A kínai Li Csenhszi még csak 27 éves, de hazájában már elérte azt az életkort, amikor hajadonként már a “sheng nu” vagyis a “maradék nő” stigmát kell viselnie – meséli az al-Dzsazíra videójában. Olyan jelző ez, ami meghatározza életét, elsősorban a családja miatt, akik aggódva várják, hogy a lány mikor megy már férjhez. Félnek, ha idősebb lesz, nem kell majd senkinek, nem lesz férje, akire támaszkodhat, de gyermekei sem, akik majd gondját viselik idős korában. A fiatal lánynak azonban esze ágában sincs férjhez menni, sokkal nagyobb örömét leli kerttervezői munkájában.
Li Csenhszi és bérelt pasija, Sam
A kínai újév nem kis fejtörést okozott a lánynak, olyan erős nyomás van rajta a szülei részéről, hogy megoldást akart találni a problémára. Ekkor döntött úgy, hogy egész egyszerűen bérel magának egy álpasit, akit otthon be tud mutatni, hogy egy időre megnyugtassa szüleit.
Li Csenhszi nincs egyedül a problémájával, kollégái között rengeteg a 24–34 év közötti nő, akik bár óriási karrierlehetőség előtt állnak, de visszatartja őket a társadalmi elvárás, miszerint még fiatalon meg kell állapodniuk. A helyzet annyira súlyos, hogy a barátbérlő oldalak szó szerint dübörögnek.
A bemutatás nem volt zökkenőmentes,
a lány anyukája átlátott a szitán, rájött, hogy a fiú nem a lánya pasija.
A lány még 2013-ban költözött Pekingbe, ahol egy merőben más életbe csöppent, ami nemcsak korábbi életétől különbözött, de attól is, amit szülei ennyi idősen megéltek. Kínában a huszonévesek szabadidejükben koncertekre és shoppingolni járnak, és a Tinderhez hasonló ismerkedős oldalakat használnak, nem úgy, mint szüleik, akik Mao Ce-tung ideje alatt a munkásosztályt éltették. Nem csoda, hogy nem értik, milyen nagyot fordult a világ. Sokan annyira nem tudják, miben élnek gyermekeik, hogy azt sem veszik észre, ha bérelt baráttal állítanak haza.