„Másfél éves korig több mint tízféle oltást kap egy csecsemő, ezeknek minimális a mellékhatása, az egészségi nyereség viszont hatalmas. Egy gyermekorvosnak nem kérdés az, hogy egy betegséget akkor lehet legyőzni, ha a populáció teljes egésze vagy nagyon nagy része be van oltva” – az InfoRádióban Gárdos László, a Magyar Gyermekorvosok Társaságának elnöke.
Gárdos szerint nem kockáztat nagyot azzal, hogy alacsonyabb életkorokban sem lesz kevésbé hatékony az oltás, és nem lesznek nagyobb szövődményei.
A gyermekorvos azért is tartja fontosnak az oltást, mert az akár tünetmentes fertőzés után hetekkel később jelentkezhet a gyermekeknél egy nagyon súlyos szövődmény, a sokszervi gyulladás.
„Magyarországon is jelentős százalékban fordultak elő ezek a betegek, a vírus sokkos, életveszélyes állapotot, erőteljes gyulladási folyamattal járó szívizomgyulladást és károsodást is kialakított egyes érintetteknél. Lélegeztetőgépre is kerültek gyerekek. A felnőtt akut betegségek számához képest ez elenyésző, de a gyerekpopulációban jelentős számnak tekinthető” – fogalmazott az orvos.
(Kiemelt kép: Pixabay)