nlc.hu
Egészség
Rosszat jelezne az edzés közbeni kipirulás?

Rosszat jelezne az edzés közbeni kipirulás?

Egy jó kis kardioedzés után szuperül érezzük magunkat, igaz, megizzadtunk kicsit, de teli vagyunk energiával, feltöltődtünk endorfinokkal, majd kicsattanunk. Aztán mikor valaki megkérdezi, jól vagyunk-e, vagy a mosdó tükrében meglátjuk vörösre vált arcunkat, kicsit lelohad az örömünk. Aggódnunk kell, ha kipirulunk?
Rosszat jelezne az edzés közbeni kipirulás?

Sokan utálják az edzés utáni kinézetüket, főleg a kipirult arcuk miatt. Valóban nem a legvonzóbb látvány, aggodalomra azonban csak ritkán ad okot.

A kipirulás annak a jele, hogy keményen dolgozunk, és a testünk hőt termel. Amikor elkezd felszökni a testhő, nem csak az izzadság hűt: a bőr vérerei is kitágulnak, hogy csökkentsék a test melegét. Az arc azért válik pirossá, mert meleg, oxigéndús vér áramlik a bőr felületéhez, ami segít lehűlni, és megvéd a túlmelegedéstől.

Ha csak a kipirosodást tapasztalod, ne ijedj meg, nyugodtan eddz tovább! Ha azonban a vörös arc mellé szokatlan fáradtság, a normálisnál több izzadás és szédülés társul, hagyd abba az edzést, mert esélyes, hogy hőkimerülés fenyeget. Ez leginkább meleg, párás kinti időben, vagy túlfűtött, levegőtlen helységben fordulhat elő. Ilyenkor vedd át a feszes ruhákat száraz kényelmesekre, és igyál sok vizet.

Mindenesetre maga a kipirulás semmi rosszat nem jelent az egészségedre, azzal pedig, hogy nem ez a legelőnyösebb arcod, ne is foglalkozz, csak gondolj az edzés jótékony hatásaira!

Forrás: Popsugar

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top