A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete idén hagyományteremtő céllal hirdette meg az Év Bejglije versenyt. Az Ipartestület népszerű szakmai versenyei – az Év Fagylaltja és a Magyarország Tortája versenyek – mellett ennek a megmérettetésnek az a célja, hogy felhívja a figyelmet a kiváló alapanyagokból készült ünnepi süteményekre és népszerűsítse a kézműves bejglit az igazi minőséget kereső fogyasztók körében.
A versenyre „Hagyományos diós”, „Hagyományos mákos” és „Ínyenc” kategóriában lehetett nevezni. Az utóbbi kategóriában vegyes töltelékű, különleges bejglik is indulhattak: kedvelt volt a pisztácia, a tökmag, a kávé, de előfordult a sütőtök, a gyömbér és a vörösbor is a felhasznált alapanyagok között.
A 3 kategóriában összesen 56 bejglit kóstolt és értékelt a neves szakmai zsűri. A zsűri tagjai voltak:
– Auguszt József cukrászmester, az Auguszt Cukrászda tulajdonosa, a zsűri elnöke
– Kovács Sándor cukrászmester, a Gerbeaud korábbi legendás cukrászséfje
– Pataki Ádám cukrászmester az érdi Pataki Cukrászdából
– Nagy Péter cukrászmester, a Szamos Marcipán cukrászséfje
– Harsányi Levente rádiós, televíziós műsorvezető, és egyben cukrász kolléga
A „Hagyományos diós” kategóriában Karl Zsolt (Karl Cukrászda / Dunaharaszti) lett az Év Diós Bejglije díj nyertese:
A “„Hagyományos mákos” kategóriában Pass Szilvia (Aranyalma Cukrászda / Székesfehérvár) kapta az aranyérmet:
Az „Év Ínyenc Bejglije” az Angyali bejgli lett, amely hagyományos pozsonyi tésztával készült, a töltelékénél pedig a mára kicsit hátérbe szorult alapanyaghoz – a zöld dióhoz – nyúlt a készítője, Urbán Ildikó (Ildikó Cukrászda / Szarvas):
A Vörösboros aszalt szilvás bejgli almacukorral (Kádár Ferenc / Temesvári & Kádár Cukrászat és Pékség, Tiszanána) végzett a második helyen, míg a bronzérmes a Csemege mákos-meggyes (Karl Zsolt, Karl Cukrászda, Dunaharaszti) bejgli lett.