Rózsaszínben a világsztárokat…
Kacey Musgraves énekes-dalszerző fürdőrózsára is emlékeztető, emeletes Giambattista Valli tütüje megadta az alaphangot.
Talpig rózsaszínben, 73 évesen? Naná, hogy talpig rózsaszínben, 73 évesen! Helen Királynő Mirren!
Linda Cardellini és a Schiaparelli divatház összehozták a szettet, amely még egy keményvonalas Barbie babának is becsületére válna…
Gemma Chan ejtőernyőruhájának két nagy pozitívuma volt: a színárnyalata, valamint a zsebe.
Sarah Paulson öltözéke egy másik felsőrésszel telitalálat lehetett volna, így viszont olyan összhatást adott, mintha a színésznőt lenyelte volna két félig leeresztett lufi.
Az igen bőséges rózsaszínruhás mezőny legsikkesebb darabja Angela Bassett interpretálásában, a Reem Acra divatháztól.
És a szó szoros értelmében véve csupán csak egy árnyalatnyival lemaradva az előzőtől: az első-oscarozó KiKi Layne egy Atelier Versace estélyiben.
Persze, hogy ez a díjátadó sem múlhatott el sötétítőfüggöny-ruha nélkül! Ezúttal persze szintén rózsaszínben. Az elkövető Maya Rudolph volt, a társtettes tervező pedig Giambattista Valli.
Jason Momoa és neje, Lisa Bonet is rózsaszínben öltöztek össze fél Hollywooddal, de legfőképpen egymással. Mindkettejük öltözékét a múlt héten elhunyt Karl Lagerfeld tervezte. És ha ez nem volna elég: figyeljétek a színész jobb csuklóját! Igen, az ott egy fodros hajgumi.
Julia Roberts ugyan nem vonult fel a vörös szőnyegen, viszont díjátadóként – mégpedig a legjobb film kategóriában – színpadra lépett a gálán. Már meg sem lepődtünk, hogy szintén rózsaszínben.
És akik nem rózsaszínben voltak…
Majdnem, de nem. Emilia Clarke ruhája egyértelműen lila.
És hogy mit vett fel az a Jennifer Lopez, aki az egész bazi nagy rózsaszín ruhás trendet elindította tavaly decemberben az Álommeló című film New York-i premierjén viselt öltözékével? Nos, az Oscarra tükörmozaiknak öltözött.
Lady Gaga Holly Golightly 2019-es, platinaszőke reinkarnációjaként jelent meg a díjátadón. Olyannyira hitelesen, hogy nyakában az ikonikus, kanárisárga Tiffany-gyémánt ragyogott, melyet utoljára maga Audrey Hepburn viselt 1962-ben, igaz, egy másik nyakékbe foglalva.
Billy Porter, a férfi, aki a díjátadó történetében először – és méltán – érdemelte ki, hogy helyet kapjon az Oscar-gála legjobban öltözött nőinek listáján.
Emma Stone ruháját mintha a méhek hordták volna össze… A luxuskivitelű kaptárra hajazó estélyi egyébként a Louis Vuitton műhelyében készült.
Glenn Close pontosan úgy öltözött fel, mint aki joggal bízik abban, hogy a hetedik Oscar-jelölését már sikerül szoborra váltania. Nem a ruháján múlott, hogy ez nem jött össze.
A mindig, minden díjátadón, de különösképp az Oscaron megjelenő aranyruhás kategóriát viszont idén egyértelműen a Fekete párduc sztárja, Danai Gurira nyerte. Még úgy is, hogy a ruhájában volt valami csomagolópapír-szerű.
Akik nagyon melléfogtak…
Rachel Weisz vörös, szadomazo-apáca szettje a Givenchytől akár működhetett volna, leginkább tavaly, a vallási témájú MET-gálán. Az Oscar-gálára viszont teljesen indokolatlan választás volt.
A legrosszabb szín- és fazonválasztást ezúttal egyaránt Marianne Farley kanadai színésznő hozta össze, akit az öltözéke gyakorlatilag kiradírozott. És nem csupán azért, mert beleolvadt a háttérbe.
Olivia Colman talán maga sem gondolta volna, hogy elviszi az Oscart Glenn Close vagy Lady Gaga elől… Minden bizonnyal ezért öltözhetett fel ennyire gyászosan, magára pakolva úgy plusz 15 évet…