Az allergia során a szervezet kórosan reagál olyan anyagokra, amelyek normál esetben nem váltanának ki reakciót a testben. Az allergiát civilizációs betegségként is jellemzik a szakemberek és a kialakulásáért több okot is megjelöltek. Az orvosok szerint az életmódnak is nagy szerepe van a betegség felbukkanásában: a mozgásszegény hétköznapok, a stressz, a nem megfelelő étrend, a szmog, az egészségtelen összetevők és az antibiotikumok is hozzájárulhatnak egyes esetekben az allergia kialakulásához.
Ahogyan számos környezeti hatás, úgy a testben felhalmozott, az élelmiszerekből bekerülő egészségtelen anyagok (többek között a mesterséges adalék anyagok, tartósítószerek) is szerepet játszhatnak a betegség kialakulásában. Így annak, aki az étrendjét is az allergiához alakítja, elsősorban olyan ételeket kell választania, amelyek mentesek ezektől az anyagoktól. De nemcsak az adalék anyagok növelhetik a kockázatot, hanem egyes szakemberek szerint a túl sok tejtejtermék is hozzájárul az allergia kialakulásához, ugyanis a fogyasztásuk által nő az allergiához kapcsolható béta-kazetin nevű fehérje a szervezetben.
Több antioxidánsot!
Nemcsak bizonyos allergiát fokozó anyagok elhagyásával, hanem antioxidánsok bevitelével is hozzájárulhatunk a betegség tüneteinek csökkentéséhez. Alapjáraton mindenképpen érdemes sok egészséges gyümölcsöt és zöldséget fogyasztani. Vannak irányzatok, amelyek az allergia kapcsán azt javasolják, mindezt lehetőleg nyersen fogyasszuk legtöbbször. Az immunrendszer erősítését a C-vitamin és az E-vitamin is elősegíti. A gluténmentes étrend is segíthet az allergiás tünetek csökkentésében – ugyancsak a nehezen emészthető fehérje tartalma kapcsán.
Ezeket fogyaszd, ha nincs ételallergiád:
- alma
- szőlő
- narancs
- paradicsom
- hagyma
- fokhagyma
- gesztenye
- torma
- vörösbor
Olvass még többet az allergiáról az NLCafén:
- Belehalhat egy szerelmes csókba az allergiás
- SMS-ben rúgták ki a fiatal nőt, miután súlyos allergiás rohamot kapott
- Utálsz futni? Lehet, hogy allergiás vagy rá!