Vörös szőnyeg
1. Tom Ford a vörös szőnyegen megosztotta velünk, mi a különbség a ruhatervezés és a filmrendezés között: „Imádok ruhákat tervezni, de filmet rendezni is. A ruhák mindig az adott évnek, vagy maximum pár évnek szólnak, viszont ha jó filmet csinálsz, az nagyon sokáig fennmarad.”
2. James Cameron az álmait használja fel a filmjeihez, és reggelente lejegyzeteli őket. A vörös szőnyegen elmondta, hogy az Oscar-parti előtti este rendszeresen vacsorára hívja meg a stábját, ahol hatalmas bulit tartanak. Olyan is volt már, hogy Cameron az asztalon táncolt, nem kevés alkohol segédletével. Szívesen megnéztük volna.
3. Sandra Bullock tökéletesen beszél németül. Perfekt németséggel üzent a Pro7-en keresztül németországi családjának, és a riportertől kapott pár darab Haribot. A színésznő azt is elárulta, mi lesz a menüje az Oscar után: milkshake, french fries és sajtburger. Utána fogyókúra?
4. George Clooneynak fontosabbak a rajongói, mint a riporterek. Interjúk adása helyett inkább lelkesen pacsizott és autogramokat osztogatott a rajongóknak, szinte egyedüliként a sztárok közül.
5. Az Oscar-ruha viselésének két fontos szabálya Jennifer Lopez szerint: légy benne szép, és érezd benne jól magad, hiszen hosszú órákon át kell viselned. J.Lo a Precious sikeréért szurkolt.
6. Akin a legrosszabbul áll az estélyi ruha: Miley Cyrus. Nem csak felvenni, de viselni is tudni kell!
7. Taylor Lautner saját bevallása szerint ennyit készült az Oscarra: beszerzett egy öltönyt.
A show
8. Egy sztár hogyan kerül hátra a fontossági sorrendben? Robin Williamsnek már csak kb. a negyedik sor környékén jutott hely.
9. Neal Patrick Harris (Így jártam anyátokkal) revü magánszáma szolgált nyitányként a showhoz. Ha Rátonyi Róbert ezt láthatta volna!
10. A műsorvezetőpáros, Alec Baldwin és Steve Martin kiváló formában komédiáztak, és a legtöbb poénjuk Meryl Streepre hegyeződött ki, akit megdicsértek, mint a legtöbb jelölést beszerzett színésznőt, de azért megjegyezték, hogy ezzel ő az Oscar egyik legnagyobb vesztese is egyben.
5 tökéletes és 5 borzalmas ruha a 82. Oscar-gálán Tóth András, a USE Unused tervezője elárulta, melyik vörös szőnyeges sztár bukott meg nála a stílusvizsgán » |
11. A műsorvezetők köszöntötték Christoph Waltzot, aki a Becstelen brigantykban egy náci zsidóvadászt játszott. Steve Martin sok szerencsét kívánt neki, és rámutatott a közönség soraira. Oscar humora néha kegyetlen.
12. Penélope Cruz megszegte az alapszabályt: az „Oscar Goes to” kifejezés helyett az illetlen „and the Winner is” mondattal adta át a szobrot Christoph Waltznak, aki remegő kézzel vette át a díjat. Néhány perccel később a legjobb betétdal díját átadó Amanda Seyfried is elkövette ugyanezt a bakit, de amikor a legjobb forgatókönyv Oscarját is így adták át, éles eszünkkel rájöttünk, hogy az Akadémia visszahozta a hosszú éveken át tiltólistás nyertes kifejezést a showba.
13. A legjobb animációs filmek jelöltjeinek rajzolt főszereplői egy-egy fantasztikusan vicces jelenetben elmondták, mit is jelent számukra az Oscar-díj.
14. A legextrémebb kiegészítő: Robert Downey Jr. tengerkék szemüvege, ami harmonizált a csokornyakkendőjével.
15. Külön megemlékezést tartottak John Hughesról, a Nulladik óra tavaly elhunyt rendezőjéről, akivel az Oscar egyik producere (Bill Mechanic), az Akadémia elnöke, valamint Steve Martin és Alec Baldwin is jó kapcsolatban állt. Szép gesztus, de talán a többi tavalyi elhunyt (Patrick Swayze, Eric Rohmer, Brittany Murphy…) is megérdemelte volna ezt, ám ők csak egy rövid montázsban kaptak helyet. Nem voltak ennyire jóban a show vezetésével…
16. Carey Mulligan és Zoe Saldana bevonulása az est legnagyobb kihívásának bizonyult. Hosszú estélyijükben, hatalmas magas sarkú cipőikben alig bírtak lépkedni egymás mellett. A szépségért szenvedni kell.
17. Ben Stiller a legjobb smink díját adta át n’avinak beöltözve, kékre festve.
18. A pörgősség kedvéért a show közvetítői kegyetlen módon betartották a 45 másodperces időt, amit a beszédekre szántak, és rengeteg szószátyár díjazottat lekevertek.
19. Steve Martin és Alec Baldwin videóbejátszásban egy fergeteges Paranormal Activity paródiát adott elő a horror zsáner előtt tisztelgő montázs bevezetéseként.
20. Tim Robbins elmesélt egy történetet Morgan Freemanről, ami A remény rabjai utolsó forgatási napján történt. Freeman azt mondta, hogy „Az igaz barátot arról ismerheted meg, hogy hoz kávét, amikor kéred. Hoznál nekem, Ted?”
A nyertesek listája A legjobb film: A bombák földjén Legjobb rendező: Kathryn Bigelow (A bombák földjén) Legjobb férfi főszereplő: Jeff Bridges (Őrült szív) Legjobb női főszereplő: Sandra Bullock (A szív bajnokai) Legjobb férfi mellékszereplő: Christoph Waltz (Becstelen brigantyk) Legjobb női mellékszereplő: Mo’Nique (Precious) Legjobb animációs film: Fel! Legjobb betétdal: „The Weary Kind” (Őrült szív) Legjobb filmzene: Fel! (Michael Giacchino) Legjobb adaptált forgatókönyv: Precious (Geoffrey Fletcher) Legjobb eredeti forgatókönyv: A bombák földjén (Mark Boal) Legjobb külföldi film: El secreto de sus ojos (Argentína) Legjobb animációs rövidfilm: Logorama Legjobb rövid dokumentumfilm: Music by Prudence Legjobb rövidfilm: The New Tenants Legjobb smink: Star Trek Legjobb látványtervezés: Avatar Legjobb jelmez: Az ifjú Viktória királynő (Sandy Powell) Legjobb hangvágás: A bombák földjén Legjobb hangkeverés: A bombák földjén Legjobb operatőr: Avatar (Mauro Fiore) Legjobb vizuális effektusok: Avatar Legjobb dokumentumfilm: The Cove Legjobb vágás: A bombák földjén |