A fukszia imádja az árnyékos helyeket. Nem fog hatalmas bokorrá fejlődni, így ültetésnél megfelelő számára a közepes méretű cserép. Nem szabad túlöntözni, ugyanakkor, hamar észrevenni a kókadozó levelein, ha nem kap elég folyadékot. Jó, ha naponta öntözd, de kevesebb mennyiséggel. Nem viseli jól, ha elkapja az eső, így nagyobb viharoknál, húzd be olyan helyre, ahol nem éri a víz. Tápoldatot kéthetente lehet adni a fuksziának, és az elszáradt virágokat is lecsípheted róla. -5 fokig jól bírja a hideget. Világos, és sötét helyen is teleltethető. Azonban, ha sötét helyen várja meg a tavaszt, akkor ledobja a leveleit. Ez teljesen természetes folyamat.
A szegfű cserepes verziója is jól érzi magát az árnyékosabb teraszokon és a napos, világos balkonokon is. Annyira, hogy képes dundibb kis bokorrá nőni. Nem szabad túlöntözni, és fontos, hogy a cserép alján lyukak legyenek. Az elszáradt virágokat mindig távolítsuk el, hogy újak nyíljanak helyette. Érdemes figyelni, hogy jó helyet választottunk e a növénynek, mert megtámadhatja a lisztharmat.
Igen, a legtöbben azt mondják, hogy a muskátlinak minimum félárnyékos helyre van szüksége. Nos, az én teraszomon a muskátlikat maximum napi 2 óra napfény éri, ám így is gyönyörűek, és egyre nagyobbak. Rendszeresen locsolni kell őket, és bizony a száraz virágokat, szárakat el kell távolítani. Az igazság az, hogy a muskátli jól érzi magát az árnyékos helyeken is, de sokkal kevesebb virágot fog hozni. A túlöntözés egyik jele, a leveleken megjelenő barna foltok. Törekedjünk a rendszeres, kisebb adag vízzel történő locsolásra. Muskátlit teleltetni nem bonyolult! Ősszel, amikor a hőmérséklet csökken, a virág még elviseli a fagymentes környezetet, azonban ha fagypont alá esik a hőmérséklet, új helyre kell vinnünk!