Nem mindenki engedheti meg magának, de egy luxustáska bizony jó befektetés tud lenni, főleg, ha egy olyan darabba ruházunk bele, ami garantáltan nem fog kimenni a divatból, tartani fogja az értékét, sőt. Természetesen vannak nagyon ügyes hamisítványok is, komoly iparág épült erre, bár vannak, akik házi, barkács módszerekkel próbálnak egy aprócska szeletet szerezni a tortából.
És senkinek nem akarjuk elvenni a kedvét, de nem nehéz belátni, hogy a nagy divatmárkák termékeinél sokszor nem az anyag- vagy a munkaköltség az, amiért súlyos pénzeket kell fizetni értük, más oka van annak, hogy mélyen bele kell nyúlni a pénztárcánkba. Egyes szakértők szerint egy luxustáskánál az árrés 80-85 százalék között mozog.
„Ezek a darabok státusszimbólumnak számítanak, a név az, amit meg kell fizetni, nem a bőr, amiből készülnek. Ha valaki nem kifejezetten egy ilyen táskára vágyik, akkor nem éri meg kifizetni érte ennyi pénzt, mert találhat hasonlót – ami akár még jobb minőségű is lehet – az előbbi árának töredékéért. Státuszszimbólumként tekintünk a táskára, akkor pedig teljesen rendben vannak ezek az árak”
– nyilatkozta korábban Volkan Yilmaz bőrdíszműves, aki igazi internetes híresség lett, mert luxustáskákat boncol fel, hogy elmondja, megérik-e az árukat.
Persze, aki szereti a kiegészítőket, de sajnos nem tud azokra komolyabb összeget áldozni, nem engedheti meg magának, hogy nagyobb divatházaknál vásároljon, annak érdemes a megfizethetőbb márkáknál körülnézni, hiszen ők is figyelik, mik a trendek, mi a helyzet a high fashion világában. Meg is néztük, hol lehet pénztárcabarát táskákat kapni, amelyekhez hasonlókat a dizájner darabok között is találhatunk.
Hermés vs. Stradivarius
A párizsi márka két legnépszerűbb modellje a Birkin és Kelly. Hogy hozzájussunk egy ilyen táskához, ahhoz igencsak tehetősnek kell lenni, forintban milliókat kell fizetni érte. Ugyan a Stradivariusnál főként műbőrből készült kiegészítőkkel találkozunk, de itt csak 6995 forint egy olyan piros táska, ami hasonló kialakítású, mint az Hermés Kelly Mini.
Chanel vs. H&M
Az egyik legismertebb luxusmárkánál a tweed használata még Coco Chanel öröksége, és nemcsak kosztümök, táskák is készülnek belőle, igaz, ezek ára is meghaladja az egymillió forintot. Ugyan nincs rajta dupla C betű, de a H&M webshopjában 11 895 forintért találtunk egy távoli rokont.
Dior vs. Zara
A nyereg alakú táska nagy reneszánszát éli, ami nem csoda, formája nagyon különleges, semmilyen más kiegészítővel nem lehet összetéveszteni. A képen látható ára a hivatalos webshop szerint 4200 euró, azaz 1,6 millió forint. Ugyan a Zara táskája egy minimalista darab a Dioréhoz képest, de az ára is csak 8995 forint.
Prada vs. H&M
Jackie Kennedy igazi divatikon volt, nem is csoda, hogy a Gucci egyik táskamodelljét róla nevezték el, vagyis miatta keresztelték át. A fotón szereplő Jackie ára 1 085 000 forint, de a H&M online kínálatában találtunk egy olyan fehér kiegészítőt, amihez ugyan nincsen Gucci-színekben pompázó pánt, de az ára mindössze 11 495 forintért.
Bottega Veneta vs. Reserved
Az olasz márka kézműves bőrtermékekkel alapozta meg a hírnevét, és ugyan most már sokkal szélesebb a termékpaletta, talán a táskáit imádják a legtöbben, különleges kialakításukról könnyű felismerni azokat. A fotón szereplő kis méretű táska ára 1600 euró, azaz kb. 620 ezer forint, a Reserved húzózsinóros vödörtáska ára viszont csak 13 995 forint, illetve mivel leárazták, most 5 595 forintért lehet megrendelni.