A 24 írta meg a BBC nyomán, hogy egy brit jótékonysági szervezet embereket keres, akik öt hónapot töltenének az Antarktiszon, hogy ott elvezessék a világ legtávolabbi postahivatalát. A csapat feladata a Port Lockroy-i bázis karbantartása (a történelmi épületek és műtárgyak megőrzése), a posta és ajándékbolt vezetése és a pingvinek számlálása lenne.
Az Antarktisz Örökségi Központ általában több száz jelentkező közül választja ki a leginkább rátermetteket erre a posztra. A pandémiás korlátozások miatt két éve nem volt itt senki, pedig nyaranta általában 18 ezer ember látogat el hozzájuk.
Mit várnak el a pályázótól?
- jó fizikai felkészültséget,
- környezettudatosságot,
- tudjanak úgy élni, hogy azzal a környezetre a legkisebb hatással legyenek.
A Port Lockroy az első állandó brit bázis, amelyet az Antarktiszi-félszigeten létesítettek, és alapvetően 1944 és 1962 között használtak. 2006 óta postaként és múzeumként működtetik. Az egyik volt alkalmazott, Lauren Elliott azt mondta a BBC-nek, hogy hiába kicsi és távoli a hely, nincs idő unatkozni, mindig van mit csinálni.
Állítólag sokat kellett takarítani, sok a pingvinkaki, amit ők guanónak neveznek.
Ő nem pályázik újra az állásra, de csak ajánlani tudja másoknak.
Elliott biztató szavai ellenére ennek a munkának is vannak hátrányai.
Egy 2020-as cikkünkből kiderül, hogy az alkalmazott csak 14 naponként kaphat egy szabadnapot, és nem ez az egyetlen hátránya a munkának: novembertől márciusig néhány hajó ugyan szállít ide friss gyümölcsöt és zöldséget, ettől eltekintve csak konzerv és szárított ételek adják ki a napi betevőt. Állítólag zuhanyozni is csak heti egyszer, a kikötő hajók fedélzetén lehet.
Jelentkezni április 25-éig lehet, a sikeres pályázóknak októberben egyhetes tréninget tartanak a szervezet központjában, Cambridge-ben. A kiválasztottak novembertől márciusig lesznek a Gouldier-szigeten, a szamárpingvin-kolónia társaságában.
Érdekes állásajánlatok pedig mindig vannak, csak figyelni kell őket. 2019-ben adták fel például azt a hirdetést, amelyben azt írták, hogy két héten át fizetik a koppenhágai tartózkodását szeptemberben valakinek, aki vállalja, hogy vlogban számol be arról, ő hogyan látja a dán boldogság, vagyis a hygge titkát. Ez sem tűnt akkor rossz ajánlatnak.