nlc.hu
Aktuális
35 év után vitték vissza a könyveket az MTA könyvtárába

Valaki 35 év után vitte vissza a kikölcsönzött könyveket az MTA könyvtárába

Maga az olvasó vitte vissza komoly témájú olvasmányokat, amelyeket még 1989-ben kölcsönzött ki.

Szokatlan bejegyzést tett közzé a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központ a Facebookon: valaki több mint három étvized után vitt vissza a könyvtárba több kötetet.

35 év után végre hazataláltak. Ezt a kupac könyvet 1989-ben kölcsönözte ki egy Kedves Olvasónk. Örömmel fogadtuk és visszahelyeztük őket a gyűjteménybe. Lesz mit mesélniük a többi kötetnek

– olvasható a bejegyzésben, amelyben fotót is mutattak az impozáns könyvkupacról. 

A fotón látható 15 darab, többségében idegen nyelvű könyv nem éppen könnyed, nyaraláshoz való olvasmányok. Ahogy a 24.hu írja, olyan kötetek szerepelnek köztük, mint

  • Boris Souvarine Sztálinról írt francia nyelvű munkája, a Staline,
  • Amy Guttmann politikafilozófiai alapműve, a Liberal Equality,
  • Bruce Aune Kant’s Theory of Morals című könyve.

Kiderült az is, hogy maga az olvasó vitte vissza könyveket, nem hagyatékból vagy más forrásból kerültek elő. Azt nem tudni, hogy felszámoltak-e késedelmi díjat, de valószínűleg nem.

Könyvtár

Fotó: Unsplash

A nem mindennapi poszt alatt egy kommentelő bevallotta, hogy korábban ő is hosszú éveken át nem vitt vissza egy könyvet.

„Itt az idő, hogy töredelmesen bevalljam: néhány éve megtaláltam egy kötetet, amit tizenhárom évvel korábban kölcsönöztem ki. Már visszavittem, és azt hittem, hogy nálam cikibb ember ezen a téren nem létezik. Ezek szerint dehogynem! (Egy Surányi Endre-kötet volt, nem ilyen vaskos irodalom.)”

A 35 év késés nem kevés, de korábban 43 év elteltével került vissza egy könyv a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárba. De olyan is előfordult, hogy 120 év késéssel kapta vissza egy amerikai bibliotéka az egyik kötetét.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top