Rusvai Miklós virológus szerint az antigén gyorstesztek jók és megbízhatóak. Ha pozitív eredményt mutatnak, azt elfogadhatjuk, hiszen az illető akkor már olyan mennyiségben üríti a vírust, hogy képes megfertőzni a környezetét.
A szakember az RTL Híradónak azt mondta: a gyorstesztek egyetlen hátránya, hogy a fertőzést csak viszonylag nagyobb mennyiségű vírus esetében tudják kimutatni. Emiatt jöhet létre az az ellentmondás, hogy valakinek az antigén gyorstesztje negatív, a PCR-tesztje viszont pozitív lesz. Ezért aki biztosra akar menni, az a PCR-tesztet válassza, ez ugyanis jóval érzékenyebb, és a kis mennyiségű vírus kimutatására is alkalmas.
A virológus beszélt arról is, hogy nem minden gyorsteszt egyformán alkalmas a koronavírus rohamosan terjedő új variánsának, az omikronnak a kimutatására. Nem érdemes olyan gyorstesztet venni, amelyik a vírus tüskefehérjéjén alapul, mert ezen a területen rengeteg a mutáció az omikronon.
Sokkal jobbak és szélesebb spektrumúak azok a gyorstesztek, amelyek a teljes víruson vagy az úgynevezett nukleokapszid-fehérjén (N-fehérje) alapulnak. Viszont ezek sem tudják kimutatni a kis mennyiségű vírust, ami leginkább az oltottaknál és a fertőzésen átesetteknél jellemző.