Míg a férfi ingek gombjai hagyományosan a ruhadarab jobb oldalán helyezkednek el, addig a női ingeken, blúzokon bal oldalon van a gombsor. Hogy miért, arra hivatalos magyarázat nem létezik, a divattörténet azonban választ adhat a kérdésre. Az Encyclopedia Brittanica szerint a gomblyukakat a 13. században találták fel, és a 14. századra közvetve közvetítették viselőjének társadalmi helyzetét.
Az Encyclopedia Brittanica szerint a gomblyukakat a 13. században találták fel, és a 14. századra már közvetítették viselőjük társadalmi helyzetét is: az arany, ezüst és elefántcsont gombok viselése a gazdagság és a rang jele volt.
A szakértők azt feltételezik, hogy a gombsor elhelyezkedése is összefügghetett a ruhadarab viselőjének társadalmi helyzetével, illetve nemével. Az előkelő hölgyeket általában szolgáló öltöztette, a bal oldali gombok pedig megkönnyítették a jobbkezes segítő munkáját. A férfiak viszont többnyire maguk öltöztek fel, számukra ezért a jobb oldali gombok voltak a kényelmesek.
A magyarázat logikusnak tűnik, ugyanakkor jogosan vetődik fel a kérdés, hogy a gombok ily módon való elhelyezésének szokása hogyan is maradhatott fenn évszázadokon át, egészen napjainkig.
Nos, a divattörténészek úgy vélik, hogy bár a stílusirányzatok folyamatosan fejlődnek, azonban bizonyos alapok, mint például az inggombok nemenként ellentétes oldalra való varrása, a mai napig is a hagyományokat követi. Még annak ellenére is, hogy semmiféle társadalmi vagy gyártástechnológiai akadálya nem lenne annak, hogy akár a női holmikon is a – jobbkezesek számára – jobban kézre álló jobb oldalra kerülhessen a gombsor.