Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ESKÜVŐ DEBRECEN

zsóka19
Létrehozva: 2007. szeptember 13. 22:26
Kedves debreceni feleségek és leendő feleségek, vagy akiknek csak egyszerűen ott volt az esküvőjük!

Segítsetek pár mondattal Nekünk, elhagyatott, kezdő asszonykáknak a nagy nap megszervezésében! Ismerem az Esküvő 2008 topikot, fel is vettem egy -két ide valósi lánnyal a kapcsolatot, de TÖBB INFÓ KELL!!!

Gyertek, meséljetek, akik pedig előtte állnak, segítsünk egymásnak!

  1. 2007. szeptember 20. 18:5726.
    Hajrá, én is azt mondom! Sokszor én is arra gondolok, elég lenne egy szűk családi kör, meg a legjobb barátok, de hát páromnak iszonyat nagy a családja, és jön a "kell", vagyis meghívni. Ebbe nem szólok bele, a szülők fizetik. Ettől függetlenül bízom a jó buliban, mert azt sem szeretném, ha szétszakadnék, és még így sem tudnék mondjuk táncolni meg beszélni azokkal, akikkel jó lenne, pl. nagyon jó barátok, meg rég látott rokonok. De hogy magam meg is cáfoljam egyből, a nagyon jó barátokkal úgyis sokat találkozok, a rokonok meg nem is akarnak lehet beszélgetni, hanem egy nyűg nekik, hogy ennyit utaztatom őket a lagzimba. Ja, mert azt ugye elfelejtettem, hogy egyikőnk sem debreceni, hanem jó messziről keveredtünk erre, de mégis ez van félúton kettőnk között, és ez a legpraktikusabb helyszín.

    Mi a Nagytemplomban szeretnénk a templomi szertartást (sok szép emlék köt oda minket), remélem összejön, de én is inkább az anyakönyvvezetőitől félek, hallottam, hogy tapossák ott egymást az emberek. Majd igyekszem előre jegyet foglalni ott. A templomit meg úgyis arra egy órával teszik, úgyhogy csak az lehet baj, ha valakinek mondjuk már megvolt korábban a polgári és pont a mi polgárink után rakta az ő templomiját.

    Azthiszem holnap vagy legkésőbb hétfőn komolyabb lépéseket kell megtennem, hogy jövőre férjhez tudjak menni...

    Aztán jövö majd infókkal, deminden nap benézek!

    Sziasztok!
    Megint jó rövid lettem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. szeptember 20. 14:4925.

    Sziasztok!

    Zsóka19! Ne fényezz itt ennyire, mert még a végén elbízom magam! 

    Ha megfogadsz egy jó tanácsot, akkor mihamarabb elkezdesz hely után nézelődni, mert nagyon-nagyon hamar betelnek a jó helyek. Szerintem a vőfélyt, fotóst, videóst, zenekart, éttermet foglaljátok le mihamarabb, aztán februárban már mehettek az akvi. hiv-ba, időpontot kérni, de úgy hallottam, az Debrecenben übergáz-lehetetlenség kategória!

    Remélem kezd majd fellendülni ez a topik is, és minél többen leszünk, annál jobb dolgok fognak születni és csodaszép esküvője lesz mindenkinek, szóval hajrá minden debreceni és környéki menya, asszonyka!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_863908
    Torolt_felhasznalo_863908
    2007. szeptember 20. 08:0124.

    200 fő azért az már nagyon nagy esküvőnek számít. Ennyi embert meg sem mernék hívni. Szóval tök jó, hogy ilyen nagy lagzitok lesz. Mi még az 50 főn is görcsölünk. Már az is megfordult a fejemben, hogy hagyjuk a fenébe a bulit. Nagyon szűk családi körben elmegyünk valahová vacsorázni és kész. De most úgy érzem, hogy szükségem van a bulira emlékként. 

    Esküvői kiállítást pedig csak év elején láttam még. Itt januárban volt a Lovardában és szerintem 2008-ban is akkor lesz. De mindenképpen szólok, ha látom a hírdetését. Illetve ezt találtam:

    http://www.eskuvoiiranytu.hu/index.php?p=8

    Re mélem nem gond, hogy beillesztettem a linket. Ha gond szóljatok és legközelebb csak priviben küldöm.

    Szép napot! 

    előzmény:
    zsóka19 (23)
    2007-09-19  21:18
  4. 2007. szeptember 19. 21:1823.
    Örülök, hogy már vagyunk egy páran, remélem leszünk is még!

    Nekem csak innen, a fórumról vannak tippjeim eddig, ebben is nagy segítőm volt eddig szöszke00, szóval csak ötletek. Nagy munkakeresésben vagyunk éppen, és nem tudom, legyen-e lelkiismeretfurdalás nélkül kedvem nekiesni szervezni így a nagy napot. Hisz így biztos, hogy a szülők pénztárcája fog határt szabni mindennek, és ezt nem is szeretném nagyon, de ugyanakkor várható volt.

    Szóval amit fontosnak tartok, az a zene, és a vőfély. Nekünk elég nagy lesz a lagzi, 200 fő körül, mert páromnak nagyon nagy a rokonsága, erre jön az én családom, meg a barátok. Ez utóbbi is sok, amit nem bánok. Emiatt fontos a zene is, meg a vőfély is, hiszen a hangulatot adják, meg egy jó vőfély feladata szerintem, hogy hajtsa az eseményeket a medrükben, a szűk családnak a nagy napon nem annyira ezzel, hanem a pillanat varázsával kellene foglalkozni. Szerintem... Úgyhogy remélem, ezek mihamarabb meglesznek.

    A helyszín már nem annyira érdekel, csak nagy legyen, díszíteni mindent fel lehet, de tornatermet azért nem szeretnék... Előre is bocs attól, akinek ott lesz.

    Kiállításar én is szeretnék menni, de annyira bamba vagyok, hogy nem tudom, mikor hol vannak ezek. Remélem eljön az a nap még, mikor én osztom itt az infókat, és nem fordítva... Hát, ha nem máskor, majd jövőre. Ja, és mi augusztusban szeretnénk, de nem tudjuk, melyik hétvégén.

    Mindenkinek szép estét, és írjatok, mi a helyzet veletek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863908 (19)
    2007-09-19  09:34
  5. 2007. szeptember 19. 10:0022.
    A Böszörményi úton van a Lakodalmas ház, ott is 100 főtől várnak vendégeket, (ott már voltam 2x is,nagyon finom ott is a kaja)meg azt hiszem az Agráron is van valami terem ahol szokott esküvő lenni. Sok sikert.
    előzmény:
    covkrisz (21)
    2007-09-19  09:50
  6. 2007. szeptember 19. 09:5021.
    Mi is csak 42-en voltunk "szűk" család,és a Casablancában volt a kaja.
    Nagyon finom,elég volt az adag és nagyon rendesek a pincérek.Én csak jót tudok mondani a Casablancáról.Nov-Dec. körül mentem intézni a kaját és hiába áprilisban volt a lagzi,még előző évi áron kaptuk az ételt.
    Segített a srác zenészt találni,ők tudnak ajánlani,nekünk 36.-ezerért volt a 2 zenész.Elég jók voltak.
    Ruhával,mindennel együtt volt 570.000.-be kb. a lagzink.Nem volt veszteség ,azt hiszem +-ba végeztünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863908 (19)
    2007-09-19  09:34
  7. 2007. szeptember 19. 09:4620.
    Sziasztok!
    Nekem 2006.04.22-én volt a lagzim itt Debrecenben Nagyon jó volt,bár minden évben megcsinálhatnám
    előzmény:
    zsóka19 (1)
    2007-09-13  22:26
  8. Torolt_felhasznalo_863908
    Torolt_felhasznalo_863908
    2007. szeptember 19. 09:3419.

    Sziasztok!

    Nagyon örülök ennek a fórumnak. Mi is 2008-ra tervezzük az esküvőt, időpontunk még nincs vagy tavasszal vagy ősszel, semmiképpen sem a "szezon"-ban szeretnék. Kb. 50 fő a vendégsereg. Nekünk erősen az anyagiaktól függ, hogy alakul az év végénk. Tavaly vettünk lakást és fejújjítottuk, most pedig fizetjük a lakáshitelt. Ezért nem egyértelmű nálunk a dolog.

    Mi voltunk idén az esküvői kiállításon. Nagyon jó volt, csak sajnos nem volt időnk rendesen végignézni, jövőre nem viszünk magunkkal senkit. De ami minket igazán érdekelne, éttermek nem nagy választék volt. Főleg mennyaszonyi ruha és fotosok voltak. A többi piacról (cukrászda, zenekar) csak néhány.

    Mi mindenképpen valami kis családias légkörő helyet szeretnénk keresni. Az biztos, hogy svédasztalos vacsorával. Az sem baj, ha nem vihetünk be inni valót, csak ne legyen adják ők irreálisan drágán.

    Hát jól beindultam egyből. Bocsi, hogy hosszú voltam. 

    előzmény:
    zsóka19 (1)
    2007-09-13  22:26
  9. 2007. szeptember 18. 18:4118.

    Bocs, elírtam, szóval 2008. 07. 26-án lesz az esküvőnk.

    Ti gondolkodtatok már azon, hogy mentek-e valamelyik esküvői kiállításra?

    előzmény:
    szöszke00 (17)
    2007-09-18  18:31
  10. 2007. szeptember 18. 18:3117.

    Sziasztok!

    De jó, megalakult az első Debreceni topik az nlc-n! Ha nem gond, akkor ide is csatlakozom, habár a 2008-as menyák között is ott vagyok. A mi esküvőnk 2008. 07.16-án lesz, Hajdúböszörményben.  Az éttermünket már lefoglaltuk, megvan a vőfélyünk is, van fotós-videós árajánlatunk, kinéztük az zenekarunkat is, csak még nem foglaltuk le. Ha bármiben tudok segíteni szóljatok.

    Sziasztok!

    Zsóka19! Végül is nem küldted át a mailcímedet, vagy tárgytalan a fotós?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. szeptember 14. 15:5016.
    Hello, nekünk is itt lesz az esküvőnk, jövő év júliusában!
    Mi még fél évvel ezelőtt lefoglaltuk a h.böszörményi Petőfi Házat, ahova bőven befér 200-300 ember is (bár mi "csak" kb 130-an leszünk), nagyon korrektek az árak (kaja 3600-3700/fő, ital hozzá fogyasztás szerint, de azt mondták még sose volt több 1500 ft/nél), ebben benne van nekünk 4 pincér, és nincs bérleti díj. Eddig csak ajánlani tudom, remélem, így is maradunk Amúgy nagyon szép, ez az ami megfogott benne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_525934
    Torolt_felhasznalo_525934
    2007. szeptember 14. 14:5515.
    Szia!
    Én is itt mentem férjhez!!
    Ha lufidekorációra van szükséged, tudok telefonszámot adni!
    előzmény:
    zsóka19 (1)
    2007-09-13  22:26
  13. 2007. szeptember 14. 11:0914.
    Szia!

    Köszi az infókat!

    Akkor nem értem! Nektek akkor abban a Kis erdő csárdában volt, vagy csak érdeklődtetek ott? Köszi!
    előzmény:
    kyra80 (13)
    2007-09-14  09:04
  14. 2007. szeptember 14. 09:0413.
    A mi pincéreink is megdolgoztak a pénzért, mindenben segítettek nekem, a tortafelvágástól az egyéb tennivalókon át, sőt még egy kicsit a vacsora és a buli menetébe is besegítettek, szóltak, amikor eljött az ideje a tortavágásnak, a köszöntőknek, az asztalokon sose volt üres tányér, mindig tele volt sütivel, az üveg még ki sem ürült, és már hozták is az újat. Pedig nem egy felkapott helyen volt a vacsoránk és még csak nem is kaptak fejenként 25 e ft-os borravalót-szervízdíjat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679536 (12)
    2007-09-14  08:51
  15. Torolt_felhasznalo_679536
    Torolt_felhasznalo_679536
    2007. szeptember 14. 08:5112.
    Szia,
    az 50 ezret azt foglalóként kérték tőlünk is, a végén levonásra került a végösszegből. Borravaló nincs, szervizköltsége van, ami a fogyasztás 10 százaléka, a mi esetünkben ez kb az előlegként adott pénzzel volt azonos.
    Amúgy szerintema pincérek bőven megdolgoznak ezért a pénzért, én csak jót tudok mondani rólunk, elégedett vagyok velük.
    előzmény:
    rattle (11)
    2007-09-14  08:45
  16. 2007. szeptember 14. 08:4511.
    Ez a topikinditon nem segit, de igy fair: harom hete volt az eskuvonk a Barabasban, meg csak nem is ismeroson keresztul egyeztetve. Italt be lehetett vinni, vagy bort vagy rovidet, 30 före ugy hiszem 3 pincerunk volt, es elore egy fillert sem kertek. Foglalot szoktak, ahogy mashol is, de nem elore borravalot...
    előzmény:
    kyra80 (10)
    2007-09-14  08:30
  17. 2007. szeptember 14. 08:3010.

    Ja, és sztem az is fontos, h előre kikötik, mennyi borravalót kell adni, vagy te döntheted el, h mennyit adsz, ha meg vagy elégedve. Mi is néztük a Barabást, ráadásul ismerősön keresztül, finoman főznek, szép az étterem, viszont az megdöbbbentett, mikor közölte, h sütit nem lehet bevinni egyáltalán, talán csak a tortát, és   italt sem, 50 E Ft-ot pedig előre oda kell adni a pincéreknek borravalóként, és csak 2 pincérünk lett volna  70 emberre. 

    Az Aranybikát is meg lehet nézni, egyik oszt-társamnak ott volt tavaly tavasszal a vacsora, hát... Lehet a násznép várt túl sokat, mert ugye a Bika az a Bika, a kaja egyenesen szar volt, a sütivel együtt. Ők kb 40-en voltak, és az egész lagzi kb 1,5 M-ba került...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. szeptember 14. 08:249.

    Sziasztok!

    A Józsai Kiss-erdő Csárda tényleg jó, csak nem esküvőnek. Nekünk tavaly volt, novemberben, ezt is megkérdeztük, 70 főre kellett hely ,ez bőven elég még tán 150-nek is, csak nagyon drága. A bérleti díj egységes, 250 e- 300 e Ft, ha jól emléxem, és még erre jön rá az étel és italfogyasztás.Vmint ha jól emléxem, semmit nem lehet bevinni, italt egyáltalán nem, ez pedig a lagzi talán leghúzósabb része, alapanyagot pedig csak alig vmit. Viszont finoman főznek és az erdőben van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903264 (4)
    2007-09-13  22:42
  19. Torolt_felhasznalo_679536
    Torolt_felhasznalo_679536
    2007. szeptember 14. 08:078.
    Szia,
    nekünk a Klubbarabásban volt augusztus 25én, nagyon szuper volt minden, a kiszolgálás, a kaják, stb, az árak korrektek. Az üzletvezető nő mindenben segített, bármikor hívhattam, tudtak ajánlani zenészt is, és a cukrászat is helyben van.
    Azt nem tudom megmondani, hogy 200 embert tudnak-e vállalni, érdemes azonban megkérdezni, mert a cégnek nem csak ez az egy étterme van.
    a honlapjuk: www.klubbarabas.hu


    Költségek: mi 60an voltunk, a rövidet be lehetett vinni, a sütik 53ezerbe kerültek a menyasszonyi tortával együtt, az italfogyaztás 200ezer volt, a kaja meg fejenként 5000 de ebben az éjféli hidegtálas menü is benne van.
    HA felkeresed őket, mindent elmondadnk, konkrét árajánlatot is kapsz.
    Mi az augusztusi esküvőre decemberben foglaltunk időpontot, még az anyakönyvezető előtt, mert már nagyon sok étterem le volt foglalva, az anyakönyvi hivatalba meg neten jó előre kérjél a bejelentkezéshez időpontot, a tervezett nap előtt 6 hónappal, előbb nem adnak sajnos.
    Jó készülést
    előzmény:
    zsóka19 (1)
    2007-09-13  22:26
  20. 2007. szeptember 13. 22:567.
    Kérlek, írjatok! Na most megyek, elteszem magam holnapra, de várom a hozzászólásokat!
    előzmény:
    zsóka19 (1)
    2007-09-13  22:26
  21. 2007. szeptember 13. 22:566.
    Szia!Nekünk a Semann étteremben volt,szerintem kb 200-an beférnek,de meg kell kérdezni!Nagyon jó a kaja!!!Isteni a tölti kápi!!
    előzmény:
    zsóka19 (1)
    2007-09-13  22:26
  22. 2007. szeptember 13. 22:535.
    Köszi!
    Látod, ezt az elsőt nem is ismertem! A vigadó tényleg húzós lenne szerintem, de majd utánanézek, legalább eszembe juttattad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_903264 (4)
    2007-09-13  22:42
  23. Torolt_felhasznalo_903264
    Torolt_felhasznalo_903264
    2007. szeptember 13. 22:424.

    Szia!

    HÚÚ! 200 fő, Debrecen után Józsa fele van a Kiserdő étterem nekik jó nagy termük van(és jól főznek)

    Vagy a régi vigadó(bár az árban húzós lehet.)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. szeptember 13. 22:333.
    Zenekar: stílusban ki milyet talált? Tudom, amilyet keresett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. szeptember 13. 22:292.
    Olyan ötletekre gondolok például, hogy kinek hány fővel, mennyiért, hol volt a lagzija. Tudom, hogy ezt személyesen kell elmenni megérdeklődni, de azért így jelentősen le lehet szűkíteni a kört.

    Én például 200 fővel fogalmam sincs, hol tarthatnánk. Lovarda? Nem drága? Bartók terem/ Bika? Ennyi... ötletem van...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top