
Most már hivatalos: nem lesz nagyobb tömegrendezvény augusztusban, és alighanem az év hátralévő részében sem. A kormány a koronavírusra hivatkozva eltörölte a fesztiválszezon maradékát is július végére – nyilván teljes joggal, de azért nagyon sajnáljuk, hogy egy kicsit sem kaptunk a nyárból, vagyis abból, amit eddig nyárként ismertünk. Az alábbiakban tehát terápiás jelleggel nosztalgiázunk egy kicsit: előtúrtuk a képeinket azokról a pillanatokról és eseményekről, amelyek most kimaradnak. Ez lett volna (és, ha minden jól megy, lesz is) az augusztus és a szeptember, ha nem szól közbe a történelem.
Jövőre pedig már csak nevetünk az egészen, ugye…?
Nem lesz buli a Szabadság hídon
Ugyan eleve nem volt napirenden, hogy a korábbi évekhez hasonlóan idén is a miénk a Szabadság híd, legalább hétvégente, de ha napirenden lett volna, akkor sem engedték volna: az a csoda, ami a hídon történt 2017 óta, még szabadtéri buliként is veszélyes lett volna, tekintve az egy négyzetméterre jutó lélekszámot. Maradnak tehát a képek – meg a (nem is olyan sovány) vigasz, hogy a rakpartot azért megkaptuk.

Fotó: Neményi Márton
Nem randizunk a Duna közepén
Az elmúlt években rendszeresen megereszkedett a Duna szintje, annyira, hogy addig elképzelhetetlen helyeken lehetett sétálni. A Margit-sziget alatti alkalmi sáv egy-két hétig Budapest legjobb randihelye lett, sokszor akkora tumultussal, hogy kész kis sorok alakultak ki. Ehhez persze több hetes szárazság kellene, azt meg mégsem kívánjuk a mezőgazdaságnak.

Fotó: Neményi Márton
Nem bulizunk esküvőkön
Bár esküvőt szabad tartani, szerencsére nem ismerünk olyan felelőtlen párt, aki összeterelne száz-kétszáz embert egy terembe a frigy kedvéért. Így hát maradnak a letisztult, meghitt szabadtéri koccintások. Cserébe rengetegen halasztották jövőre, azaz a következő nyár egy végeláthatatlan esküvőnek ígérkezik.

Fotó: Neményi Márton
Nem sakkozunk random franciákkal
Igyekeztünk úgy összeállítani ezt a cikket, hogy a képek kevesebb mint a fele szóljon a Szigetről, és ez sikerült is, de ettől még a legfájóbb hiányérzetet Európa legnagyobb fesztiválja hagyta maga után. Erre legalább fel tudtunk készülni: már rég biztos volt, hogy nem lesz. Azoknak pedig, akiknek még mindig az a kép ugrik be a Szigetről, hogy bedrogozott külföldi fiatalok vonaglanak, meg is mutatnánk a sakksátrat, ahol folyamatos teltház volt.

Fotó: Neményi Márton
Nem rúgunk be és jövünk össze részegen
Persze álszentek sem szeretnénk lenni, a Sziget esszenciáját sokkal jobban összefoglalja az alábbi kép, mint a fenti.

Fotó: Neményi Márton
Nem ismerkedünk nagyon-nagyon érdekes emberekkel
Mint például Szabival, a vak fesztiválozóval, aki a nyilvánvaló nehézségek ellenére végignyomja a fesztivált, méghozzá úgy, hogy nappal akadálymentes sátorban segít sorstársainak, este meg bulizik. Az, hogy hogyan történik mindez, és hogyan fordítja előnyére a helyzetet, a kedvenc szigetes sztorink volt az utóbbi években.

Fotó: Neményi Márton
Nem fújjuk a port az orrunkból és töröljük ki a szemünkből még napokkal a Sziget után is
Esküszünk, hogy most még ez is hiányzik.

Fotó: Neményi Márton
Nem bulizunk kisebb koncerten sem
Ez az elsőre kicsit nehezen értelmezhető kép, amelyen KRSA, a Pannonia Allstars Ska Orchestra frontembere Thor pörölyével sújt le Amerika kapitányra, miközben a háttérből rohamosztagosok nézik, a Budapest Parkban készült, PASO- és Brains-koncert előtt (több ezren voltak, tehát nem koronavírus-kompatibilis esemény volt). Szerintünk jó így is, értelmezés nélkül, de azért tessék: hőseink, a CosHelp jelmezes csapata (akik gyerekkórházról gyerekkórházra járnak, hogy segítsék a gyógyulást) besegített a buliba a színpad előtt és a színpadon is, persze jótékony célért.

Fotó: Neményi Márton
Nem festünk iskolamosdót
Irodai székekben elpuhult szerkesztőségünk három éve felkerekedett, hogy kifesse a gamási iskola mosdóját. A Domestos szponzorálta esemény életünk egyik legjobb bulija volt, szerencsére szakértői szupervízió alatt, tehát a végeredmény sem lett ciki. Sőt.

Fotó: Neményi Márton
Nem megyünk gyerektáborba
A tavalyi év nyarát, ha nem a Szigeten, akkor rászoruló gyerekeknek szervezett táborokban töltötte fotósunk. Egyszerre volt megrázó, megható és nagyon vicces; íme a riport.

Fotó: Neményi Márton
Nem megyünk hajókázni a Balatonra
Szintén gyerekeknek szervezett egy utazást a Vöröskereszt tavaly nyáron. A csavar az volt, hogy a többségük először látta a tavat. A hatás leírhatatlan volt – még jó, hogy volt nálunk fényképező.

Fotó: Neményi Márton
Nem megyünk filmbemutatóra
Pedig pont lett most végképp filmforgatás-nagyhatalom Magyarország, annyira hogy Will Smith és Ang Lee rendező itt mutatták be a Gemini Mant – naná, miután itt forgatták. Hogy Will Smith nagyon jó arc, arról sikerült személyesen is meggyőződnünk, ez pedig majdnem feledtedte is, hogy a film maga reménytelenül közepes, vagyis sokkal rosszabb akciófilm, mint amilyen Budapest-imázsfilm.

Fotó: Neményi Márton
Nem megyünk Lada-fesztiválra
Pedig létezik, és, ahogy a kép is sejteti, nem is akármilyen. Alighanem még sosem találkozott ilyen őszintén a magyar nép retró és lakossági szórakoztatás iránti rajongása, mint az elmúlt évek augusztusaiban Soltvadkerten. Nem is mondunk semmit, tessék megnézni.

Fotó: Neményi Márton
…és Alfa Romeo-fesztiválra sem
Kicsit technikaibb és komolyabb, mint a Lada, de éppen úgy vegyük a tesztoszteron és a benzinszag. Ezt is alaposan körbejártuk és nagyon sajnáljuk, hogy idén kimaradt.

Fotó: Neményi Márton
Nem nevetünk a Pride-on
Rögzítsük, hogy a nemzetközi és magyar LMBTQ-közösség és a Pride szervezői voltak az elsők, akik önként és azonnal lemondták vagy elhalasztották a tömegrendezvényeiket. A magyarok először bizakodóan augusztusra tolták a hagyományosan júliusi felvonulást, majd ez is ment a levesbe. Pedig a Pride fesztivál és az azt záró menet az utóbbi években egyre inkább úgy nézett ki, mint egy egyszerű buli, és nem úgy, mint egy kordonok közé szorított, kívülről tojásdobálással és köpködéssel megbolondított, rendőrkordonos demonstráció. Nagyon kíváncsiak lettünk volna, hányasra vizsgázik az ország homofóbiából – tavaly már tényleg ígéretes volt.

Fotó: Neményi Márton
Nem sírunk a Pride-on
Ez egy lánykérés. Mint látható: igent mondott.

Fotó: Neményi Márton
Nem haverkodunk külföldiekkel a bulinegyedben
A hetedik kerület két körút közti, bulinegyed néven ismert részének most éppen csak az egyik baja a koronavírus és az emiatt eltűnt, most pedig éppen visszaszivárgó turisták. A kerület vezetése ugyanis ellentmondást nem tűrő, rendpárti akciózásba kezdett, hogy felszámolják, ahogy ők fogalmaznak, a nem kívánt viselkedési formákat. Az eredmény? Vergődő kocsmák és bulihelyek, még mindig nagy zaj és sok szemét és vendéglátósok, akik nem tudják, hogy most akkor mi van.

Fotó: Neményi Márton
Nem megyünk borfesztiválra sem
Ez inkább szeptemberi téma, úgyhogy keresztben vannak az ujjaink, hátha. Az eddigiekből kiindulva azonban inkább nem éljük bele magunkat.

Fotó: Neményi Márton