Bár a köznyelvben szinte összemosódik a két fogalom, a méregtelenítés és a böjt számos dologban különbözik egymástól. Mindkettő rákészülést és odafigyelést igényel, mindkét folyamat velejárója a tisztulás és a fogyás is, egészen másfajta körültekintést igényel viszont a két kúra. A legalapvetőbb különbség az, hogy méregteleníteni a mindennapi életünk mellett is lehet, böjtölésbe viszont ne vágjunk bele a megszokott hétköznapjaink alatt, mert veszélyessé is válhat.
Ne kezdj böjtbe segítő nélkül! 1. Böjtbe ne vágjunk bele akkor, ha dolgozni járunk: olyan időszakot válasszunk hozzá, amikor biztosítani tudjuk magunknak a nyugodt körülményeket. |
Hogyan vágjunk bele?
Három szakaszra kell osztanunk a kúrát. Az átvezetés időszaka nagyjából egy hétig tart, ez idő alatt lényegében a méregtelenítésnek megfelelő táplálékokkal kezdjük meg a tisztulást. Itt találtok egy háromnapos méregtelenítő étrendet. Fontos, hogy megtartsuk ezt a szakaszt, nemcsak azért, hogy a testünket kíméletesen készítsük fel a szilárd táplálékok megvonására, hanem azért is, mert így tudjuk elérni, hogy a “nem evés” időszakában már valóban a mélyebb tisztulásra koncentráljon a szervezet, az átvezetés szakaszában már megszabadulva a mérgek egy jelentős, felszínen meglévő részétől.
Mi történik a nem evés során?
A második szakaszba, a “nem evés” időszakába érve hatalmas változásokat lehet megtapasztalni.
Ekkor zöldségek vagy gyümölcsök levét, esetleg egy héten át mindössze tiszta vizet igyatok. (Ebbe csak úgy önállóan tényleg ne vágjatok bele, beszéljetek szakértővel, orvossal, ez már nagyon haladó szint). Előfordulhat szédülés, görcsök, fejfájás, hányás, éppen ezért fontos, hogy elérhető segítőnk legyen krízis esetén.
A kúra akár sok lelki fájdalmat is felszínre hozhat, a böjtszakértő szerint sokan éppen ezért ismétlik meg az évek alatt újra és újra a böjtölést. A kúra végén aztán szépen, fokozatosan érdemes visszaállni – a már említett könnyű – megfelelő étrendre, hogy fokozatosan térjen vissza a szervezetünk a szilárd táplálékokhoz és a mindennapokhoz.
A böjtszakértőnk még több tanácsáért lapozd végig galériánkat, vagy fordulj hozzá a kérdéseddel a Válaszkereső oldalon!
Így böjtöl a világ
|
Lapozd át a galériát, és kiderül, milyen fajtái vannak a böjtnek!
Még többet a böjtfajtákról a bojt.lap.hu oldalon találhatsz!