Till Attila 26 éve él boldog házasságban. Szerelmével három gyereket nevelnek közösen. A műsorvezető nagyon ritkán enged bepillantást a magánéletébe, általában csak akkor, ha fontos pillanatról van.
Most viszont ő is kiáll egy jó ügyért.
Két fiam is a METU-ra jár filmesnek készülnek, Enyedi Ildikó, illetve Groó Diána osztályában tanulnak, így nem is volt kérdés, hogy én is ott leszek az egyetem legnagyobb filmes szemléjén, a METUSCOPE Filmszemlén
– mondta a műsorvezető az első Metuscope Filmszemle kapcsán. Négy szakmai művészeti projekt összeolvasztásával hívta életre a Metuscope Filmszemlét a Budapesti Metropolitan Egyetem. A kétnapos szemle április 26-án és 27-én az egyetem hallgatóinak munkáival és házigazdaként Till Attilával várja az érdeklődőket, az ingyenes eseménynek a Corvin Mozi ad otthont.
A Metuscope Filmszemle 2024 a korábban nagy sikerrel bevezetett animációs (ANIMASCOPE), mozgóképes (CINEMASCOPE) és média design (FUTUROSCOPE) szakmai területeken végzett hallgatók diplomamunkáinak seregszemléit, valamint a tavalyi évben, először megrendezett I. METUSCOPE online Filmszemlét egyesíti.
A szemle betekintést ad a METU végzős animáció-, mozgókép-, valamint média design szakos hallgatóinak diplomamunkáiba, bemutat továbbá válogatott vizsgafilmeket, valamint a vendégként résztvevő Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karának kisjátékfilmjeit is. Emellett a Nemzeti Filmintézet – Filmarchívumnak köszönhetően egy igazán különleges animációs rövidfilm-válogatással tiszteleg az esemény a 110 éves magyar animáció mesterei előtt. A filmvetítések mellett szakmai kerekasztal beszélgetéseken is részt vehet, aki ellátogat a kétnapos eseményre.
A fontos társadalmi kérdéseket feszegető vagy éppen a tudat legbelsőbb titkait és legmélyebb félelmeit feldolgozó filmek mellett könnyedebb és abszurd alkotásokat is láthatunk a két nap során. A filmszemlén bemutatott művek többsége most először látható nagyvásznon, és a nemzetközi filmfesztiválszereplések miatt egy darabig nem is lesznek nyilvánosan elérhetők.
„A Budapesti Metropolitan Egyetem olyan inspiráló közeg, ahol hallgató és oktató egyaránt megtalálja személyes és szakmai kiteljesedésének útját. Oktatói egyben mentorok is, akik a hallgatókkal partnerként, az önálló gondolkodást, kreativitást fejlesztve dolgoznak együtt. Ez a filmes seregszemle ennek a közös útnak az eredménye” – jegyezte meg Csizmadi Péter a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kar dékánja.