Hubert Blaine Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff Sr. – ez volt az erősen rövidített neve annak az embernek, aki a valaha használt leghosszabb személynevet viselte és birtokolta a vonatkozó Guinness-rekordot is. Az 1905-ben született férfi összesen 26 keresztnévvel rendelkezett, melyek mindegyike az angol ábécé más-más betűjével kezdődött ábécé sorrendben, ezeket pedig egy 666 betűből álló, egyszavas vezetéknév követte.
A rekorder teljes, hivatalos neve a következő volt: Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvin John Kenneth Lloyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor William Xerxes Yancy Zeus Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorffwelchevoralternwarengewissenhaftschaferswessenschafewarenwohlgepflegeundsorgfaltigkeitbeschutzenvorangreifendurchihrraubgierigfeindewelchevoralternzwolfhunderttausendjahresvorandieerscheinenvonderersteerdemenschderraumschiffgenachtmittungsteinundsiebeniridiumelektrischmotorsgebrauchlichtalsseinursprungvonkraftgestartseinlangefahrthinzwischensternartigraumaufdersuchennachbarschaftdersternwelchegehabtbewohnbarplanetenkreisedrehensichundwohinderneuerassevonverstandigmenschlichkeitkonntefortpflanzenundsicherfreuenanlebenslanglichfreudeundruhemitnichteinfurchtvorangreifenvorandererintelligentgeschopfsvonhinzwischensternartigraum Sr.
A férfi 1904-ben Németországban született, később az Egyesült Államokba emigrált és – nomen est omen – betűszedőként dolgozott. Először 1938-ban keltett komolyabb feltűnést, amikor is a neve teljes hosszában bekerült a philadelphiai telefonkönyvbe.
Extrém hosszúságú nevét, de még annak rövidített változatát is számos alkalommal elírták, hivatalos iratokon is. Rosszul került be például a választói névjegyzékbe, de előfordult olyan is, hogy a közüzemi számláin tüntették fel helytelenül a nevet. A férfi pedig addig nem is volt hajlandó kiegyenlíteni a számláit, míg a szolgáltató nem javította a hibát. Ekkortól már helyesen, több sorban írták ki a nevét.
„Ha valaki a nevemen szólít, nem is kérdés, hogy kire gondol… Nem szeretek a csordához tartozni” – nyilatkozta a férfi 1964-ben az Associated Press hírügynökségnek. A cikkben teljes hosszában szerepeltették a nevét, ám az anyagot átvevő újságok többsége képtelen volt nyomdahibák nélkül reprodukálni azt.
A férfi egyébként maga is ritkán írta le a teljes nevét, aláírásként legtöbbször a Hubert B. Wolfe + 666-ot használta.
1975 és 1985 között Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff a Guinness-rekordok könyvében is szerepelt, mint a leghosszabb személynév birtokosa. A kiadványhoz egy fotót is készítettek róla (lásd fent), melyen egy, a nevét tartalmazó papírlapot tart a kezében – a nevet azonban ezen is elírták.
És hogy pontosan mi is volt a név eredete? Wolfeschlegelsteinhausenbergerdorff erről annak idején úgy nyilatkozott, hogy a dédapja alkotta a vezetéknevet még a 19. században, amikor a német zsidóknak második nevet kellett felvenniük. A vezetéknév egy farkasölő történetét meséli el, akinek az ősei 1 200 000 évvel ezelőtt a csillagközi térből érkeztek a bolygóra, hogy megalapítsák az intelligens emberiség új faját.