Az elektromos rollerek megjelenése a világ több országában okozott bonyodalmakat, különösen, hogy az ilyen járművekre vonatkozó szabályozás országonként eltér: míg például Franciaországban kizárólag a járdán lehet közlekedni az e-rollerekkel, addig Magyarországon segédmotoros kerékpárnak minősül, így az úttesten kell vele haladni. A rollerekre sokan nem néznek jó szemmel, mivel az akár 45 km/h sebességre is képes közlekedési eszközökön nincs irányjelző, sem rendszám, ami alapján azonosítani lehetne egy baleset okozóját.
Az alábbi videót szerencsére nem nálunk vették fel, de a képsorok is jól mutatják, hogy a városi közlekedés minden résztvevőjének jobban oda kellene figyelni a többiekre. Ez különösen igaz az autókban utasként utazókra, mivel a videón is látható balesethez hasonló sokszor történik biciklistákkal is, amikor egy, a jobb oldali ülések egyikén ülő utas körültekintés nélkül nyitja ki a kocsi ajtaját. A videó egyébként a bpiautosok.hu oldalra került fel, ahol felteszik a kérdést: ki hibázott az eset során?
Bár a képsorok alapján egyértelműnek tűnik, hogy az autó utasa nyitotta ki úgy az ajtót, hogy nem győzödött meg róla, hogy ezt biztonságosan megteheti-e, mivel nem tudni, hogy a videót hol rögzítették, azt sem lehet megállapítani, hogy az adott országban milyen szabályok vonatkoznak a rollerezőkre.
A hasonló esetek elkerülésére a holland balesetmegelőzési szervezet az úgynevezett holland fogást, azaz a dutch reach-et ajánlja, ezt az alábbi videón mutatjuk, érdemes minden autósnak és az autóban utazóknak is megismerkedni ezzel a pofonegyszerű módszerrel.
További cikkeink az elektromos roller témakörében:
- Videón a kattant e-rolleres
- Kerékpározni igen, rollerezni többé nem lehet a Kossuth téren
- Videó: kamera előtt gázolták el az e-rollerest, miután meginterjúvolták