Akár több, mint tíz méteres zuhanás is túlélhető, persze leginkább csak abban az esetben, ha alkalmazzuk azokat a módszereket, amiket a szakértő javasol. Az Unilad Mayami Oyanagi fizikoterapeuta tanácsait szedte csokorba, arra az esetre, ha ne adj Isten a magasból zuhannánk le. Az alábbi módszerek jelentősen növelik további életre való esélyeinket a zuhanás után!
Lazulj el!
Lazítsd el a végtagjaidat, mert lazán tartott izomzattal kevesebb sérülést okoz majd a becsapódás. Ha így érsz földet, könnyebben tudod elviselni a becsapódás hatásait. Mozgasd a karod és a lábad, hogy biztosan ne legyen megfeszítve.
Ha épületről esel, próbáld lassítani a zuhanást!
Fájni fog, de életmentő lehet: a beton helyett próbálj máshová érkezni, például egy fára. Mindent meg kell tenned, hogy esés során különböző tárgyaknak csapódj. Ez is veszélyes, cserében nem gyorsulsz fel úgy, mintha szabadeséssel zuhannál. Több esélyed lesz a túlélésre.
Lábbal előre!
Lehetőleg úgy helyezkedj, hogy a lábad érjen talajt elsőként. A mozgási energia felemésztése pedig többféle képpen történhet. Eshetsz neki frontálisan a talajnak, vagy becsapódás után megpróbálhatsz azonnal kigurulni vagy tovább bukfencezni, lényeg, hogy minél fokozatosabban emésztődjön fel a mozgási energiád. Fájdalmasan hangzik, de megmentheti az életedet.
Bármilyen magasságból
próbálj meg mindig lábra érkezni. Méghozzá szorosan összezárt talpakra. Lábbal lefelé érkezni kis területre koncentrálja a becsapódás erejét, így a lábad nyeli el a legnagyobb ütést. Ha más pozícióban zuhansz, mindent meg kell tenned, hogy lábra érkezz!
Ez a videó remekül illusztrálja a fentebb leírtakat.