünket, amennyiben nem sűrűn és nem sokat fogyasztunk belőle.
Az interneten számos fórumon folyik vita a ketchup előnyeivel és hátrányaival kapcsolatban. Ami biztos, hogy ezeket tartalmazza a ketchup:
- paradicsomsűrítmény
- desztillált ecet
- magas cukortartalom
- só
- fűszerek
- hagymapor
- ízfokozók
- színezékék
A nemrég végzett kutatások alapján kijelenthető, hogy egy 1,3 literes kiszerelésű ketchup akár 33 evőkanál cukrot is tartalmazhat, ez azt jelenti, hogy két evőkanál ketchupban 2 teáskanál cukor van. Ez rengeteg, pláne, ha azt vesszük, hogy a táplálkozás szakértők a nők esetében napi 6 teáskanál cukor elfogyasztását javasolják csupán.