Az első Vogue címlap
Naomi Campbell már 7 évesen szerepelt Bob Marley Is This Love című dalának videoklipjében, három évvel később pedig felvételt nyert Italia Conti Színművészeti Akadémia balett szakára. 15 évesen, iskolai egyenruhában sétálgatott a londoni Covent Gardenben, amikor Beth Boldt, a Synchro modellügynökség vezetője felfigyelt rá. Még a 16-ot sem töltötte be, amikor már az Elle címlapján szerepelt, majd 1987-ben a brit Vogue is címoldalra tette. Egy évvel később első fekete modellként kapott lehetőséget a francia Vogue címlapján.
Az első “nagy” divatbemutató
Kifutói debütálására Jasper Conran brit divattervező bemutatóján került sor, az első igazán nagy divatbemutatója azonban az Yves Saint Laurent divatház 1988-as tavaszi-nyári kollekciójának showja volt. Ezzel a szerepléssel a nemzetközi kifutós karrierje is elindult.
A legendás Vogue címlap
Minden idők egyik legemlékezetesebb magazinborítója volt a brit Vogue, Peter Lindbergh-féle, 1990-es januári címlapja, melyen Naomi Campbell, Linda Evangelista, Tatjana Patitz, Christy Turlington és Cindy Crawford közösen szerepeltek. Itt még hiányzott a csapatból Kate Moss, akivel kiegészülve aztán az évtized ikonikus szupermodell-generációját alkották.
Freedom!
A Vogue-címlap nyomán hívta meg George Michael Freedom! című dalának klipjébe az öt topmodellt, valamint John Pearson férfi modellt és Mario Sorrenti divatfotóst. Bár akkoriban sem volt szokatlan, hogy modellek szerepeljenek a videoklipekben, ők rendszerint az előadó szerelmének tárgyát alakították. Ebben az esetben azonban másképp történt, ugyanis az énekes helyett a szereplők tátogják el a dalt. A 92 snittből álló klipet mindegyikükkel külön napokon forgatták, kivéve Evangelistát és Turlingtont, akiknek volt egy közös jelenetük is.
A Marilyn-ruha
Naomi Campbell karrierjének kezdetétől rendszeresen feltűnt a Versace divatbemutatóin és szoros barátságot, mi több, művész és múzsája viszont ápolt Gianni Versace-val. 1991-ben ő mutatta be a divatguru egyik legemlékezetesebb kreációját, a Marilyn-ruhát is, melyet Marilyn Monroe, Andy Warhol-féle pop art portréi díszítettek.
A párducruha
Azzedine Alaïa divattervezővel 16 éves korában, az első Párizsban töltött napján ismerkedett meg. Szinte pótapjaként tekintett rá és közeli barátságban volt vele egészen a kreátor 2017-ben bekövetkezett haláláig. Alaïa számos bemutatóján kifutóra lépett az évtizedek folyamán, de rendezvényeken, gálákon is gyakran viselte a tunéziai dizájner munkáit. A legemlékezetesebb mind közül mégis az áttetsző párducruha volt Alaïa 1991-1992-es kollekciójából, melynek nyomán Campbellt máig is a divatvilág fekete párducaként emlegetik. Az outfitet tavaly Kim Kardashian – egyébként egészen meggyőzően – koppintotta le.
Az esés
Előfordul, hogy a modellek elesnek a kifutón, ám ahogy Naomi Campbell elesett kék platformcipőjében Vivienne Westwood 1993-as őszi-téi kollekciójának bemutatóján, nos, úgy nem esett el sem addig, sem azóta senki. Vérbeli profiként kezelte a helyzetet.
Pár hónappal később a modell az Év Divattervezője gálán újra felhúzta a lábbelit és akkor – nyilvánosan legalábbis – nem esett el benne. A lábbeli később egyébként múzeumba került.
Az Elite modellügynökség partiján
Naomi Campbell 18, míg Kate Moss 15 éves volt, amikor először találkoztak Los Angelesben. Közösen dolgozták és partizták végig az elmúlt bő három évtizedet, a mai napig is gyakran jelennek meg együtt. A rengeteg közös fotó örökíti meg őket, mégis mind közül az a legemlékezetesebb, mely az Elite modellügynökség 1993-as partiján készült róluk.
Először a Victoria’s Secret kifutóján
A Victoria’s Secret divatbemutatóját először 1995-ben rendezték meg. Ezen még nem, a következő évi show-n azoban már Naomi Campbell is kifutóra lépett. A fehérneműmárka hét bemutatóján szerepelt, ám sosem volt a Victoria’s Secret angyala. Amikor arról kérdezték, miért nem, annyit válaszolt: “nem engedhettek meg maguknak”.
Diamonds are Forever
Millenium Celebration címmel rendezett jótékonysági gálát 1999-ben a Versace divatház és a De Beers gyémántmárka. Erre az alkalomra készült a Diamonds are Forever kollekció, abból a speciális, folyékony fém illúzióját keltő anyagból, melyet Gianni Versace talált fel még 1982-ben. A kreációkat többek között Naomi Campbell, Kate Moss és Amber Valletta mutatta be.
2017-ben, Gianni Versace halálának huszadik évfordulóján Donatella Versace testvére emléke előtt tisztelgett új kollekciójával, melyben megidázte a Diamonds are Forever stílusát is. Az öltözékekben akkor Naomi Campbell, Cindy Crawford, Claudia Schiffer, Carla Bruni és Helena Christensen vonultak fel.
Közmunka Dolce & Gabbana estélyiben
A szupermodellt 2007-ben öt nap közmunkára ítélte a bíróság, amiért egy vita hevében hozzávágta a mobiltelefonját asszisztenséhet, Ana Socolavinóhoz. Az utolsó napon egy ezüst Dolce & Gabbana estélyiben jelent meg a közmunkán, ahol egyébként takarító volt.
A Manta ruha
Naomi Campbell is azok között volt, akik dolgoztak Alexander McQueen egyik utolsó kollekciójának divatbemutatóján, ahol többek között a Manta ruha is debütált. A divattervező 2010 február 11-i, tragikus halála után 11 nappal a szupermodell McQueen előtt tisztelegve egy Manta ruhában jelent meg az Elle Style Awards gáláján.
A londoni olimpia záróünnepségén
A 2012-es londoni olimpia záróünepségén a leghíresebb brit modellek, így Naomi Campbell, Lily Cole, Karen Elson, Lily Donaldson, Jourdan Dunn, David Gandy, Georgia May Jagger, Kate Moss és Stella Tennant vonultak fel a legnagyobb brit trevezők kreációiban. Campbell egy uszályos, arany szettet viselt az Alexander McQueen divatháztól.
Eugénia hercegnő esküvőjén
Eugénia hercegnő esküvőjén számos híresség megjelent, azonban a násznép ruhaversenyét egyértelműen Naomi Campbell nyerte, kristályokkal és tollakkal díszített Ralph & Russo Couture koktélruhájában.
CFDA
A 2018-ban a CFDA (Council of Fashion Designers of America, vagyis az Amerikai Divattervezők Tanácsa) Divatikon díjjal tüntette ki Naomi Campbellt, egyrészt több évtizedes modellkarrierje és a divatra gyakorolta hatása, másrészt pedig a brit Vogue közreműködő szerkesztőjeként végzett munkája elismeréseként. „Londoniként mindig is óriási hatással volt a személyes stílusomra a dinamikus, állandóan változó utcakultúra és a zenei élet. Ebben az iparban nőttem fel és örökké hálás leszek az ikonikus amerikai divattervezőknek, akik karrierem során támogattak és ünnepeltek engem” – fogalmazott köszönőbeszédében a modell.