Február 19-én vasárnap este a BAFTA-gálával, vagyis a Brit Film- és Televíziós Akadémia éves gálájával folytatódott a díjátadó szezon. A londoni Royal Festival Hallban megrendezett esemény jelentősebb divatbakik nélkül zajlott le. Ruhamustra.
A nagy díjátadók közül a BAFTA-gála az, melyen – a szervezet támogatóiként – rendszerint Katalin hercegné és Vilmos herceg is tiszteletét teszi. A hercegné ezúttal is egy olyan ruhát viselt, melyet korábban már láthattunk rajta, ráadásul szintén egy BAFTA-díjátadón, egészen pontosan a 2019-esen. A hófehér Alexander McQueen estélyi egyértelműen felismerhető volt úgy is, hogy a vállrészét azóta némileg átalakították. A hercegné fekete operakesztyűvel vette fel a ruhát, mely rafinált vizuális- és stílusbeli kontrasztot adott a légies, menyasszonyi ruha jellegű kreációnak. Ékszert pedig ezúttal nem valamelyik luxusmárkától vagy a királyi család értékes gyűjteményéből választott, hanem a Zarából: a virágmotívumos, rézfényű fülbevalót 6595 forintért kínálták, ameddig még lehetett kapni.
Cate Blanchett nem kevésbé elkötelezett híve a ruhaismétléseknek, mint Katalin hercegné: a színésznő ezúttal a 2015-ös Oscar-ruháját vette fel újra. A vintage Maison Margiela kreációt látványos gyöngysorral egészítette ki, mindemellett az ENSZ jószolgálati nagyköveteként feltűzte rá a kék szalagot is, mely a menekültekkel és a lakóhelyüket elhagyni kényszerült emberekkel való szolidaritást jelképezi.
Julianne Moore is egy egyszerű, fekete estélyi mellett tette le a voksát, melyet tollas kendővel párosítva a klasszikus hollywoodi glamúrt testesítette meg a vörös szőnyegen.
Fekete-fehérbe öltözött Hong Chau is, az aszimmetrikus Erdem ruha azonban sem részleteiben, sem egészében nem volt szokványos darab. Az áttetsző operakesztyű pedig csak még bájosabbá tette az outfitet.
A vörös szőnyeges események jelentős részén inkább konzervatívnak tűnne, a hiperszofisztikált BAFTA-gálán viszont inkább merésznek számított Sophie Turner áttetsző Louis Vuitton csipkeruhája.
Lily James ruhájának tervezője, az ausztrál Tamara Ralph ezzel a kreációval gyakorlatilag újraértelmezte a köldökig élő dekoltálzs fogalmát.
Cynthia Erivo a metálfényű Louis Vuitton estélyiben egészen úgy festett, akár egy minden négyzetcentiméterében tökéletes, megelevenedett brozszobor.
Sheila Atim és a Prada divatház ezzel az öltözékkel bebizonyították, hogy igenis lehet jó értelemben véve azt mondani egy ruhára, hogy olyan, mintha azt alufóliából hajtogatták volna viselője testére.
Jodie Turner-Smith tollas-flitteres, lila Gucci estélyije egészen bravúrosan egyesítette a flapper, a diszkó és a karneváli stíluselemeket.
Michelle Yeoh estélyi ruha helyett egy púderszínű, pelerin szabású bézerrel készült Dior nadrágkosztümben jelent meg a gálán. Amiben a legkevésbé sem öltözte alul az eseményt. Sőt!
A narancssárga talán a legkevésbé népszerű színárnyalat a vörös szőnyegen, azonban bizonyos esetekben nagyon is érdemes bevállalni. Florence Pugh például határozottan jól tette, hogy bevállalta ezt a műalkotásnak is beillő, narancsszínű tüll Nina Ricci estélyit.
Ha valakinek jól tud állni az, ha úgy öltözik fel, mint egy fiókos kisbútor, amire rászakadt egy bársonyfüggöny, az bizony egyértelműen Anya Taylor-Joy. Íme!