Ezentúl választható többek között az androgün, a kétnemű (bi-gender), az intersex, a transzszexuális és a “nemi identitások között mozgó” (gender fluid) kategória is. Az újítást először csak az Egyesült Államok 159 millió felhasználója körében vezették be. Globális kiterjesztésére azután kerülhet sor, hogy a Facebook aktivistákkal egyeztet a különböző nyelveken megfelelő kifejezésekről. Az angol nyelvű verzióban ezután háromféle névmást lehet választani a megszólításra: him, her vagy them (utóbbit akkor használják az angolban, amikor nem lehet tudni az illető nemét).
“Sokan lesznek, akiknek ez semmit sem jelent, de néhányan olyanok is, akiknek a világot” – fogalmazott Brielle Harrison, az idén 10 éves Facebook egyik közreműködő szoftvermérnöke, aki jelenleg éppen nemátalakítási műtéteken megy át: férfiból nővé operáltatja magát. Mint mondta, ezentúl nő (female) helyett transznő (transwoman) lesz feltüntetve a Facebook-profilján.
A lépésnek természetesen vannak kritikusai is. Jeff Johnston, a Focus on the Family (Fókusz a családon) nevű befolyásos országos vallási szervezet elemzője például így fogalmazott: “Természetesen a Facebooknak jogában áll úgy menedzselni rendkívül népszerű oldalát, ahogy jónak látja, de a lényeg mégiscsak ez: lehetetlen tagadni a biológiai realitást, hogy az emberiség két félre oszlik: férfiakra és nőkre.”