nlc.hu
Szépüljünk
5 fura 2015-ös találmány a szépségiparból

5 fura 2015-ös találmány a szépségiparból

Valószínű, hogy a most következő, idén bemutatott szépségipari találmányok közül egyik sem lesz épp az új spanyol viasz. Mindenesetre minimum "érdekesek".

Az okosdezodor

Két amerikai egyetemista, Gilad Arwatz és Carla Bahri találmánya az okosdezodor. Egy hi-tech dezodoradagoló masináról van szó, melyhez természetesen okostelefonos alkalmazás is tartozik. A mobilapplikáció a nemed, testmagasságod, a súlyod és az aktivitásod alapján kiszámolja, hogy milyen mennyiségű dezodorra van szükséged, és az adagoló egészen pontosan csak annyit permetez a hónaljadra. A gép tetszőleges illattal újratölthető, így takarékos és környezetbarát is. Az alkalmazás figyelmeztetést küld, ha újra kell tölteni. Az adagolóban mindemellett LED-lámpák találhatók, melyek rózsaszín és kék fénnyel is tudnak világítani.

A szépítő sör

Szépítő sört dobtak piacra tavasszal Japánban. Az 5 százalékos alkoholtartalmú sör a gyártó állítása szerint dobozonként 2 gramm kollagént is tartalmaz, amitől szép, egészséges külseje lesz a fogyasztójának. A kollagén a testben eleve megtalálható, zselészerű kötőszöveti fehérje, a csontok, a porcok és a bőr fontos alkotóeleme. A kor előrehaladtával a mennyisége csökken, ez váltja ki többek között az öregedés egyik leglátványosabb jelét, a ráncosodást. Mindebből logikusan következik, miért is tűnik olyan vonzónak az a lehetőség, hogy a hiányzó kollagént például finom italok fogyasztásával pótolhatjuk. Számos szakértő ugyanakkor arra figyelmeztet, hogy ne várjunk csodát az ilyen típusú termékektől, mivel a bennük található kollagén nem képes úgy felszívódni az emberi szervezetben, hogy látványos hatást fejthessen ki.

A hajtetoválás

A nyáron eszelősen nagy divat volt az ékszertetoválás, a divatipar pedig megtalálta a módján, hogy újabb bőrt húzzon le erről trendről: megjelentek a piacon a hajra ragasztható, fényes műtetkók.

Az ujjsisak

Mindannyian jártunk már úgy, hogy a friss és száraznak hitt lakkozás megkarcolódott, megnyomódott, és kezdhettük elölről az egészet. Nos, ezeket a baleseteket megelőzendő találták fel az ujjsisakot, melyet a körömlakkozás után 15 perccel kell az ujjakra húzni. Bár elég viccesen néz ki, viszont állítólag megóvja a festést addig, míg az tökéletesen meg nem szárad, ugyanakkor addig is használhatjuk a kezeinket. Húzkodhatunk például cipzárt, gépelhetünk vagy érintőképernyőt is tapogathatunk, a lakkozásnak semmi baja sem lesz.

A műszeplők

Egy amerikai nő, Remi Brixton alkotta meg a műszeplőkészítő szettet, melynek segítségével természetes hatású műszeplőket készíthetünk magunknak. A szett stencileket és az önbarnítókhoz hasonló festéket tartalmaz. A stencileket fel kell ragasztani arra a felületre, ahol a szeplőket szeretnénk viselni, majd a festékkel átfesteni, végül a papírt lehúzni. Az így felfestett szeplők nagyjából két napig maradnak az arcon.

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top