Egyáltalán nem kell aggódni, ha a következő szobanövények valamelyike megtalálható az otthonotokban. Nyugodtan magukra lehet őket hagyni akár több hétre is!
Viaszvirág
A viaszvirág vagy más néven porcelánvirág szereti a napfényt, de elviseli a közvetlen napsütést is. Emellett nem túl nagy a vízigénye: a cserép méretétől függően elegendő hetente, kéthetente locsolni őket. Csak arra kell ügyelni, hogy ilyenkor ne maradjon alattuk pangó víz. Ennyi az egész!
Futóka
Itthon közismert és gyakori függő szobanövény a futóka. Érdemes ablak közelébe, de a direkt napsütéstől védett helyre tenni, locsolásával pedig jobb, ha valamelyest kiszárad a földje. Nyáron jobban oda kell figyelni rá, mert ha a cserepét éri a nap, akkor a növény gyorsabban kiszáradhat. Ugyanilyen fontos, hogy minél kisebb a cserép, a növényt annál gyakrabban kell öntözni vagy egyszerűen csak árnyékos helyet kell neki keresni a szoba egyik nyugodt, napfénytől védett sarkában.
Legénypálma
A legénypálma, más néven Zamioculcas egy trópusi, évelő növény, ami leginkább annak köszönheti népszerűségét, hogy szép és strapabíró. Legszebben 18-26 fok között növekszik, ami azt jelenti, hogy a hűvösebb helyiségekbe és a túlfűtött lakásokba is alkalmas. A túlöntözést sárguló levelekkel jelzi, ilyenkor érdemes hagyni kiszáradni, és inkább kevesebb vizet adni neki.
Havonta egyszer lehet tápoldatozni, de ezt akár el is hagyhatjuk. Szereti az erős, szórt fényt, de a nagyon sötét helyeken is jól érzi magát. Csak nyerni lehet vele!
Anyósnyelv
Az anyósnyelv nem igényel különösebb törődést, jól tűri a száraz levegőt, a huzatot és a vízmentes időszakokat is. Csupán arra kell figyelnünk, hogy ne öntözzük túl, mert akkor könnyedén elpusztulhat. Elég havonta locsolni, de két öntözés között hagyjuk megszikkadni a földjét. Napos helyen, félárnyékban és árnyékban is elél, fényszegény körülmények között azonban megnyúlhat, túl erős fény hatására ugyanakkora a levelei megsárgulhatnak.
Közönséges elefántláb
Ez a Mexikóban őshonos növény nemcsak nagyon mutatós, hanem a szárazságot is rendkívül jól tolerálja. Nem véletlenül: vastag szárában tárolja a vizet.
Fogadd meg!
A növények utolsó öntözésével várjuk meg a nyaralási előtti 1-2 napot, hogy a következő alkalomig minél kevesebb idő teljen el. Semmiképp se hagyjuk vízben állva őket, mert a szobanövények többsége nem szereti a túlöntözést, hiszen így „megfulladnak” a gyökereik. Ez tehát az indulásnál és az érkezésnél is kerülendő.
Szobanövények után egy kis rendszerezés:
- Ez legyen az első lépés a ruhák szelektálásánál
- A legtutibb módszer, hogy a kamra tiszta és rendezett legyen
- Marie Kondo a home office-t is úgy rendszerezi, mint senki más
(Nyitókép: Getty Images/Olena Ivanova)