Annak ellenére, hogy rendszeresen mosott ágyneműt húzunk a paplanra, abban még felgyülemlik a por, a bőrsejtek, az izzadság és a poratkák. Ha nincs megfelelően szellőztetve, penészgombák és baktériumok is lappanghatnak a takarónkban, ami valljuk be, nem túl higiénikus.Emellett, allergiás reakciót is kiválthat. A jó hír az, ha paplan megfelelően ki van mosva, akkor ezek a gondok megszűnnek.
Milyen gyakran kell kimosni a paplant?
Az elfogadott irányelv szerint évente legalább egyszer, de ha egész évben ugyanazt a paplant használjuk, érdemes 3-4 havonta is mosni.
Ha allergiában szenved valaki, esetleg éjszaka nagyon izzad, vagy épp beteg volt, akkor előfordulhat, hogy a paplant gyakrabban kell mosni.
Lehet otthon mosni egy paplant?
Egy paplant könnyedén moshatunk otthon is, hiszen a mosógépek nagy része már speciális paplanok mosására alkalmas programmal rendelkezik.
Fontos, hogy mindig kövessük a használati utasítást, nézzük meg, hány fokon lehet mosni a takarót.Ha a paplan nem fér be könnyedén a mosógép dobjába, akkor inkább érdemes elvinni egy mosodába.
Ha egy paplant bezsúfolunk egy olyan mosógép dobjába, ami nem elég nagy, nem lesz elegendő hely a takarónak a mozgáshoz, és nem lesz hatékonyan a mosás sem.
Hogyan kell kimosni a paplant?
Függetlenül attól, hogy a paplan szintetikus vagy természetes tollal és pehellyel töltött, mindig az útmutatás szerint mossuk ki, a javasolt legmagasabb hőmérsékleten, és használjunk folyékony mosószert, mert ez könnyebben behatol a szövetbe, mint a por mosószer.
Szárítsuk meg alaposan, lehetőleg szárítógépben, alacsony hőmérsékleten. Ha nincs szárítógépünk, akkor tegyük ki a szabadba, de az a lényeg, hogy a toll- és pehelypaplanok (és az összes paplan) alaposan megszáradjon.
Milyen gyakran kell kimosni a matracvédőt?
A legtöbb matracvédő mosógépben mosható, ezért kövessük a kezelési útmutatót, ami alapján kéthavonta mossuk ki.