Az adományozás oldja a stresszt, erősíti az önbecsülést és az immunrendszer működésére is pozitív hatást gyakorol. A másokkal való kapcsolat, mások támogatása, segítése ugyanis oxitocint, azaz boldogsághormont szabadít fel az agyban, amely jelentősen hozzájárul közérzeted, egészséged, hangulatod javulásához.
A kutatást végző szakemberek szerint teljesen mindegy, hogy pénzzel, idővel vagy odafigyeléssel adakozol, a szervezetedre gyakorolt hatás ugyanaz. Amikor másokon segítesz, jobb embernek érzed magad, hiszen felemelő érzés látni, hogy jót tettél valakivel. Mindennek ugyanakkor az ellenkezője is igaz, mert ha nem a várt hatást váltod ki gesztusoddal a megajándékozottból, csalódottnak érezheted magad.
Az adakozás és az azért kapott hála amellett, hogy erősíti az identitást, összetartja, összehozza a közösségeket, erősíti a rendezett világba vetett hitet is. Az adományozáshoz szükség van érzékenységre, együttérzésre, önzetlenségre, empátiára, toleranciára, amelyet saját példádon keresztül a gyermekedben fejleszthetsz.
Olvashatsz még adományozásról az NLCafén
- Ajándékdoboz: Zuglóban nyílt meg a második Közösségi Adomány Pont
- Idén is megépült Budapest világhírű Adományfája
Forrás: SOTE